majso3
11.07.14,16:55
Projektant uctuje si 240€ za podorys alebo skicu ako nazval on. Chceli sme si dat spravit projekt nakreslil som si podorys on to prekreslil a dal tam len rozmery miestnosti. Stym nas poslal na urad kde nas s tym poslali prec. Nezistil si vlastne ziadne podmienky vystavby v obci.

Nemame s nim nic spisanu ziadnu obiednavku ani nas na nic neupozornil ze si za navrh nieco uctuje.

Napisali sme mu ze projekt nechceceme realizovat a on urazeny nam poslal fakturu 240€ za skoro nic nakreslene a zda sa mi to trosku prilis za taketo nieco.

Ako sa branit proti fakture ako postupovat dakujem*
command
13.07.14,15:34
Ak nie je zmluva tak nemoze byt ani faktura to aj ja mozem fakturovat niekomu kto mi napise mail alebo zavola kvoli nejakej rade. A akoze 240€ za skicu ja som dal za cely projekt (pripojka vody elektriny, plynu, nakresy domov podorysy statika a vsetko co patri k projektu) 1100€ a za projekt na rekonstrukciu kde bola riesena nova strecha nejake upravy na dome, nova elektricka pripojka a zdravotechnika tusim nejakych 380€. Popripade mu zavolajte ze vam projekt nepresiel a nemienite platit za nieco co nepreslo na stavebnom urade ze ak to prerobi tak aby to preslo ste ochotný za to aj zaplatit ale samozrejme na zmluvu a vsetko co k tomu patri.
chandler
14.07.14,09:20
preco si mal projektant zistovat podmienky vystavby v obci, ked "nakreslil som si podorys on to prekreslil a dal tam len rozmery miestnosti" . ak nema objednavku ani zmluvu, tak bude najednoduchsie mu napisat aby vystavil fakturu na sumu aku si ochotny zaplatit
p.mac
14.07.14,13:13
ak nemate objednavku ani zmluvu tak Vas nevie ziadnym sposobom donutit k platbe, samozrejme vsetko je o dohode. cena beznej studia za RD je okolo 500 €, pre stav. povolenie od 2000 - 3000 €. samozrejme toto su nejake ceny bez blizsej specifikacie (len pre info pisem), samozrejem zalezi od kraja, mesta. 240 € z pohlada projektanta/architekta ak spravi podorys, situaciu, prip. pohlady nie je vela, ale mal Vas vopred informovat o jeho sposoboch platby