kuravesele
14.07.14,14:29
Dobrý deň, dnes mi doniesli FA ku ktorej je iba PPD o jej úhrade. (na tomto PPD chýba dátum úhrady), ale je tam rozpísaný základ dane, DPH, + suma celkom s textom iba "FA". Môžem toto akceptovať ako plnohodnotný doklad o úhrade? Alebo požadovať doklad z ERP (čo predpokladám dodávateľ nemá). ? Alebo je to na jeho triko, že nám dal iba PPD? Ďakujem
kn-alka
14.07.14,12:30
Aký bol obsah faktúry? Ak za tovar, tak MUSÍ byť doklad z ERP. Ak to bolo za služby, ktoré nie sú uvedené v prílohe zákona, tak nemusí byť doklad z ERP.
kuravesele
14.07.14,12:32
Je to za tovar...aj podľa mňa by mali dať doklad z ERP...no oni nedali...tak neviem, či to akceptovať...a či budú za to karhať v prípade kontroly ich...alebo aj nás?
kn-alka
14.07.14,12:34
pri tovare MUSÍ byť doklad z ERP - najprv kontaktuj firmu, nech vydá doklad z ERP, ak nie, daj podnet na DÚ
kuravesele
14.07.14,12:35
dobre ďakujem, poviem vedeniu
kuravesele
15.07.14,06:28
volali sme do firmy dnes a tam mi povedali, že uviedli na FA aj službu (nejaký test), že keď tam uvedú aspoň 1 službu tak nemusia mať ERP...? Je to podľa Vás ok? Ja nie som o tom veľmi presvedčená...
kn-alka
16.07.14,05:54
Ak ten tovar použili k tej služby, tak je to v poriadku, ale ak ste dostali tovar a poskytli Vám službu zvlášť, tak to nie je v poriadku.
Napr. ja mám výrobcov eurookien, ak predajú okná bez montáže, tak musí byť ERP, ak fakturujú okná a montáž tých okien, tak nemusí byť ERP.
Ak by fakturovali okná+montáž okien + napr. nejaké laty alebo hrady na strechu - už musí byť ERP, lebo tie laty nikam nemontovali.