erikbencik
14.07.14,11:33
Chcem kúpiť navigáciu do auta. nič drahé, základné modeli, aby som prišiel z bodu A do bodu B. Neviem sa rozhodnúť medzi GARMIN ale bo TOMTOM. Niekde sa dočítam že je dorbá jedna, inde že je lepšia druhá. Aké máte skúsenosti s navigáciami týchto značiek, poprípade vie niekto porovnať obidve? Rady typu daj si navigáciu do mobilu ani nepíšte, s tým mám zlé skúsenosti. Konkrítne som si vybral tieto dve http://www.alza.sk/tomtom-start-25-europe-lifetime-mapy-d503654.htm#recenze alebo http://www.garmin.sk/garmin-nuvi-55lm-ce-lifetime_d4084.html. Ďakujem za rady
Excise Duty
14.07.14,09:49
erikbencik
14.07.14,10:19
to mám všetko prečítané spredu zozadu, skôr som myslel nejaké osobné skúsenosti...
lujza.j
14.07.14,10:42
Ako casto budes navi pouzivat?!
erikbencik
14.07.14,11:42
nie moc často, párkrát za rok rátam, keď ideme na dovolenku, nejaký výlet...
Wotan
14.07.14,12:38
Ja osobne odporucam jednoznacne GARMIN... je lepsia ako TomTom aj z hladiska kvality map, podpory atd. Dlhe roky pouzivam, uplna spokojnost. Ze aky typ si vyberies, to uz necham na teba, ale znacku by som odporucil Garmin.
lujza.j
14.07.14,12:47
Pre par krat za rok by som asi nekupovala...aj ked mame aj tomtoma aj garmina aj mio..ci ako sa to....na dovcu trafim aj bez.....:)
arizona
14.07.14,12:56
Kazdemu vyhovuje nieco ine, preto sa nakoniec musis aj tak rozhodnut sam.
Ja par rokov pouzivam Tomtom, celkom v pohode.
Znama ma Garmin, nadava...
dalsia znama ma Mio, je velmi spokojna...

A teraz si vyber .-)

Posledny rok ale pouzivam sygic v mobile,je to praktickejsie,ako mat na okne dva stojany. A po vystupeni s auta nemusim vlacit este aj dalsiu "vec" v taske...

Na obcasne pouzitie je vyhodnejsie mat navi v mobile, aktualizacie map mas dozivotne zdarma, kdezto u teba spominanych pevnych navigacii si musis zaplatit za kazdu aktualizaciu map / cca 50-70 euri/...
misoft
14.07.14,15:44
Rozumné riešenie Sygic. Nepotrebuješ WiFi - ide off-line na GPS. Mapy sú dnu.
Teraz mali action - 27,99€ za mapy Európy, aktualizácie doživotne..... Mám to v tablete - 2in1 :D
bubkoch
14.07.14,16:26
ja som na zaklade skusenosti uzivatelov na internete kupil Garmin (2455 LMT) a nelutujem ...
jednoduche ovladanie, hladanie, pravidelne aktualizacie, jednoduchy update, super grafika ... u mna spokojnost
KoxXxo
14.07.14,19:48
Ak máš smartfón tak nič nekupuj.
arizona
14.07.14,20:05
ved pisem aj ja, ze hoci mam navigacku, je praktickejsie nosit navi v mobile. Sygic je fajn
Nandrolon
15.07.14,04:13
Ak máš smartfón s lepším displejom a androidom, hoď tam sygic.
Sygic prestal robiť mapy na svoj soft určený pre nokiu, tak som to vyriešil takto:
LENOVO ideatab a8-50 3G + SYGIC + stojan. Stojan 5 eur, tablet 170 /veľmi slušne HW nadupaný 8 palcový/.
Tablet používa aj otec /karty/, aj dcérka /hry/ aj ja na net /už doma vôbec nezapínam PC/.
A ten komfort, že pozeráš na 8 palcový IPS displej 1280 * 800 je na nezaplatenie.

ps: ale odpoveď na tvoju otázku - z tých dvoch ber jednoznačne GARMIN.
Wotan
22.10.14,13:46
smartfon je fajn, ale pre pouzitie v aute sa mi moc neosvedcil - slaby signal GPS, mensi display a neni ho kam uchytit, jedine ze by ho niekto drzal... :) kdezto normal GPS prijimac - kvalitny prijem, velky display a stojan... ale kazdemu vyhovuje nieco ine, z hladiska kvality navigacie su rovnake.
Everibodi
22.10.14,16:06
Mal som navigaciu tomtom a po 3.rokoch,ked som ju chcel aktualizovat,tak pytali tazke prachy za aktualizaciu.Teraz mam garmin s dozivotnou aktualizaciou a je 100x lepsia.
buchač
22.10.14,16:10
Ale, no nevrav ......to fakt ???

Lebo ja môjho Toma (mám ho cca 7 rokov) aktualizujem raz za uhorský rok a doteraz som ešte neplatil ani vindru.
arizona
22.10.14,16:21
ja som tiez par krat aktualizovala cez ich stranku,tiez zdarma.
buchač
22.10.14,16:24
Šak hej, no problém. Musíš akurát dodržať jednu podmienku a to je registrácia u Toma. Funguješ potom furt.
Everibodi
22.10.14,16:27
Ja som mal asi neaku starsiu verziu.Cez tomtom home,ked som mal pripojenu navigaciu na pc.pytali za 11.statov,kde chybalo napr.chorvatsko a slovinsko 20€.Pre toto som presiel na garmin.
dalieleno
09.11.18,17:51
Z osobnej skúsenosti by som Vám odporučil značku Garmin a to z dôvodu jednoduchosti, spoľahlivosti a užívateľské intuitívnosti pri aktualizácií máp. TOMTOM je možné aktualizovať iba s užívateľským účtom, ktorý je priradený ku konkrétnej navigáciu a stabilita a spoľahlivosť aktualizácií nie je na najlepšej úrovni a často sa problémy musia riešiť s technickou podporou TomTomu. Čo sa týka mapových podkladu tak navigácia Garmin (https://www.covybrat.sk/ako-vybrat-navigaciu/) používajú mapové podklady Navteq a podľa môjho názoru skúseností sú o trochu lepšie ako podklady od TeleAtlas, ktoré používa TOMTOM.
Ing. Ľubomír Janoška
10.11.18,08:46
Osobne tiež odporúčam navigáciu Garmin (po skúsenostiach s navigáciou Tomtom), pre mňa hlavne kvôli tomu, že nie je taká urozprávaná a nevyrušuje, keď ju nepotrebujem :)
PS: aj aktualizácia máp je u Garminu jednoduchšia.