Tunco
13.07.14,10:22
Mám vážny problém, kúpil som pozemok so stavebným povolením, ale ja chcem staviať úplne iný projekt ako bol povolený. Požiadal som o zmenu stavby, ktorú nechválili. Zaujíma ma, či je možné na 1 pozemok vydať dve stavebné povolenia? Ved stavebník uvedený na pôvodnom už nie je vlastníkom pozemku. Stavebné povolenie sa zrušiť nedá, a teda ja mám podľa všetkého čakať dva roky kým skončí pôvodné! Neskutočné
buchač
13.07.14,08:43
Stavebné povolenie sa zrušiť nedá, a teda ja mám podľa všetkého čakať dva roky kým skončí pôvodné!
Dá sa ...

ALE musíš sa súdiť !
Ústava SR vraví :
Čl. 127

(1) Ústavný súd rozhoduje o sťažnostiach fyzických osôb alebo právnických osôb, ak namietajú porušenie svojich základných práv alebo slobôd, alebo ľudských práv a základných slobôd vyplývajúcich z medzinárodnej zmluvy, ktorú Slovenská republika ratifikovala a bola vyhlásená spôsobom ustanoveným zákonom, ak o ochrane týchto práv a slobôd nerozhoduje iný súd.

Preštuduj hento zdôvodnenie
http://www.futej.sk/data/sky/Pr%E1vne%20inform%E1cie%20a%20anal%FDzy/Stavebn%E9%20povolenie%20-%20zmena%20a%20zru%9Aenie.pdf
bodliak
13.07.14,08:47
Tak jednu istotu má, a síce stavebné za 2 roky prepadne.
Ale koľko sa bude súdiť, to nevie nik. Možno sa výsledku nedožije.
buchač
13.07.14,08:55
To je už ale iný problém ..;)

Ale , čo už , holt Kocúrkovo a jeho fasa zákony .
Tunco
13.07.14,09:56
Mýslim, že ste zhrnuli všetko podstatné, môj názor je tiež taký, že kým by som to vysúdil, tak to skôr skončí aj stavebné povolenie.
Ondrej Kozlovsky
14.07.14,15:47
Ja by som sa skor zameral na to preco Vam stavebny urad neschvalil tuto zmenu a ci si myslite, ze by Vam ju schvalil aj keby ste toto povolenie nemali. Mozno je Vasa predstava v rozpore s uzemnym planom?
Tunco
16.07.14,13:53
Resp. oni to nezamietli, ale chceli odomňa doložiť súhlas autora pôvodného projektu so zmenami ktoré navrhujem. Ale ja nemôžem dostať súhlas na zmenu jeho projektu ked chcem úplne iný projekt. Proste nezmysel.