asterix174
14.07.14,12:36
Chcem sa spýtať za akých okolností budem registrovaný ako darca krvi? Až po úspešnom odbere, alebo aj v prípade že tam prídem a oni ma odmietnu z nejakého odstrániteľného dôvodu? ďakujem
taiko
14.07.14,10:38
o co presne Ti de? Aby si bol registrovany, alebo aby si daroval krv?
asterix174
14.07.14,10:40
Hlavne aby som bol registrovaný, ale nerobí mi problém darovať krv, nikto nikdy nevieme či ju nebudeme potrebovať.
kn-alka
14.07.14,11:03
Po prvom darovaní krvi sa dostaneš do evidencie a dostaneš kartičku darca krvi, do ktorej ti zaznamenávajú odbery. Ale tuším až po 10 odberoch sa považuješ za darcu krvi - ja osobne mám zatiaľ len 7, takže nemám žiadne výhody ako darca krvi.

Ide len o dobrý pocit, že som pomohla. .... moja mama dostávala dosť transfúzii, rozhodla som sa takto to "splácať" :D

Dopĺňam:
po 10 odberoch dostaneš bronzovú Janského plaketu
taiko
14.07.14,11:35
takze chces mat nejaky benefit z toho, ze si registrovany darca a o samotne darovanie a pomoc primarne nejde? Chapem to spravne?
vicktor
14.07.14,11:41
Ak ta odmietnu, tak predsa nebudes registrovany.
kn-alka pre vsetkych Jarka - aku mas zdravotnu poistovnu? Dovera za odber da krabicku vitaminov alebo zeleza = jedina vyhoda. :)
No a bratislavski zlatusikovia maju MHD v BA zdarma (resp. 5 eur za cipovu kartu). Ale iba od tohto roku.
kn-alka
14.07.14,11:42
Ja mám Union - tam jeden rok tiež bol vitamínový balíček, ale teraz už nič :(..... myslela som skôr výnimku typu: u lekára berú darcov krvi mimo poradia - teda aspoň na dverách to majú vypísané, ale ešte som neskúšala - ja si radu vystojím :D
willma
14.07.14,15:30
zabudnite na výhody, v živote som nebola prednostne ošetrená, Voľakedy MHD v BA zdarma, teraz síce od t.r. tiež, ale mňa sa to už netýka :(, Bola aj daňová úľava vo výške 2000 sk. Včileky už len pre dobrý pocit chodím - síce momentálne ani to nie - mala som zlý výsledok, takže tri mesiace pauza a uvidí sa čo ďalej .