alexxandra
16.10.04,19:35
Ahojte :-)

Chcela by som sa opytat ohladne tych novych evidencnych listov. Mohol by mi prosim niekto tak v skratke vysvetlit,ako to funguje? Nebolo ich treba nahodou teraz niekedy odovzdavat? Ake su tam terminy? Myslim tie nove tlaciva zo Soc.poistovne. Je mi to take nesympaticke,ze sa s tym neviem pohnut. Dakujem.
M3G
16.10.04,20:20
Myslíš dôchodkové evidenčné listy?
accad
16.10.04,21:03
Pozri stránku www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk), evidenčný list dôchodkového poistenia a tam je aj lehota na odosielanie.
alexxandra
17.10.04,17:56
Ano,myslim tie.Ten material mam vytlaceny. Ja si to prestudujem.
metracik2
19.10.04,10:23
evidencne listy dochodkoveho poistenia sa v roku 2004 posielaju len u vystupenych v roku 2004. Nove ELDP maju iny system zasielania
Luci
19.10.04,10:44
ELDP vedies pre kazdeho zamestnanca pocnuc rokom 2004. Na socialku ho posielas pri vystupe zo zamestnania, alebo ak Ti zamestnanec odchadza do dochodku. Teda ak Ti v roku 2007 odide zamestnanec, posles na socialku ELDP. Ak pocas roka zamestnanec necerpa neplatene volno, nema neospraveldnenu absenciu, pripadne neodide na matersku alebo vojensku sluzbu, da sa povedat, ze jeden rok predstavuje jeden riadok vykazu s typom "A". Vymeriavacim zakladom je VZ pre socialne poistenie a do kal. dni vylucenych dob patri osetrovne od prveho dna a choroba od 11 dna.
alexxandra
20.10.04,12:21
Dakujem velmi pekne za info :-} Medyicasom som si to nastudovala,ale som si nebola ista,ci som to dobre pochopila. Takze k 30.6.2004,resp.uz skor, som odoslala ELDZabezpecenia tak ako doteraz,take tie biele,za rok 2003. A teraz najblizsie poslem az vtedy,ked mi zamestnanec ukonci PP. Odchod do dochodku asi hrozi menej,su to vacsinou mladi ludia. No a pri ukonceni PP to treba stihnut do 3 dni,som zistila. Takze na odhlasenie mam 8 dni,ale na ELDP iba 3? Betari su to! :-] No a do toho noveho ELDP uz nebudem vypisovat za stare roky,aj ked prac.pomer by eventuelne bol od roku 1990? Nakoniec,za predchadzajuce roky uz maju podpisane karticky,takze to uz v socialke maju. Takze ak je to tak,tak som nezabudla na ziadnu povinnost. Uf :-} Vdaka za pomoc :-}
ricij
20.10.04,13:38
Určite choroba až od 11. dňa? Ako som si to telefonicky overil u rôznych mzdárok, robí sa to rôzne. Niektorí píšu chorobu od prvého dňa, iní až od 11. Ako to je správne?
alexxandra
20.10.04,13:45
Ja som v tomto dost velky diletant :-}, ale myslim si,ze logicky az od 11.dna,pretoze dovtedy su nemocni na krku zamestnavatelovi a poberaju Nahradu mzdy, nie Davku nemocensku... Akle chapem,ze v tomto state niekedy logika nieje to prave orechove :-}}}
ricij
20.10.04,13:54
Myslím, že to nemá nič spoločné s tým kto platí, ale za koľko dní sa platí. Haló nech sa vyjadrí niekto, kto to vie naisto, alebo vám už všetkým padla?
katika
20.10.04,14:07
Caute, je to az od 11. dna, uz som to odovzdavala
vladan
20.10.04,14:36
Veva
20.10.04,15:12
Luci má pravdu , že až od 11 dňa platenia nemocenských dávok, ja som písala až na ministerstvo, že je to poškodenie občana , ale oni mi povedali, že to nie je ich parketa , pretože až od 11 dňa sa vypácajú namocenské dávky a to je ošetrené v ELDZ. Inak vypisovanie ELDZ ak odoberáte národné poistenie alebo sa nastavíte na www.socpoist.sk tam sú vysvetlivky postupu a môžete aj vpisovať ak nemáte program
pre to vytvorený .Ale zo začiatku roka kto mal ukončenie prac.pomeru a mal tam aj náhradu az prvých 10 dní tak to dal do vyluč.doby , ale ani teraz to hneď nezistia ak ste to tak vypísali.,tak sa netreba trápiť.
Jozef Mihál
20.10.04,17:20
Nemocenské sa "vypisuje" až od 11.dňa. Je to síce proti zdravému rozumu, ale je to (na Slovensku v Soc.poisťovni) tak.
Luci
21.10.04,14:06
Trošku neskôr, ale predsa :))

