jupa
14.04.06,18:54
Prosím poradiť,ako sa postupuje,ked chcem podavat tlaciva elektronicky. Ide hlavne na Daňový úrad (napr. Oznámenie o zrážkovej dani) alebo Všeobecna zdravotná poisťovňa (výkazy). Sociálnu poistovnu uz posielam a je to velmi dobre...usetim kopec casu...dakujem
rada
15.04.06,08:00
www.drsr.sk
Elektronické podávanie daňových dokumentov

Dňa 26. februára 2006 boli do aplikácie Podanie dokumentov v rámci Autorizovaných elektronických služieb zapracované nové vzory daňových priznaní k dani z príjmov fyzických osôb (platné od 1.1.2006). Vzor vyhlásenia o podaní písomnosti elektronickou formou sa nachádza v časti Elektronická komunikácia/ Vzory Vyhlásení o podaní písomnosti elektronickou formou.

Súčasne boli aktualizované formuláre účtovných výkazov pre účtovné jednotky účtujúce v sústave podvojného účtovníctva za obdobie 2005 a daňové priznanie k dani z príjmov právnických osôb za zdaňovacie obdobie 2005.
Hronská Iveta
15.04.06,11:04
Prosím poradiť,ako sa postupuje,ked chcem podavat tlaciva elektronicky. Ide hlavne na Daňový úrad (napr. Oznámenie o zrážkovej dani) alebo Všeobecna zdravotná poisťovňa (výkazy). Sociálnu poistovnu uz posielam a je to velmi dobre...usetim kopec casu...dakujem
Ak predpokladám, že ste mzdárka, máte zrejme na mysli elektronické posielanie tlačív, ako sú:
- Hlásenie o vyúčtovaní dane - podáva sa 1x ročne - pokiaľ viem, môže sa posielať aj na disketách - čo je chápané ako určitá elektronická forma, údaje na diskete však musia byť vo formáte, ktorý, ak Váš mzdový softvér nepodporuje, tak ako jednotlivec si zrejme nepomôžete. Záleží teda od Vášho mzdového softvéru.
- Ostatné tlačivá, ako napr. Oznámenie o zrážkovej dani, Štvrťročné prehľady, ... - zatiaľ nemám informáciu o tom, že v súčasnosti by sa aj tieto výkazy mohli podávať elektronicky (za predpokladu teda, že sa nemýlim :-).
- Mesačný výkaz pre VŠZP - tento sa dá posielať elektronicky, výkaz musí však opäť spĺňať štruktúru, ktorá je daná príslušnou zdravotnou poisťovňou, takže aj v tomto prípade záleží od Vášho mzdového softvéru, či elektronické zasielanie výkazov má zapracované.
SILVIA54
20.04.06,12:09
Ahojte všetci, práve mám 20- ho zamestnanca ktorý má VŠZP.Viem že budeme musieť podávať mesačný výkaz už elektronicky.Neviete náhodou ako na to?
Daska
20.04.06,12:13
Ja davam do VsZP vystup na diskete, da sa to aj inak???
VERONIKA6
20.04.06,12:16
Výkaz do VšZP posielam na diskete spolu s vytlačeným mesačným výkazom. Tak mi to kázali, zatiaľ som nepočula žiadnu inú zmenu, ani
nič iné odo mňa nepýtajú. Po zohraní diskety zdravotnou poisťovňou, mi túto disketu vrátia, v prípade ak niečo nesedí, tak aj s chybovým hlásením, kde sú napísané všetky chyby a tie musím odstrániť.Napr. neprihlásený pracovník, alebo máme rozdielne rodné čísla.
SILVIA54
20.04.06,12:20
Vďaka, ja práve neviem ako sa to posiela elektronicky,lebo do spoločnej to posielam cez ich stránku a hotovo + pošlem prvú stranu aj poštou.
Aňuška
20.04.06,12:43
Už aj VšZP začína s elektronickými službami.
Klikni si na ich stránku a pozri "Elektronické služby".
SILVIA54
20.04.06,12:54
Ďakujem,pozerala som a je to niečo podobné ako má spoločná,len neviem ako sa zaregistrovať atď.Má to zmysel dávať výkazy na diskete?Však to neulahčuje situáciu.
Aňuška
20.04.06,13:06
Zatiaľ radšej na diskete. S elektronickými
službami len začínajú a určite bude trvať nejaký
čas, než sa vychytajú chyby.
Návod ohľadom registrácie, atď. je v elektronických službách
v linke "Otázky a odpovede /postupy/".
SILVIA54
20.04.06,13:12
Ďakujem Ti.:)
jozefIK
20.04.06,18:09
Prosím poradiť,ako sa postupuje,ked chcem podavat tlaciva elektronicky. Ide hlavne na Daňový úrad (napr. Oznámenie o zrážkovej dani) alebo Všeobecna zdravotná poisťovňa (výkazy). Sociálnu poistovnu uz posielam a je to velmi dobre...usetim kopec casu...dakujem

