Štefan Theis
13.07.14,19:32
Kým som bol zdravý, bolo všetko v poriadku. Byt sme kúpili spolu, ale 28 rokov mi sľubovala polovicu bytu, ale nič. Namiesto toho ma drží v šachu. Dnes po dvoch operáciach srdca som sa dozvedel, že potrebuje chlapa, čo ju bude aj finančne podporovať.
KE´d som odmietol platiť nájom na jej 37 ročného, syna, ktorého naháňa exekútor už retí krát a jeho matka už má tri pôžičky, čo synovi pomáha...
Postavil som sa na zadné. Pôvodný účet som zrušil, založil som si nový účet a dôchodok mi ide tam. Nájom platím iba tretinu na byt.
Navrhol som nosiť lístky z obchodu , lepiť a porovnať výlohy. (Ani Bohovi! Nesúhlasila... Ja som svoje lístky zbieral, bolo za vyše 240 Eur... Pred tým, než som ich začal lepiť mi zmizli...
Tera zase nakupuje ona, ale chladnička je prázdna a štyri dni som na polievke, lebo onasa nakrmi u svojej klientky. Peniaze skrýva...
Naraz mi navrhla, aby sme sa zosibášili, vraj dostanem aautomaticky zo zákona polovicu bytu...
Ale teraz čo? Je to pravda?
A čo jej tri pôžičky, ktoré má na syna a nestíha ich platiť?
A čo, ak nás exekútor pre syna navštívi?
Už ma (jej syn) - 37 ročný - dva súdne pojednávania na dvoch rôznych súdoch...
Momentálne údajne pracuje v čechách, žiaden kontakt, mobil vypína.
Sobášiť sa? Získam, alebo stratím?
Ďakujem!
lujza.j
13.07.14,17:42
buchač
13.07.14,17:49
Jesus máriška ....

Názov témy jak lusk .
Radšej som zmazal to pôvodne napísané .........
arizona
13.07.14,18:08
Ty si este stale s nou? Ved ti uz pred 2 rokmi poradaci radili,aby si odisiel a zivot si zariadil podla seba. teraz sa chces zas ozenit? No, komu niet rady, tomu niet pomoci :-/
panamaus
13.07.14,18:09
Niekedy aj samovražda je vykúpením.
buchač
13.07.14,19:26
panamaus
Niekedy aj samovražda je vykúpením.
Niekedy je aj sobáš čistá vražda .
Zuzanka_ba
13.07.14,19:38
Gramaticky je titulná otázka položená zaujímavo -
buď sa pýtaš, či je sobáš pre teba vykúpením alebo samovraždou; alebo sa spytuješ, či je pre teba vykúpením sobáš alebo samovražda..

Pri všetkej úcte - bez ohľadu na to, či sú tvoje otázky založené na pravdivých faktoch alebo sú to výmysly /lebo mojej podozrievavej mysli prídu podozrivé/ - ako ti len mohlo napadnúť použiť svoje občianske meno /v kombinácii s identifikujúcimi podrobnosťami/??

Zo zákona nedostaneš polovicu bytu. To by sa stalo len v prípade, že by ho nadobudla počas manželstva, čo nie je tvoj prípad.
buchač
13.07.14,19:42
" Dnes po dvoch operáciach srdca som sa dozvedel, že potrebuje chlapa, čo ju bude aj finančne podporovať."


Môže byť dokonca rád , že ho nepotrebuje jak chlapa ... šak by nemusel prežiť ...

Lenže ako by sa to bralo nasledovne ???
Samovražda , alebo vražda ...;)
alaya1
13.07.14,19:42
snad si nemyslis, ze to naozaj pise Štefan Theis :) :)
Zuzanka_ba
13.07.14,19:45
Nuž, a čo ak sa tu objaví skutočný Štefan Theis? Alebo jeho lepšia stránka?;)
Štefan Theis
14.07.14,05:29
Prečo mám klamať? Prečo si mám vymýšľať? Ja nicky neuznávam, neraz sa nimi skrývajú rôzni provokatéri a škodoradostníci. Ja som sa registroval pravým občianským menom, lebo pracujem s pravdivými údajmi a s faktami. Aj v prípade "Družka, alebo strecha nad hlavou"...
