vilaamala
11.07.14,23:12
Prosim o radu. Pripravujem kalkulaciu na predaj kojeneckych potrieb (flasky, cumliky a pod.). Netusim s akou marzou pracuju obchodnici v tomto segmente. Kolko je pre nich akceptovatelne a s akou marzou ma urcite poslu domov? Zrejme bude rozdiel aj e-shop vs. predajna vs. velky retailovy retazec...
Ak niekto pomoze, budem moc vdacna.
ariadna22
14.07.14,11:03
tento biz stagnuje, je tam veľká konkurencia
ja by som pod 100 nešla v obchode, vysleduj si to na určitých typoch, napr, antony predáva malo/veľko, takže predajné je to len s takoumaržou, ked sem dovezieš niečo čo ludia nepoznajú, nejakú novú značku,nebudú ti to kupovať, lebo majú plnú hlavu nahučanú o nezávdných detských produktoch, idú po osvedčenej značke s dobrými recezniami, čo nepridáva alergeny do farieb, ani olovo a nalepšie ked je v názve bio bavlna, je to odrb na spotrebiteľa. ked si pozrieš fora, tak asi začneš mať dojem, že tie príspevky sú platené, tiež mám niekedy ten dojem
vilaamala
14.07.14,11:23
dakujem za odpoved ariadna22. Ja som sa ale nepytala na oblecenie ale na kojenecke potreby (flasky, cumliky, riadiky a spol). Marze v obleceni poznam. 100% si zrejme myslela mark-up mam pravdu? (marza 100% neexistuje). Nevies mi prosim poradit s tymi kojeneckymi potrebami? :(
ariadna22
14.07.14,13:22
no, neviem čo si predsatavuješ pod tým že 100 marža neexistuje, pokiaľ viem tak môže byť aj 500 perc marža,
s potrebami je to isté, dostaneš katalog ceny musíš držať podľa konkurencie, na obchodného zástupcu by som sa spýtala v lekárni,kde tieto produkty predávajú, alebo kamošky čo má detský obchod alebo na mimibazare by som skusila hodiť debatu
vilaamala
14.07.14,17:47
mimibazar je dobry napad, dakujem, vyskusam :)
K tej marzi - marza sa pocita zhora, cize kolko % z MOC bez DPH je tvoj hruby zisk. Keby tvoj zisk mal byt 100%, potom by si tovar od dodavatela musela nakupovat za 0 eur. Ty hovoris o mark-upe (prirazke), pocitas zdola. Aby som to uprenila, napr.:
ak:
NC = 60
MOC bez DPH = 100
potom:
marza = 40%
mark-up = 67%
Obchodnici vacsinou pocitaju s marzou nie s prirazkou.