Ak vlastníte zaručený elektronický podpis (ZEP), všetky vymenované tlačivá môžte vyplniť na stránke drsr a nakoniec podpíšete ZEP. Potom už nemusíte nič posielať na DÚ. Pokiaľ Váš SW umožňuje vytvoriť export pre spomínané tlačivá, stačí tieto údaje načítať do príslušného výkazu a podpísať ZEP.
litu
20.06.06,11:59
KED MAM ELEKTRONICKY PODPIS, MOZEM TLACIVA DP, VYKAZY, SUVAHU POSLAT ELEKTRONICKY AJ NA OBCHODNY REGISTER SR???
immi
15.11.06,19:29
Na podávanie elektronických daňových priznaní je potrebný zaručený elektronický podpis. Podarilo sa mi zistiť, že je potrebný kvalifikovaný certifikát. Tento si môže ktokoľvek vybaviť na niektorej z akreditovaných certifikačných autorít. Ja mám od CA EVPÚ (www.caevpu.sk). Je to dobrá vec a podávanie priznaní si už neviem bez toho ani predstaviť, ušetrí mi to kopec času a naviac nemusím pozerať na úradné hodiny... :o)
Gabi03
21.06.07,07:34
Obnovujem tému. Chcem elektronicky poslať mesačný výkaz do VšZP a nejde mi vôbec prihlásiť sa. Nemáte niekto tiež podobný problém?
drobeceva
21.06.07,07:36
Musíš ísť na VŠZP a oni Ti na základe žiadosti vydajú certifikát.
Gabi03
21.06.07,07:37
Musíš ísť na VŠZP a oni Ti na základe žiadosti vydajú certifikát.

:D Už ho mám asi 4 mesiace. Minulý mesiac bolo všetko v pohode, ale teraz sa neviem prihlásieť z nejakého dôvodu.
endrju
21.06.07,07:39
Taktak. VšZP si vymyslela originálny spôsob na overenie toho, že zamestnávateľ ešte existuje. Aspoň raz do roka sa treba ukázať v poisťovni aj osobne. ;) :rolleyes:
drobeceva
21.06.07,07:39
Hm, tak to teda neviem. Dávaš dobré heslo? J
Gabi03
21.06.07,07:40
A teraz som sa skúšala prihlásiť ako občan. Ani to mi nejde... :( Ak máte niekto certifikát a využívate túto možnosť, mohli by ste sa skúsiť prihlásiť, či vám to ide? Či nie je chyba na strane VšZP?! Ďakujem.
drobeceva
21.06.07,07:42
No neviem GabiO3, mne to funguje. Teraz som skúšala.
Gabi03
21.06.07,07:52
Práve som volala s ZP, ževraj jeden človek už môže mať len jedno konto. Takže v budúcnosti nebudú môcť vydávať certifikáty viac na jednoho občana, ako to mám teraz ja. Len neviem, či mi to z tohto dôvodu zablokovali, alebo ja mám niečo pototo. Niekto do IT znalý sa mi neozve?
Gabi03
21.06.07,08:03
Tak po niekoľkých dňoch a desiatkach pokusov sa mi konečne podarilo. :o
endrju
21.06.07,08:15
Niekto do IT znalý sa mi neozve?