Kto neverím môže si pozrieť aj môj profil na Facebooku. Tie ž pod pravým menom.
Ja nemám čo skrývať. Ja si nevymýšľam, pracujem s pravdou a stojím si za slovami.
Ale som už psychicky na dne. A kto pomôže? Komu môžte veriť? 80 % ľudí by sa smialo a 20% ľudí to nezaujíma, lebo má svoje problémy. BEZHLvo to niekomu vešať na nos? Keď, tak iba takému, čo mi vie poradiť a podá mi pomocnú ruku.
Prečo používam občianske meno? Pracujem s pravdivými údajmi. A že sa niekto dozvie o mne niečo? Keby som klamal, bolo by to iné a som si vedomý, že by to mohlo skončiť na súde, ako ohováranie, šírenie poplašnej zprávy a pod...A o to tu vôbec nejde!!!
Pre dobrotu na žobrotu...
Po dvoch operáciach srdca som sa dozvedel:" Aj iní chlapi sú po operácii srdca. A oni pracujú aj v lese, aj šoférujú. Iba Ty sa ľutuješ. Bodaj by všetci dôchodcovia zdochli, lebo vyžierate sociálnu poisťovňu. Žeriete drahé lieky, ako cukríky..." A to hovorí opatrovateľka starých ľudí...
kopretinka
14.07.14,05:34
pred dvoma rokmi si sem písal,nič si neurobil,načo zase vypisuješ?
http://www.porada.sk/t194657-druzka-alias-strecha-nad-hlavou.html
Štefan Theis
14.07.14,05:46
To som predpokladal...Bolo mi podozrivé, keď povedala, že za notárom nemusíme ísť, nakoľko po sobáši MÚ odošle pepiere a automaticky sa stanem spolumajiteľom bytu(Aj keď sme ho kúpiili spolu,ale je na jej mene.28 rokov sľubovala-Pojdeme za notárom" a nič...
willma
14.07.14,05:49
Po prečítaní Tvojho posledného odseku mám len jednu otázku? Si sa s koňom zrazil??? Vlastne ešte jednu - Žiť s takou ženskou a ešte aj uvažovať o sobáši - nehnevaj sa na mňa, ale to je už prípad pre psychológa. To si naozaj na nej prípadne od nej tak závislý?
Štefan Theis
14.07.14,05:51
Ostal som visieť na argumentácii"Co je psané, to je dané"... nemáš papier - nemáš právo - nemáš nič... Pritlačený k múru, v byte, kde nemám ani na omietku...(Teraz navrhla sobáš. Z akého dôvodu?)..
Zdravie je nenávratne preč, na byt nemám, na nájom nemám, na DD nemám,...a za toto všetko si zaslúžim skončiť niekde na ulici ako bezdomovec?...
Štefan Theis
14.07.14,05:57
Ja som pravý. Môžte si to overiť. Čo myslíte pod výrazom "lepšia stránka? Tá, čo mi z AUTA BEHOM NECELéHO ROKU PREšUSTROVALA VIAC AKO 250 TISíC sK? zA 10 MESIACOM BOLO NA účTE 500 €...(pRáVE SME PRECHáDZALI NA €.) p
arizona
14.07.14,06:09
Ostal som visieť na argumentácii"Co je psané, to je dané"... nemáš papier - nemáš právo - nemáš nič... Pritlačený k múru, v byte, kde nemám ani na omietku...(Teraz navrhla sobáš. Z akého dôvodu?)..
Zdravie je nenávratne preč, na byt nemám, na nájom nemám, na DD nemám,...a za toto všetko si zaslúžim skončiť niekde na ulici ako bezdomovec?...

