biodreamer
13.07.14,22:09
Pracujem v oblasti,kt. je finančne veľmi dobre ohodnotená, avšak radšej by som pracovala vo výskume, odbor mikro/molekulová biológia, v labáku (ale nie v takom,kde len testujú krv a moč a pod....). Skôr ma láka vedecký smer, dorobiť si II. stupeň VŠ by sa ešte zvládnuť dalo,ale nie som si istá uplatnením. Mám pocit, že veda a výskum tu na SR nie sú na dobrej úrovni, platovo už vôbec nie a hlavne, táto práca sa sústreďuje hlavne na Braislavu, čo v mojom prípade nepripadá do úvahy....Hľadá iné riešenia, zatiaľ len ďalej deň čo deň chodím do dobrej, celkom zaujímavej práce, kt. však nie je úplne mojím snom...
BlackRoses
14.07.14,04:56
debatovať o slovenskej vede a výskume je ako nekonečný príbeh..
http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/slovenska-veda-je-na-dne-stat-vidi-vychodisko-v-it-601609

ak to chceš rozbaliť na vyššej úrovni tak ti zostáva asi iba zahraničie, aj keď určite aj na Slovensku nájdeme pár vynimiek :)
kopretinka
14.07.14,05:39
mimotemy

zatiaľ len ďalej deň čo deň chodím do dobrej, celkom zaujímavej práce, kt. však nie je úplne mojím snom...

vieš,koľko ľudí by dalo neviem čo za dobre platenú zaujímavú prácu...?
buchač
14.07.14,05:46
mimotemy

zatiaľ len ďalej deň čo deň chodím do dobrej, celkom zaujímavej práce, kt. však nie je úplne mojím snom...

vieš,koľko ľudí by dalo neviem čo za dobre platenú zaujímavú prácu...?

mimotemy ...a koľkí o ňu už prišli ...
Sny sú síce pekná vec , snívať je aj potrebné .
Lež realita je krutá , zo snívania nik ešte nezaplatil účty a ani sa nenasýtil .



Skôr ma láka vedecký smer, dorobiť si II. stupeň VŠ by sa ešte zvládnuť dalo,ale nie som si istá uplatnením. Mám pocit, že veda a výskum tu na SR nie sú na dobrej úrovni, platovo už vôbec nie


Myslím si , že nie je problém dorobiť si ten vyšší stupeň VŠ .
Veď plat na to má ( ako vraví ) pekný , nuž nech si zaplatí to štúdium - plnú pálku .
Potom nech sníva ďalej ...
avalik
14.07.14,05:49
hmm ... ked sa nechces alebo nemozes prestahovat, tak tvoj sen ostane len snom
Mila123
14.07.14,05:59
prepáč, ale si myslíš, že s ukončeným Bc. vzdelaním ťa rovno dajú pracovať do vedeckého tímu?????
zabudni......