Hm, niečo ohľadom IT viem a aj som sa ozval. ;)
Avšak pochopenie logiky riešení portálov zdravotných poisťovní si vyžaduje ešte aj množstvo iných nešpecifikovateľných znalostí.

Platí však jedno pravidlo:
To, čo funguje dnes, zajtra fungovať nemusí.

"Šoky" spôsobené týmto pravidlom si "užívam" každý mesiac pri pokusoch našich zákazníkov o elektronické odosielanie dokumentov do zdravotných poisťovní. Zatiaľ som nezaregistroval ani jeden bezproblémový mesiac.
Gabi03
21.06.07,08:19
Hm, niečo ohľadom IT viem a aj som sa ozval. ;)
Avšak pochopenie logiky riešení portálov zdravotných poisťovní si vyžaduje ešte aj množstvo iných nešpecifikovateľných znalostí.

Platí však jedno pravidlo:
To, čo funguje dnes, zajtra fungovať nemusí.

"Šoky" spôsobené týmto pravidlom si "užívam" každý mesiac pri pokusoch našich zákazníkov o elektronické odosielanie dokumentov do zdravotných poisťovní. Zatiaľ som nezaregistroval ani jeden bezproblémový mesiac.

No vidíš to, a mne sa to stalo po prvý raz, čo posielam (asi 4-5 mesiacov) výkazy do 3 poisťovní. A jedna z toho je aj Dôvera, čo tu niekto moc nevychvaloval. :---
No zrazu to len proste funguje. Obe moje kontá. Záhada dňa. :rolleyes:
Monika Durisova
19.02.08,09:22
Táto téma bola rozoberaná už dávnejšie, takže sa pokúsim ju trošku zaktualizovať:
VšZP : poisťovňa pri elektronickej komunikácii so svojimi klientami využíva elektronický podpis, ktorý sa dá vytvoriť pomocou obyčajného certifikátu (certifikát sa chápe ako elektronický dokument). Tato komunikacia prebieha cez portal VšZP, diskety sú v tomto prípade úplne vylúčené.
DR SR: Portál daňovej správy SR umožňuje realizáciu elektronickej verejnej a štátnej správy (e-government) v podmienkach daňovej správy. Portál umožňuje elektronické podávanie daňových dokumentov, vrátane daňových priznaní, prostredníctvom internetu na báze zaručeného elektronického podpisu (ZEP), ako plnohodnotnú náhradu papierovej formy daňových dokumentov. ZEP je rovnoprávny vlastnoručnému podpisu a daňový subjekt nie je povinný správcovi dane doručovať daňové písomnosti papierovou formou. ZEP je možné vytvoriť pomocou kvalifikovaného certifikátu. Tie vydávajú akreditované certifikačné autority.
3lla
14.04.08,12:51
Keď pošlem mesačné výkazy do sociálnej poisťovne elektronickou formou, vraj treba ešte posielať aj papierovú formu do sociálnej poisťovne. Je to pravda?

Ja len dúfam, že nie....načo to potom všetko robím:confused:
Aňuška
14.04.08,12:57
Keď pošlem mesačné výkazy do sociálnej poisťovne elektronickou formou, vraj treba ešte posielať aj papierovú formu do sociálnej poisťovne. Je to pravda?

Ja len dúfam, že nie....načo to potom všetko robím:confused:

Papierovou formou potom netreba posielať.
marym
15.04.08,07:45
Ja zasielam do všetkých ZP výkazy elektronicky a samozrejme aj do SP. Všeobecná ZP vydá po registrácii na stránke osobný certifikát, ktorý si treba naištalovať. Rovnako aj Európska ZP. Spoločná ZP a Dôvera zašlú po registrácii na internetovej stránke Grid kartu. Union zašle po registrácii prihlasovacie údaje (meno, heslo..). Mne prechádzajú tieto výkazy od 09/2007 bez problémov a žiadna ZP ani SP už nevyžaduje papierovú formu.