Mirka DM
11.07.14,14:36
Dobrý deň.
Chcela som sa spýtať, či nemáte niekto skúseností s refundáciou DPH z členských štátov EU za PHL. Aký je postup na jej vyžiadanie, čo všetko to zahŕňa, ako doklady sú potrebné .... Viete mi poradiť? Ďakujem.
ariadna22
11.07.14,17:10
1. musíš mať online sprístpnenú službu na finančnej správe - vrátenie dph
2. musíš to stihnúť do určitého dátumu
3. musíš mať na to slušný počítač, aby ti tú žiadosť o vrátenie dph dokázal spracovať,
4. musíš mať scan- prílohy sú v pdf
5. musíš mať zaručený elektronický podpis
5. musíš si pýtať od určitej hranice, každý štát má vlastnú hranicu čo javiem povedzme 300 eur, vôbec neviem presne,zisti si
6. ked ti ju konečne príjmu na ako schválenú a podanú musíš si sledovať spamy, či ti nepríde spam do toho a toho dátumu si toto a toto opravte inak sa žiadosť stornuje
7. a ked to všetko spravíš napíše ti pani z príslušného štátu z oddelenia čo sa tomu venuje, čo má peknú kanceláriu s výhľadom na hlavné mesto členského štátu - doneste mi na preskúmanie opodstatnenia žiadosti originály bločkov.
8. Tam si nezabudni zobrať bonbonieriu, a pozvať na obed, lebo ti to môže aj nescháviť a ty peniaze v lehote do 12 mesiacov alebo tak podobne nekonečne dlho to má každý štát tuším iné, jednoducho nedostaneš.

takže šupuj na dú sprístupniť si aplikáciu - žiadosť o vrátenie dph z členských štátov eu
Mirka DM
14.07.14,08:25
Ahoj, no teda ďakujem vyčerpávajúca odpoveď. A ak by som si na to najala externú firmu, ktorá sa takýmito vecami zaoberá? O tom nič nevieš?
ariadna22
14.07.14,10:43
môžeš si najať ex. firmu, mala by to vedieť urobiť každá lepšia účt.spoll.
ja som na materskej, robím z domu, za svoju 11ročnú prax som to robila raz, presne týmto postupom, namiesto scanu môžeš mať adobe prossesional, dobrý foťák prípadne iné programy, ktoré konvertujú do pdf a menia formát, peniaze sme dostali okolo 2000 eur, keby boli v členskej krajine pravidelné zakázky oplatí sa tam zaregistrovať pre daň a podávať dp
Mirka DM
15.07.14,08:52
V poriadku ďakujem za odpovede. Pouvažujem či sa teda oplatí zainvestovať do elektronického podpisu alebo najať externú firmu. Ešte raz ďakujem :-)
A ak by ešte niekto vedel poradiť pokojne sa pripojte k debate :-)