Alanya2
13.07.14,21:04
Dobry den. Potrebovala by som poradit ohladom vypovede z organizacnych dovodov /vypovedali nam najomnu zmluvu/. Zrusili nam prevadzku a rozhodla som sa prestupit do inej prevadzky ktora sa otvarala s casovym odstupom cca dva tyzdne. Zamestnavatel mi navrhol, ze si mozem vycerpat dovolenku, aby som nemusela ist na tie dva tyzdne na urad prace kym otvoria novu prevadzku. Pri podpise vypovede mi oznamil, ze uz ale nemam narok na odstupne, lebo som este ostala na dovolenke. Naozaj uz nemam narok na odstupne? Dakujem za vysvetlenie.
ivka70
13.07.14,19:09
Narok na odstupne nemas preto, ze tvoj PP neskonci.
Suhlasila si vlastne so zmenou prac. zmluvy, zmenilo sa tvoje miesto vykonu prace.
Vlastne si suhlasila so zrusenim vypovede.

Odstupne, ktore by ti bolo vyplatene, ak by si isla na UP na 2 tyzdne, by siaj tak za zvysok casu musela vratit, ak by si nastupila opatovne k tomu istemu zamestnavatelovi.
Alanya2
14.07.14,05:34
Dakujem
clen
14.07.14,06:05
ak iba menis miesto prace, tak nejde o ukoncenie pracovneho pomeru, ale len o jeho zmenu. Vypoved je sposob ukoncenia pracovneho pomeru (ten sa skonci uplynutim vypovednej doby). Zmenu pracovneho pomeru musis podpisat aj ty, nakolko si zmluvna strana pracovnej zmluvy. Pri vypovedi, ktoru ti da zamestnavatel nic nepodpisujes (max. prevzatie). Odstupne je povinné len pri vypovedi.

V tomto pripade, ak si dostala vypoved, tak ti nestihne uplynut ani vypovedna doba a uz nastupis znova, takze podla § 76 ods. 4 ZP nemas na odstupne narok. Ale v tvojej otazke je dost pojmovych nezrovnalosti takze tazko povedat co si podpisala.
ivka70
28.07.14,04:01
Porada nesluzi len pre teba a vymazanim casti otazky 2 tyzdne p ojej povodnom zadani si v podstate zabranila porozumiet odpovediam komukolvek inemu. Prestuduj si etiketu porady, toto sa tu nerobi ....
Chobot
28.07.14,07:48
Pôvodnú otázku som vrátl späť, pre istotu ju dávam aj sem, aby ju nemohla vymazať:

Dobry den. Potrebovala by som poradit ohladom vypovede z organizacnych dovodov /vypovedali nam najomnu zmluvu/. Zrusili nam prevadzku a rozhodla som sa prestupit do inej prevadzky ktora sa otvarala s casovym odstupom cca dva tyzdne. Zamestnavatel mi navrhol, ze si mozem vycerpat dovolenku, aby som nemusela ist na tie dva tyzdne na urad prace kym otvoria novu prevadzku. Pri podpise vypovede mi oznamil, ze uz ale nemam narok na odstupne, lebo som este ostala na dovolenke. Naozaj uz nemam narok na odstupne? Dakujem za vysvetlenie.