ELDP sa vystavuje počnúc rokom 2004 bez ohľadu na to, od kedy je zamestnanec vo firme zamestnaný. Teda aj keď nastúpil v roku 1999 a odíde v decembri 2004, ELDP bude obsahovať záznamy len od roku 2004.

Kalendárne dni vylúčených dôb sa pri chorobe určite "berú" až od 11. dňa, pretože v poučení sa píše, že tam patria dni, po ktoré mal poistenec nárok na nemocenské, ošetrovné a to je pri chorobe až 11 deň. Prvých 10 dní mu zamestnávateľ poskytuje "Náhradu príjmu".
Luba
21.10.04,19:12
} No a pri ukonceni PP to treba stihnut do 3 dni,som zistila. Takze na odhlasenie mam 8 dni,ale na ELDP iba 3?
To snáď nie? Keď zamestnanec odíde napr. 22.10., ale vo firme sa mzdy spracovávajú až po 31.10. a do ELDP treba uviesť aj príjem za 10.mesiac, atak ako by sa to mohlo podať do 3 dní???
Nika
22.10.04,06:25
My to robíme tak, že odchádzajúcemu zamestnacovi vypočítame mzdu v deň kedy odchádza, keďže podľa zákonníka práce má vtedy nárok na výplatu a aj to všetci využívajú. V ten deň vystavím aj všetky odhlášky, potvrdenia. Okrem toho ev. list musí aj podpísať.
fjanka
03.12.04,12:45
Pracovník bol od 10.5. do 25.5.2004 na OČR (10 dní poberá nemocenské = vylúčené doby, 5 dni podľa §26 je prerušením poistného). Uvádza sa to v ELDP takto?


rok znak poist. od do VZ VZ vylúč. dôb KDvylúč dôb.
2004 A 01.01. 20.05. 89000 0 10
2004 A 26.05. 31.12 95000 0 0

Nechápem ale v návode na vyplennie ELDP na stránkach Soc.poisťovne odsek:Kalendárne dni vylúčených dôb - ošetrovanie člena rodiny od 11. dňa potreby takého ošetrovania do skončenia potreby tohto ošetrovania. Rubrika sa nevypĺňa zamestnancom narodeným po 31.decembri 1984.

Je tých 5 dní prerušením, vylúčením, alebo čo? Komu a kam ich mám uviesť?
Peťo
03.12.04,13:46
Je to nelogické, ale je to tak. Tak ma inštruovala naša pobočka Soc.poisťovne. Pozri si tiež druhú stranu tlačiva ELDP, kde v " Návode ..."
pri kalend.dňoch vylúčených dôb sa dni náhrady prijmu počas DPN nenachadzajú , iba dni ... po ktoré mal poistenec nárok na nemocenské ... . Pekný deň.
Peťo
03.12.04,13:50
Tak toto bolo úplne neskoro. Prehliadol som skoro celú stránku. Pekný deń.
brm
03.12.04,19:24
:D a viete, čo je na nových ELDP najlepšie? že ich stačí naškrabať rukou a nemusím umierať pri písacom stroji, tak ako pri tých slabomyseľných starých kartónových kartách...z každej kraviny si treba vybrať niečo pozitívne, že? :D
Nika
03.12.04,22:26
Prečo rukou, keď to perfektne ide počítačom. Stačí si stiahnuť tlačivo a nainštalovať Acrobat reader. Odkedy to mám len by som tlačivá vypĺňala. Moja byrokratická dušička jasá.
Hlinkovx
03.12.04,22:39
Ešte dodatok..ten Acrobat reader musí mať CE...!!
evae
10.05.05,06:25
neviete prosim vas aku prilohu ma mat evidencny list dochodkoveho poistenia, pri skonceni prac. pomeru? Bola som zaniest len formular ako taky a na podatelni mi ho nechceli vziat, ze chyba priloha a odvtedy nemozem nikoho zastihnut na SP ani osobne ani telefonicky :)
janaGT
10.05.05,06:37
treba ešte sprievodný list, je to rozoberané v tejto téme str. 4

