mshop
14.07.14,14:09
Ahoj.

Predávam tovar cez známeho firmu.
Teraz som sa rozhodol založiť si vlastnú a mám otázku:
Firma sa bude volať napríklad ABC s.r.o. , doména www.abc.sk je však už registrovaná a má ju spoločnosť ktorá registruje a predáva domény.
Môžem si zaregistrovať názov ABC ako ochrannú známku a následne si doménu od danej spoločnosti vyžiadať?
Dôvodom prečo nechcem od nich doménu odkúpiť je vysoká cena ktorú viem využiť aj inak a ochranná známka je lacnejšia.

Prosím teda o info, či si ju môžem od spoločnosti vyžiadať ak by som mal registrovanú ochrannú známku.

Ďakujem
misoft
14.07.14,15:53
Dvojsečné! Zaregistruješ ochrannú známku - bude sa zisťovať, držiteľ domény môže napadnúť registrovanie, pretože oni už pod tým menom vystupujú aj ako doména..... Uvedom si, že i doména je čosi ako trade mark - zober si príklad z Apple ..... všetko čo s jablkom súviselo, museli od Apple žiadať, alebo meniť.....
mshop
14.07.14,16:01
ok. čo ak ale držiteľ domény registráciu nenapadne a registrácia prebehne? je to firma ktorá registruje domény na predaj. nič na doméne nieje, je len registrovaná a keď som ju chcel odkúpiť tak za ňu chceli 4000€....
misoft
14.07.14,17:07
No - páni sú oni..... trhový mechanizmus......
Andy Kralik
14.07.14,18:52
Pochybujem ze existuje nieco take ako si predstavujes. Ak si zaregistrujes ochrannu znamku, neznamena to ze ti niekto musi odovzdat alebo predat svoj majwtok, aj keby slo o domenu ktora je identicka s tvojou ochrannou znamkou. Domenu si aj tak budes musiet kupit za tolko co budu pytat, alebo pouzit inu domenu.
Ing. Ľubomír Janoška
15.07.14,05:28
"nič na doméne nieje"
Je na nej "zaujímavý" názov :(
Registrátor zainvestoval do "zaujímavých" názvov domén. Ak nechcete platiť za odstúpenie, musíte vymyslieť lepší názov - najlepšie v priamom vzťahu k Vašej ponuke.
MurphYnko
21.08.15,08:31
Ahoj, na tomto linku najdes odpoved na tvoju otazku. Ak nenajdes tak skus ich kontaktovat boli dost ochotny a pomohli mi s registracou ochrannej znamky "MurphY Ads" sice trvalo to cez pol roka ale bolo to uspesne zaregistrovane.
+ podotykam ze na Slovensku.