JohnyB2
13.07.14,20:45
Ahojte , chcel by som sa spytat co vsetko je potrebne a v akom poradi postupovat pri obklade v kupelni , ktora ma sadrokartonove steny (napr. sietkovanie, penetracia atd. ) .

Planujem si zavolat majstra , potreboval by som sa ale uistit, ze odborne vykona vsetky prace a "nezabudne" na niektoru, pripadne si neda zaplatit nejaku "naviac". Ide o tzv. spanielsky obklad 20x50 cm . V jednej zo stien sa bohuzial ale nachadzaju zavrtane skrutky, ktorymi je pravdepodobne uchyteny sadrokarton a ktorych vidno hlavicky . Nijako zvlast ale nevycnievaju . ( Nevyznam sa v tom ale bude to trochu fuserina ...)


Dakujem za radu.
lujza.j
13.07.14,19:02
lapejko
14.07.14,03:50
sadrokartónové steny v sprche, pár cm od podlahy, pri umývadle a pri vani či nad vaňou treba upraviť hydroizolačným náterom alebo lepením fólie.
Platí pravidlo, že škáry nie sú vodotesné, preto ak by sa nalepil obklad na neošetrený sdk, hrozí pri pravidelnom kontakte s vodou deštrukcia sadrokartónovej dosky aj s obkladom. Následne je vhodné použiť na obkladanie izolovaných plôch flexibilné lepidlo na nesavé podklady.