http://www.porada.sk/showthread.php?t=4195&page=4&pp=10
evae
10.05.05,06:55
dakujem velmi pekne:o som to vcera citala a nejako som to prehliadla. dakujem.
evae
10.05.05,11:23
este by som vas chcela poprosit o pomoc, ako mam uviest PN do ELDP
zamestnanec bol PN od 11.4. a nastupil do prace 25.4. cize od 11.4. do 21.4. mal NAHRADU prijmu. 21.4. a 22.4. (stvrtok, piatok) platila nemocenske SP, to dam prerusenie 2 dni. ked mu plati nemocenske SP tak VZ je 0,- Sk nie? len ci mi to mysli spravne, je to moj prvy ELDP :D zamestnanec koncil ku 26.4.2005
takze rok 2005 A 01 01 .... 26 04 VZ (zaklad) VZ pocas vylucenia 0 a kal. dni vylucenia 2 je to takto spravne? alebo musim rok 2005 rozdelit na dva riadky a dat od 1.1. do 21.4. a do druheho 25.4. do 26.4.
Dadena
11.05.05,10:02
Ak môžem poradiť, bolo by dobré, ak by ste Evidenčné listy dôchodkového poistenia zasielali dvojmo aj so sprievodným listom, ktorý Vám prikladám v prílohe. Je to pre Vašu evidenciu, Sociálna poisťovňa Vám potom späť zašle jeden potvredný list. V prípade, ak by ste tam mali nejakú chybu, keďže v liste uvádzate svoje meno a telefón, zamestnaci sociálky sa s Vami spoja a v podstate cez telefón vyriešite prípadné nedostatky alebo chyby. Ja mám veľmi dobré skúsenosti so zamestnancami Sociálnej poisťovne, či už v Bratislave alebo v Trnave. Viete nesmieme zabúdať, že všetci sme ľudia, a kto nič nerobí nič nepokazí.
vladan
11.05.05,10:07
Ak môžem poradiť, bolo by dobré, ak by ste Evidenčné listy dôchodkového poistenia zasielali dvojmo aj so sprievodným listom, ktorý Vám prikladám v prílohe. Je to pre Vašu evidenciu, Sociálna poisťovňa Vám potom späť zašle jeden potvredný list. V prípade, ak by ste tam mali nejakú chybu, keďže v liste uvádzate svoje meno a telefón, zamestnaci sociálky sa s Vami spoja a v podstate cez telefón vyriešite prípadné nedostatky alebo chyby. Ja mám veľmi dobré skúsenosti so zamestnancami Sociálnej poisťovne, či už v Bratislave alebo v Trnave. Viete nesmieme zabúdať, že všetci sme ľudia, a kto nič nerobí nič nepokazí.
do tejto témy som sa asi ešte nezapojila, ale Dadenka nehnevaj sa, ten list mi pripadá, akoby zamestnanci Sociálnej poisťovne, platení z našich daní, nevedeli čítať z vlastných tlačív :eek: ... na mňa to je veru prisilná káva
Jana36
11.05.05,10:07
Dni len od 11. dňa. Určite
evae
11.05.05,10:16
dakujem velmi pekne. tak to teda dam tak ako som pisala. co sa tyka zamestnancov SP, mala som len jednu priamu konfrontaciu a nebolo to prijemne. ale ja mam take "stastie" aj na poste, a inych instituciach, mna lubia ked sa zjavim vo dverach :D ale jasne, vsetci sme ludia, snad to vedie aj oni hihi esteraz dakujem