Sobasom nic neziskas,ani sa nestanes automaticky spoluvlastnikom bytu. Aby si sa stal spoluvlastnikom,to je potrebne,aby ti druzka polovicu bytu prepisala napr. darovanim. To by mohla urobit aj bez sobasa,keby chcela.

Niekto sa sobasom dokaze aj obohatit,niekoho akurat tak osmeknu aj o to, co mu zostalo,alebo mu partner prihodi na krk aj svoje dlzoby.Alebo sa ta tvoja potom rychlo s tebou rozvedie a bude este aj ziadat,aby si jej dalsich 5 rokov od rozvodu platil vyzivne. Alebo ma v plane nieco ine...neviem,ale urcite NIE vyhodne pre teba...
Podla tvojich prispevkov usudzujem, ze ty by si neziskal nic, takze do toho radsej nechod.
Štefan Theis
14.07.14,06:24
Nuž, veci sa majú tak.
Ťažké tisíce, čo som zarobil a odovzdával do domácnosti skončili doma, ale osoh žiaden.
Keď som ostal na invalidnom dôchodku, už začalo byť zle. Teraz som druhý rok na starobnom a po dvoch operáciach srdca. Všetky peniaze skončili na účtoch exekútorov jej syna. Teraz má exekútora už tretí krát na krku a dve súdne pojednávania na dvoch rôznych súdoch. Skrýva sa v ˇVechách. Akože robí, ale nemáme žiaden kontakt. Neozýva sa, mobil vypína a korešpodencia mu chodí ku nám domov (rýchle pôžičky, banky, poisťovne, vymáhačské firmy)
Čo sa mňa týka:
Dnes nemám ani strechu nad hlavou (tu som ako podnájomník s podmienkou:Minimálne 250 €... Nemám zdravie, nemám byt, nemám na nájom, nemám na garzónku, nemám na DD...
Keď som už mal na polovicu vybavený DD, prasklo to u jej šéfky(lebo ona má tie veci na starosti). Postavila sa ku mne.Musel som odpísať do DD, že nemám záujem o ubytovanie, že mám bytovú otázku vyriešenú...Musel som to pred ňou odoslať...Stačilo však málo - spraviť umyseľnú chybu v adrese, lebo obsah mailu nebol pravdivý a neodišiel...
Jej sa máli môj dôchodok 302,80 €. Nepijem, nefajčím... Ona má 305 €. Nájom za byt platila za mňa, za ňu, za syna, ktorý v živote nedal ani cent na stravu a na nájom...KE´d som povedal, že príživníkovi nebudem ja platiť nájom, vyletela na mňa s nožom, že ma pichne tak, že mi z čepele noža bude trčať ešte 10 cm...
Ide o kuchynský nôž s čepelou dlhou 27 cm krát č, ť cm...
Nájom je 165 €. Za tri dni vyjačí ľ krabičky cigariet , čo činí 5,4O €. To je MINIMUM. Keď nemá nervy, keď ju facebook nerozčúli...Vtedy ide cigareta za cigaretou...
Okrem toho má na krku tri pôžičky. Home Credit a dve z Poštovej Banky. Posledná je na 1200 €...(Posledný list od vymáhačskej firmy pre syna bol 995 €. Dokonca aj mne dlhuje za PC 595 € za PC, ktorý kúpila synovi z peňazí za výhraté a neprevzaté auto...
Tak sa veci majú...
