alexxandra
16.10.04,18:47
Prosim vas,jednoducha otazka. Pri dovoze tovaru z ineho clenskeho statu treba vyplnat volake tlacivo? Ak ano ake a kde sa to kupuje a posiela? :-) Ked som bola na skoleni,hovorili,ze nic sa nevyplna,ja len ci sa to nezmenilo.Vdaka.
accad
16.10.04,20:09
Neexistuje žiadne tlačivo, vy si to len samozdaníte v daňovom priznaní k DPH v r.2 a r.17, výsledok = 0
vladan
16.10.04,22:08
Prosim vas,jednoducha otazka. Pri dovoze tovaru z ineho clenskeho statu treba vyplnat volake tlacivo? Ak ano ake a kde sa to kupuje a posiela? :-) Ked som bola na skoleni,hovorili,ze nic sa nevyplna,ja len ci sa to nezmenilo.Vdaka.
alexxandra, vo vašej otázke máte dva v jednom :-)
1. dovoz tovaru
2. obstaranie tovaru z iného členského štátu

1. dovozom tovaru sa po 1.5.2004 rozumie nákup tovaru z iného než členského štátu EÚ, tlačivo JCD vypĺňa colnica
2. obstaranie tovaru z iného členského štátu (24 štátov EÚ) - tu sa nevypĺňa žiadne tlačivo. No žiadne ako žiadne :-) o tom hovorí SÚHRNNÝ VÝKAZ, ktorý sa podáva na DÚ štvrťročne - pozrite zákon o DPH účinný od 1.5.2004
alexxandra
17.10.04,16:42
Mala som samozrejme na mysli nadobudnutie tovaru z ineho clenskeho statu ;-) Este som si na tuto novu terminologiu celkom nezvykla. Hlavne ze si rozumieme ;-).

Suhrnny vykaz sa vyplna pri dodani tovaru do ineho clenskeho statu /po starom pri vyvoze/, ale nie pri /dovoze/,t.j. nadobudnuti. Chapem to spravne? :-) Vdakaaa :-)
vladan
17.10.04,16:59
alex správne chápeš, vidíš celkom som sa poplietla.
Mala som na mysli ďalšie "tlačivo", čo ešte treba vypĺňať - a to: štatistický výkaz Intrastat, ktorý sa podáva mesačne (do 15. dňa nasledujúceho mesiaca). Povinnosť podávať výkaz Intrastat máš vtedy ak si v priebehu roka 2003 dovážala, resp. vyvážala do krajín EÚ + 10 nových krajín EÚ (ktoré sa stali členmi k 1.5.2004 - teda 9 štátov + Slovensko). Myslím, že o Intrastate sme tu na Porade hovorili, tak si skús vyhľadať nejaké príspevky, sú tam aj linky na webstránky o Intrastate. Neviem presný link, ale Intrastat má na starosti štatistický úrad SR.
Pekný deň

pozn.: alex nový zákon o DPH je účinný už 5,5 mesiaca :-)))