Bendič
12.07.14,11:15
Dobrý deň, dnes mi prišli kopačky z jedného nemenovaného obchodu v SR. Keď som dostal balik rozbalil som ho , pozrel sa hned na tovar(kopacky) a uvidil som problém , odliepali sa (viac obrázky)... chcem sa opytat , ci ked ich dam na reklamaciu bude to trvat 30 dni , alebo len vymenia tovar, tie kopacky som nemal ani na nohe. Ďakujem za info.
PS: ta diera je sice malicka , ale bojim sa ze by sa zvacsovala.
Peggynka
12.07.14,09:21
Asi by si mal prestať kupovať cez internet,keď máš takú smolu:
http://www.porada.sk/search.php?searchid=338628
Ja by som nereklamovala,ale vrátila v zákonnej lehote:
Pokiaľ chcete vrátiť tovar internetovému obchodu, tovar musíte do 14 dní odoslať spolu s písomným odstúpením od zmluvy. Dôležitý je teda dátum odoslania tovaru, nie jeho doručenia. To by potom mohol eshop schválne prevziať balík z pošty až o niekoľko dní, keď už vypršala 14 dňová lehota a Vaše odstúpenie od zmluvy tak neuznať. Určite ale doporučujeme eshop predom informovať o odstúpení od zmluvy. Nezabudnite, že 14 dňová lehota začína plynúť až doručením tovaru, nie jeho odoslaním internetovým obchodom.
Opravila som lehotu na 14dní,podľa novej legislatívy,platnej od 14.6.2014
arizona
12.07.14,09:49
avalik
12.07.14,10:53
Pri kúpe tovaru cez eshop máš nárok na vrátenie tovaru do 14 dní od prevzatia tovaru.

Pozri zákon 102/2014 Z. z.Zákon o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho.

doplnenie:
Bendič (Dnes 13:04) Pisomne odstupnie od zmluvy?... ako by to malo vyzerat , resp. co to ma obsahovat


§ 8
Uplatnenie práva na odstúpenie od zmluvy

(1) Spotrebiteľ môže uplatniť právo na odstúpenie od zmluvy podľa § 7 ods. 1 u predávajúceho v listinnej podobe alebo v podobe zápisu na inom trvanlivom nosiči; ak bola zmluva uzavretá ústne, na uplatnenie práva spotrebiteľa na odstúpenie od zmluvy stačí akékoľvek jednoznačne formulované vyhlásenie spotrebiteľa vyjadrujúce jeho vôľu odstúpiť od zmluvy (ďalej len „oznámenie o odstúpení od zmluvy“). Spotrebiteľ môže použiť formulár na odstúpenie od zmluvy podľa prílohy č. 3, ktorý mu odovzdal predávajúci.

(2) Lehota na odstúpenie od zmluvy sa považuje za zachovanú, ak oznámenie o odstúpení od zmluvy bolo odoslané predávajúcemu najneskôr v posledný deň lehoty podľa § 7 ods. 1.

(3) Pri pochybnostiach o doručení sa spotrebiteľom odoslané oznámenie o odstúpení od zmluvy považuje za doručené uplynutím času primeraného použitému spôsobu doručovania, ak spotrebiteľ vie preukázať jeho odoslanie na adresu oznámenú spotrebiteľovi predávajúcim v súlade s § 3 ods. 1 písm. b) až d) alebo na adresu, ktorej zmena bola spotrebiteľovi náležite oznámená predávajúcim po uzavretí zmluvy. Ak poštovú zásielku, ktorej obsahom je oznámenie o odstúpení od zmluvy, nemožno dodať predávajúcemu z dôvodov podľa osobitného predpisu,25) oznámenie o odstúpení od zmluvy sa považuje za doručené dňom jeho odoslania predávajúcemu na adresu podľa prvej vety.

(4) Ak predávajúci na svojom webovom sídle umožňuje, aby spotrebiteľ odstúpil od zmluvy použitím na to určenej osobitnej funkcie alebo formulára na odstúpenie od zmluvy, predávajúci je povinný ihneď po prijatí odstúpenia od zmluvy poskytnúť o tom spotrebiteľovi potvrdenie na trvanlivom nosiči.

