andrejucto
12.07.14,09:06
Prosim Vas-ako by ste v ALFA plus riesili takyto pripat:
tovar zo zahranicia-pre stvrtrocneho platcu DPH,v SR
tovar bol dodany vo februari 2014, faktura bola vystavena v januari 2014-ale bola doručena az v maji 2014
tovar mame povinnost samozdanit vo 2/2014
a fakturu kedze bola dorucena v 5/2014-uvedieme do kontrolneho vykazu v 5/2014
LEN nevieme ako to zvladnut uctovne cez program
viete mi niekto prosim poradit?
DAKUJEM vopred velmi pekne
andrea.porubska@gmail.com
12.07.14,07:23
Dobrý deň. Ani alfe plus, ani v omege sa to nedá (volala som na obe infolinky). Treba so softvéru napísať dátum dodania podľa faktúry (resp. v ktorom mesiaci to ide do DPH) a potom to ručne opraviť v KV pri odosielaní na fin. správe (alebo eDane).
Ja si to tak označujem farebnou lepkou a potom pri kontrole KV si do ručne dopíšem a zvýrazním, aby som na to pri odosielaní nezabudla :)
andrejucto
12.07.14,09:04
uf.. dakujem pekne za odpoved! a do dan.prizania DPH tam to tiez rucne dopisat?ci tam to cez fakturu nasmerovat? ze by som napisal datum dodania tovaru február 2014-to mi nasmeruje dobre,a do kontrolneho vykazu mi alfa plus automaticky tiez do februára to zapise? potom to teda v KV vymazem,a rucne dopisem do 5/2014? dakuje velmi ste mi pomohli!
andrea.porubska@gmail.com
12.07.14,09:09
Keď zadáte dátum dodania február, tak Vám to automaticky potiahne do DPH za 2/14. A teda Vám to potiahne aj do KV za 2/14, tzn.,že by sa to malo vymazať (ale neviem či sa Vám to podarí, také som ešte nerobila).
Ale áno, do 5/14 to treba ručne dopísať.
Pekný deň. Som rada, že som aspoň trošku pomohla :)
andrejucto
12.07.14,09:55
áno pomohla,ďakujem pekne,prijemny den prajem :-)