Peggynka
14.07.14,06:51
Určite nedostaneš automaticky zo zákona polovicu bytu.Jedine v prípade,že by zomrela (tak 1/2) za predpokladu,že už nenapísala závet v prospech podareného syna a teda na tej ulici skončíš tak,či tak.A ak má pôžičky,tak tie by si prevzal zároveň s dedičstvom.Návrh na sobáš je jej čistá vypočítavosť,možno jej ide o vdovský dôchodok.Podľa toho ako sa k tebe správa,tak jej určite nejde o tvoje blaho.Rozhliadni sa okolo,zisti si tvoje šance na prenájom a pakuj sa z toho bytu čím skôr.Určite sa dá zohnať podnájom na Slovensku aj za 100€,záleží od lokality.A prežiješ bez stresov.Naučíš sa aj variť jednoduché jedlá alebo sú možnosti chodiť na stravu do miestnej jedálne,resp. nosiť si domov v obedári.U nás túto možnosť dôchodcovia majú (2,60€) a to im vystačí aj na večeru.Mnohí muži takto žijú,ktorí napr. ovdoveli a museli sa naučiť o seba postarať aj v pokročilom veku.Želám ti, aby si sa čím skôr rozhodol a dobre rozhodol.
evuš
14.07.14,07:09
Štefan, pánečku klobúk dolu - musíš mať nervy z ocele, že si vydržal s ňou neuveriteľných 28 rokov.....
Urob to, čo Ti radia - i za cenu "nižšieho" komfortu zo začiatku, ale pre Tvoje blaho a psychickú pohodu utekaj kade ľahšie...preruš akýkoľvek kontakt, a to, čo si do nej investoval by som oželela, len nech mám konečne aspoň na staré kolená POKOJ a KĽUD.....
Peggynka
14.07.14,07:10
V záujme svojho zdravia si ujasni priority;prestaň riešiť minulosť a rieš si budúcnosť.Vykašli sa na peniaze a hľadaj si strechu nad hlavou,aby si mal kľud a užil si ešte to,čo život (je krátky) ponúka.Za pohrebným vozom nikdy nechodí sťahovák a z 300€ sa prežiť na SK dá (samozrejme,že nie všade),ale tým,že nie si viazaný na pracovné príležitosti,môžeš sa presťahovať do lacnejšieho kraja.
bjuty smis
14.07.14,07:58
vybav si ty pekne ten domov dôchodcov....

uži si život, kým môžeš.....

alebo naozaj čakáš, kým ťa porazí ??.
arizona
14.07.14,09:04
skor by som povedala, ze za tych 28 r. ma skor nervy v prdeli .-( ...ze uz sa len pasivne vezie a boji sa osamostatnit.A nedokaze aj tak nic zmenit vo svoj prospech, len sa sem pride raz za par rokov vyzalovat...
evuš
14.07.14,09:07
..áno, asi nervy v kýbli, ale čo ak mu raz z toho prepne a niečo "urobí" ???
arizona
14.07.14,09:15
na to nema gule :- ) ...bez urazky prosim
evuš
14.07.14,09:41
..no, neviem, či má, či nie ..... viacerým len tak z "ničoho" v hlave preplo a skončilo to vraždou alebo samovraždou :-(
misoft
14.07.14,10:22
Štefan: použi trochu logiky. Ťahá z teba prachy, platíš za ňu všetko okolo a ona ti povie, že potrebuje chlapa, čo ju bude vydržiavať. Je to ZLATOKOPKA! Takže jediná rada pre teba - vyrieš si problém s bytom a VYŠMAR ju ta het. Keď nevie s peniazmi hospodáriť, nech si sama pomôže. A ty potom budeš mať pokoj i prachy. A nebude ťa nik otravovať.
Ona totiž nemá rada TEBA, ale tvoje KONTO!
korela
14.07.14,22:59
Takýmto prípadom sa venuje Anton Srholec. V ubytovni, ktorú "spravuje" bývajú iba muži z podobných pomerov. Musia platiť nájomné za dni, ktoré tam pobudnú, muži si varia sami. Ide im to. A nachádzajú sa tam i pracujúci.
Osobne si myslím, nakoľko je naviazaný na KDH, možno by bola nádej aj na právne služby a pod.
Nedali by sa získať aspoň peniaze z exekúcií od toho syna? Nepredpokladám, ale že bude mať nejaké potvrdenia z nich.