(5) Ak spotrebiteľ odstúpi od zmluvy, zrušuje sa od začiatku aj každá doplnková zmluva súvisiaca so zmluvou, od ktorej spotrebiteľ odstúpil. Od spotrebiteľa nie je možné požadovať žiadne náklady alebo iné platby v súvislosti so zrušením doplnkovej zmluvy okrem úhrady nákladov a platieb uvedených v § 9 ods. 3 a § 10 ods. 3 a ceny za službu, ak je predmetom zmluvy poskytnutie služby a ak došlo k úplnému poskytnutiu služby.

(6) Dôkazné bremeno o uplatnení práva na odstúpenie od zmluvy znáša spotrebiteľ.

Príloha č. 3 k zákonu č. 102/2014 Z. z.

VZOROVÝ FORMULÁR NA ODSTÚPENIE OD ZMLUVY

(vyplňte a zašlite tento formulár len v prípade, že si želáte odstúpiť od zmluvy)

– Komu .............. [Predávajúci doplní svoje meno, priezvisko a adresu miesta podnikania, ak ide o fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom, obchodné meno a sídlo alebo miesto podnikania, ak ide o právnickú osobu, prípadne faxové číslo a e-mailovú adresu]:

– Týmto oznamujem/oznamujeme*, že odstupujem/odstupujeme* od zmluvy na tento tovar/od zmluvy o poskytnutí tejto služby* : ..............

– Dátum objednania/dátum prijatia* ..............

– Meno a priezvisko spotrebiteľa/spotrebiteľov* ..............

– Adresa spotrebiteľa/spotrebiteľov* ..............

– Podpis spotrebiteľa/spotrebiteľov* (iba ak sa tento formulár podáva v listinnej podobe) ..............

– Dátum ..............

* Nehodiace sa prečiarknite.
avalik
12.07.14,10:55
od 13.6.2014 je zákonná lehota 14 dní od prevzatia tovaru
Bendič
12.07.14,11:04
Pisomne odstupnie od zmluvy?... ako by to malo vyzerat , resp. co to ma obsahovat
avalik
12.07.14,11:07
doplnila som moju odpoved
Bendič
12.07.14,11:09
A keď vyslovene nechcem odstupiť od zmluvy, ale len vymeniť poškodený tovar??
avalik
12.07.14,11:25
Tak si uplatnis reklamaciu ... postupujes podla pokynov uvedenych na stranke - cakas na vybavenie reklamacie - ta ale nemusi dopadnut v tvoj prospech, ak sa odbornym posudenim zisti, ze to nie je vada ale vadne pouzitie vyrobku ... ja na tvojom mieste odstupim od zmluvy a kupim si kopacky v kamennom obchode, kde si mozem pozriet tovar pred kupou
avalik
12.07.14,11:27
a oprav si konecne nazov otazky
Peggynka
12.07.14,11:29
To by si potom uplatňoval reklamáciu a tam sú iné podmienky.Prečítaj si obchodné podmienky.Pokiaľ si ich nenosil a si v termíne na vrátenie tovaru,rieš to takto.
Bendič
12.07.14,13:49
Takže mam to vratit , a povedat ze ten tovar nechcem(právo vratit tovar do 7prac.dni) , alebo ho mam poslat na reklamaciu , PS: ja tie kopacky chcem , padnu mi na nohu ako uliatne , len je tam ten problem .
avalik
12.07.14,14:58
necital si co je vyssie? je tam lehota 14 dni a aj ako moze dopadnut reklamacia - takze sa rozhodni sam
Bendič
12.07.14,16:01
Takže to môžem vrátiť , a objednat si dalšie áno?... peniaze mi vrátia
avalik
12.07.14,16:10
ano, peniaze ti vratia ... hore mas cislo zakona - vyhladaj si ho, je to tam uvedene
Bendič
12.07.14,16:23
oukey Pondelok im to posielam naspat , Ďakujem za radu ;)
lujza.j
12.07.14,16:33
kriste pane...to si od koho kupoval....ja na faktúru napíšem :nesedí veľkosť,/aj v prípade, že sa mi nepáčia/... peniaze pošlite na účet xy a hotovo...do 14dní naspátek sa u nich dalo aj vtedy ked ešte to ani v zákone nebolo ....
Bendič
13.07.14,17:00
A čo bude teda trvať kratšiu dobu, odstupenie od zmluvy, alebo ta reklamacia?
avalik
13.07.14,17:45
obchodne podmienky predajcu si cital???
Bendič
14.07.14,09:38
kopretinka
14.07.14,10:03
ach,pane bože......čítať vieš,ale nechápeš.....?