KEJKA
12.07.14,20:36
pridavam
Podala som namietku a nove znenie spravy likvidatora kde som uviedla, ze dokumenty bude archivovať spolocnik
Sro je úspešne vymazaná. Žiadne čestné vyhlásenie len upravená správa likvidátora.
Povodny text
K návrhu na výmaz sro v likvidácii (po ukončení likvidácie) sa okrem iného prikladá doklad o archivácii.
Archivácia sa však môže riešiť aj interne - vo vlastnej réžii. Čo v takomto prípade treba predložiť súdu, aby akceptoval návrh na výmaz?
Zdôrazňujem, čo v prípade, keď likvidátor zistil a v správe o priebehu likvidácie uvedie, že sro od založenia nevykonávala žiadnu činnosť, ergo - niet čo odovzdať. RUZ sú v Zb.listín
doklad je len kolok a doklad o overení podpisov zo založenia. Archiváciu si robí spoločník sám vo vlastnej réžii.
====
Konečná správa likvidátora uvádza, že sro od založenia nevykonávala ekonomickú činnosť. Tiež je v nej uvedené (dodatočne doplnené), že archvácia je zverená do rúk likvidátorovi a konateľovi v jednej osobe.
Môže to takto byť?
avalik
12.07.14,19:22
Podľa mňa, kópiu odovzdávacieho protokolu alebo oznámenia o uložení.

395/2002 Z. z.Zákon o archívoch a registratúrach

§ 16

(2) Pôvodca registratúry je povinný

m) odovzdať bezodkladne registratúru právnemu nástupcovi alebo ak zanikne bez právneho nástupcu

1. odovzdať registratúrne záznamy s trvalou dokumentárnou hodnotou ministerstvu prostredníctvom štátneho ústredného archívu alebo štátneho archívu s regionálnou územnou pôsobnosťou usporiadané podľa jeho pokynov,

2. uložiť registratúrne záznamy bez trvalej dokumentárnej hodnoty do uplynutia lehôt uloženia a oznámiť ministerstvu miesto, kde sú uložené.

----------
doplnenie:

Podľa tejto typológie zverejnenej na stránke MV SR táto spoločnosť patrí do skupiny "pôvodcovia registratúry, z činnosti ktorých nevznikajú registratúrne záznamy, majúce trvalú dokumentárnu hodnotu,"
http://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/documents/Archivnictvo/sprava_registratury/Orient_typologia_povodcov_reg.rtf

Čiže do archívu sa nič neukladá, zabezpečuje sa len uloženie registratúrnych záznamov do uplynutia lehoty na uloženie (napr. lehoty v súvislosti s daňami, SP, ZP)

Podmienky uloženia reg. záznamov a aj ich vyraďovania sú uvedené vo vyhláške MV SR č. 628/2002 Z. z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona o archívoch a registratúrach.
Vzhľadom na prísne podmienky by bolo vhodné toto uloženie reg. záznamov realizovať prostredníctvom externej firmy, ktorá má na túto činnosť oprávnenie a súdu k návrhu na výmaz spoločnosti priložiť oznámenie o úschove reg. záznamov.

Neviem či je možné takúto úschovu reg. záznamov robiť súkr. osobou.
avalik
13.07.14,08:11
doplnila som odpoveď
avalik
15.07.14,20:38
no ale aj likvidator skonci svoju funkciu - ja by som sa asi informovala priamo na sude, aky papier v tomto pripade chcu, a aj na MV SR odbor archivov a registratur (?)
Economic
19.07.14,18:15
Dávala som už niekoľko výmazov z OR aj po ukončení likvidácie a nikdy som nedokladala žiadny doklad o archivácii.
KEJKA
19.07.14,20:25
ved aj ja, to je prvý raz, neviem to vyriešiť. Teda vyriešila som to bez príslušného dokladu, len som opravila správu likvidátora a idem to poslať znova v námietke. Momentálne je portál nedostupný - takže až v pondelok.
KEJKA
19.07.14,20:28
Ďakujem idem podať námietku bez uloženia prostredníctvom externej firmy, uvidím.
Takáto požiadavka sa vyskytla prvý raz a v povinných prílohách to nie je uvedené - ja som to aspoň nenašla.
mojto
20.07.14,05:00
Ak to dobre chápem, k návrhu na výmaz musí byť -adpoň- oznámenie, kde budú uložené všertky dokumenty spoločnosti?
Economic
20.07.14,06:44
Buď v správe likvidátora to stačí alebo vieš čo by som urobila, čestné vyhlásenie to zvyknú akceptovať, že ich kto ich bude archivovať (či likvidátor alebo konateľ)
KEJKA
20.07.14,12:14
to čestné vyhlásenie musí byť úradne overený podpis?
LuciaRad
04.08.14,13:30
Zdravím, akurát dnes mi prišla námietka :) zavolala som na príslušný súd a povedali mi, že mi nepovedia aký dokument k tomu treba, vraj si mám prezrieť zákon, a ony to vlastne tiež nevedia ....... Mám za sebou niekoľko desiatok úspešných likvidácií a toto je prvý krát čo niečo takéto chcú .... takže ak som správne pochopila, stačí mi čestné prehlásenie od konateľa že budú dokumenty uložené u neho + registratúrny poriadok ( lehoty ) ? ( správu likvidátora už mám notársky overenú, nechcem ju prerábať ) Ďakujem pekne. Lucka
KEJKA
05.08.14,19:55
prečítaj si prvé 4 riadky zadania - dopísala som tam svoje riešenie aby bolo viditeľné.
Tvoj postup chápem, dopíš potom ako si dopadla. Zrejme chceš v rámci námietky len podať dalšiu listinu = Čestné vyhlásenie?
LuciaRad
07.08.14,08:11
Zdravím Kejka, áno podám už iba jednu listinu ( čestné prhlásenie + preberací protokol + reg. plán spoločnosti ). Idem ju teraz napísať a keď bude ok, dám ju sem. Ďakujem pekne za odpoveď.Pekný deň prajem.