Inak ja mám životnú filozofiu, že žena sa nikdy nezbaví dobrého muža. A ak má deti, tak dupľom. Vždy je dobré si vypočuť obe strany. Nikdy si jej neublížil? Ak nie, potom je to osud vás dvoch. Nemali ste jednoduchý život. Potom sa obrátiť iba na týraných mužov, Ak ešte existujú. V ktorom kraji žiješ? Nemusíš odpovedať. Pýtam sa iba preto, či by si vôbec našiel lacnejší kraj pre svoj život.
Ja by som v každom prípade oslovila Srholca, viac hláv, viac vie. Má kontakty a túto mužskú problematiku pozná snáď najlepšie na Slovensku. Možno by i DD, keď si už na starobnom dôchodku. Nečakaj. Cirkev má svoje zdroje. Rob to, čo cítiš.
Cítiš k nej ešte niečo?
Štefan Theis
15.07.14,03:43
Ďakujem! Horná Nitra je moje terajšie bydlisko. Nepohnevám sa, budem len rád, až by ste mi zaslali kontakt na p. Srholca.
Áno! tak by to malo byť. Vypočuť si aj druhú stranu. Ale kto vie dobre klamať, kto vie s jazykom narábať, s takým sa ťažko komunikuje. Uvediem príklad:
1. -Sadnime si, porozprávame sa!.
Ja sa s Tebou nemám čo rozprávať. Ani muž sa mi nestaral do financií, ani Ty sa starať nebudeš!(V ľš. roku veku dostal infarkt a zomrel.) Pri tom som roky odovzdával výplatu,(ktorá bola vyššia ako plat upratovačky a neskôr opatrovateľky. A koľkokrát bola iba na 2 hodiny, keď medzitým zomrel klient a ďaľšieho nemala...) Z kulturáka na zmluvu, kino som mal na starosti, neskôr po zaniknutí firmy - brigáda v réžii MU - neskôr VPP, televízia, štyri roky poslanecké... Vtedy bolo dobre. Všetko do koruny, do posledného centu som odovzdal...
2. Keď ma rýchla odviezla s majákom do Banskej Bystrice, nechcela volať ani pohotovosť.
"Do p&&&, teraaz, keď nemám peniaze?"
"Dnes je 2O_teho. odovzdal som Ti celý dôchodok."
"Platila som aj nájom. (165 €)."
"Platila si pre mňa, pre Teba, aj pre syna, ktorý tu má trvalý pobyt a v živote nedal ani cent domácnosti."
" A prečo by dal? nech si šetrí."
"11 - teho si mala Ty výplatu. Týždeň pred tým. Kde si dala peniaze?"
"Do p*** som si ich vopchala."...
3. Všade sa sťažovala, aká je chudera, ako ma musí chovať a ja som od septembra do júla nedostal vraj ani cent, ani sociálku...
Ale, to nepovedala, že sociálku 3600 Sk mi zastavili, nakoľko som nebol odkázaný.15. septembra som vyhral auto, ktoré som na príkaz družky neprevzal, vraj ho "neuživíme". Vyplatili mi rovných 300 tisíc Sk.
(Ktoré sa behom necelého roka rozkotúľali. Cestovala do Prahy za kamarátkou na koncerty, cestovala do Košíc k lekárom, lebo ona nebude chodiť k tým "mesiarom do Bojníc" . (Teraz jej stačia aj mäsiari...Sama nešla, zobrala si sestru, zaplatila jej cestu tam a zpäť, stravu, sem-tam si niečo kúpili...
Keby som jej bol ublížil, myslíte, že by ma bola nechala bývať v JEJ byte, kde nemám ani omietku? Myslíte, že by už susedia dávno nevedeli všetko, ako ju "tlčiem"? Práve tá, čo mňa aspoň tri krát napadla s kuchynským nožom, že ma zabije, keď ešte poviem jedno slovo na jej syna. Mňa je vraj h**** do toho, či mu nejaké peniaze dá,alebo nedá. &to je jej syn a ja som cudzí človek...
