Jozef H.
12.07.14,09:46
zdravim
Nasli sme si manželkou po známostiach pozemok od jednej pani ktorá nám je vzdialená pribuzná. Ide o to že daný pozemok by sme využili na stavbu rodinneho domu na kluč.
Pani by to chcela spraviť tak, aby nemusela platiť dane za predaj, že by pozemok na nás prepísala darovacou zmluvou a my by sme sa následne finančne s nou vyrovnali. Ide o cca 12000eur.
Myslíte že je to možne? Je možné spraviť zmluvu tak aby to malo hlavu aj pätu a zároven to bolo právne platné? dakujem
Ak by nám ho predala priamo predajnou zmluvou kolko by bola dan? dakujem
buchač
12.07.14,08:24
Kupa pozemku cez darovaciu zmluvu
Nasli sme si manželkou po známostiach pozemok od jednej pani ktorá nám je vzdialená pribuzná. Ide o to že daný pozemok by sme využili na stavbu rodinneho domu na kluč.
Pani by to chcela spraviť tak, aby nemusela platiť dane za predaj, že by pozemok na nás prepísala darovacou zmluvou a my by sme sa následne finančne s nou vyrovnali. Ide o cca 12000eur.
Myslíte že je to možne? Je možné spraviť zmluvu tak aby to malo hlavu aj pätu a zároven to bolo právne platné? dakujem
Ak by nám ho predala priamo predajnou zmluvou kolko by bola dan? dakujem
Samotná otázka vylučuje jedno s druhým - nemá hlavu ani pätu.
Právo ako také pozná buď darovanie alebo predaj .
Neviem si predstaviť zmluvu , ktorá by znela v podobnom duchu .
Pani chce proste odrbať štát .
Na druhej strane ? Takéto veci sa robia úplne bežne , ale nie takýmto spôsobom , že darovaco - predajnou zmluvou .
Mila123
12.07.14,08:50
ako dlho je pani vlastničkou pôdy?
Jozef H.
12.07.14,09:06
tak ako to spracit. Co ak mi to da darovacou zmluvou a potom niekto z jej rodiny si vymysli nejaku historrku a ....
A jej dam ako len tak 120000. Co uvediem na papier ze co. Urcite jej ich nedam len tak do ruky. Alebo co dam na zmluvu ze som jej dl 12000 za prepis pozemku na moju osobu?
buchač
12.07.14,10:54
Jozef , Ty si ale učenlivý ..;)

Že ako rýchlo si na to prišiel ...???? :D :D :D :D :D

Aj štát je potrebné vedieť odrbať .
Jozef H.
12.07.14,11:10
tak mi porad :-) :-D
buchač
12.07.14,11:21
Ja som drahý ....;) :D

Ale čítaj ..a pozorne .

https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/zivotn/predaj-nehnutelnosti
Katy a R
12.07.14,11:26
Kúpa pozemku nie je možná "darovacou zmluvou" ;)
Buď kúpiš - cenu si môžte stanoviť takú, na akej sa dohodnete... alebo ti daruje ...
Ale celkom som nepochopila - daň "za predaj" neexistuje ... a ak myslíš na daň z príjmu - možno tiež neprichádza vôbec do úvahy a ani nebude treba DP? ( ak vlastní dlhšie, resp zdedila)
luja5
12.07.14,11:32
@Jozef H. - môžeš upresniť zadanie v zmysle otázky od Mily123? Možno by sa vôbec nebolo potrebné u tej pani zaoberať daňou z príjmu z predaja pozemku, lebo by bola oslobodená od tejto dane.
luja5
12.07.14,11:35
Doplním otázku: Je vlastníčkou dlhšie, ako 5 rokov?
command
13.07.14,15:37
Ja pre neho hned doplnim ak pani je majitelkou pozemku viac ako 5 rokov ziadne dane neplati z predaja.