Odkiaľ má výrazy "Tyran musí z domu" a pod? (A s tým "tyranom sa chce teraz zodobášiť."...
Jej relácia je "Súdna sieň" v tevevízii. Ona to žerie. Ona sa tam učí...Neraz mi povedala, "Videl si v Súdnej sieni, čo s ním spravila."...
A keď si ľudia vypočujú slová o "tyranii", ...alebo o tom, že ma chovala rok (ale že pred tým dostala manipulačné právo - v rámci dôvery - na 300 tisíc korún - to už nikomu nepovedala...
Ferdosondo
15.07.14,04:38
Štefan poviem Ti to narovinu. Prestaň nariekať a začni už niečo konečne robiť. To že Ti družka rozflákala peniaze už nezmeníš. Ani ju nezmeníš. Jej to takto vyhovuje a je jej jedno, že ťa ide z toho poraziť. Nájdi si nejaký prenájom a na "družku" sa z vysoka vys.r . Neboj aj variť sa naučíš. Len už nefňukaj si predsa nejaký chlap, či ?
Štefan Theis
15.07.14,04:49
V štvrtok idem do nemocnice na kontrolu a už mám vybavenú návštevu v DD. (Po dvoch operáciach srdca a občas závrate, neodporúčajú mi bývať samému. Idem si pozrieť zariadenie. Tlačivá už mám stiahnuté. Už na nich pracujem, dnes zájdem za obvodným lekárom...Ona bude plakať, nie ja.
Ako mi dnes povedal, že som sa "osamostatnil" a neuvedomujem si, že každý účet v banke potrebuje " "spnomocneného zástupcu". To je samozrejme BĽUD!!!
Vraj ona nemôže toľko dať do potravín ako ja, ona má tri pôžičky.
Ale pre koho? Pre jej syna na exekútora - nie pre mňa...
buchač
15.07.14,05:38
Čím ďalej jeden číta tie upresnenia , alebo aj určité komentáre, tým viac sa aj čuduje...

Ja teda fest ..
Soňa K
15.07.14,06:07
vyskúšaj ..... najprv sobáš a potom to druhé, naopak to asi nepôjde. potom napíš, čo sa Ti viacej osvedčilo ......
korela
15.07.14,07:03
Ozaj, požiadal si ju niekedy vôbec o ruku? Či preto tak nevyvádza. Ale i tak to zašlo u vás už ďaleko.
Soňa, prečo mu to radíš, nevysvetlíš? Vieš, po 2 infarktoch, stačí jeden útok, proste je v nebezpečí. Nech si chráni zdravie, ktoré mu zostalo.
Štefan Theis
15.07.14,08:52
Jeden infarkt, ale dve operácie - behom mesiaca.Mám tri stendy.
O sobáši sme neuvažovali.Mala malé deti a sobáša sme sa zriekli hlavne preto, že mala sirotský avdovský dôchodok. (Spolu nejakých 500 Kčs. Po pol roku to stratila. Neskôr sa dozvedela, že mala podať nejakú žiadosť, či obnovenie, alebo ako to nazvať. Ona to premeškala a potom sa na to vykasľala. Vtedy padlo, že sa na sobáš vykašleme, veď na paieri nezáleží...
Tu vyplávalo niečo iné.
Skypovala s bývalou švagrinou. A teraz citujem.
"Vy ste už koľko rokov spolu?
-28 rokov.
-Preboha! A prečo ste sa nezobrali?
-Dohodli sme sa na tom.
-Dievča! Štefan zomrie a Ty ostaneš na holičkách. Uvažuj dievča!
No a tam je pes zakopaný...
Ako to viem? Družka na jedno ucho počuje slabšie, nemá slúchalá a keď Skypuje, má zapnuté repráky aNo a ja som bol tri metre od nej pri mojom PC...
Keď som jej povedal, že kalkuôuje s mojou smrťou, urazila sa, vraj ona nie, ale že ti "Viera" povedala...
Vierin brat tiež zomrel na infarkt...