milo.cervenan
14.07.14,15:44
Zdravím!
Po otcovi som zdedil starú chalupu (cca 70r stará) problém je, že stojí na pozemku, ktorý nieje vysporiadaný (sú tam asi dvaja majitelia a SPF). Na pozemku je taktiež stodola a kus dvora kde je zasa na LV zapísaná Slovenská republika. Tie pozemky aj nehnuteľnosti moja rodina využíva minimálne 70 rokov. Je nejaká možnosť získať ich vydržaním alebo čo treba robiť aby sa to dalo naporiadok. V týchto veciach sa moc neorientujem (resp. vôbec) tak vás poprosím o radu. Alebo neviete odporučiť nejakú firmu, ktorá by to všetko za rozumnú cenu zariadila miesto mňa? Vybavila papiere atď. ja by som to len podpísal. Za odpoveď vopred ďakujem.
AmmiS
14.07.14,16:32
Tu je firma www.moje-vlastnictvo.sk
clen
15.07.14,07:25
notár ti môže osvedčiť vydržanie, ak splníš náležitosti podľa notárskeho poriadku (http://opozemkoch.sk/predpisy/index.php?ic=146), ale asi nezískaš súhlasy osôb ktoré sú zapísané v katastri. Inak, to ze si to uzival aj 2000 rokov je ti na nic, ak nepreukazes ze si sa povazoval za vlastnika pozemku (treba mat aspon daku zmluvu, alebo par svedkov - ale tí už väčšinou nežijú). Ak by si preukázal, že ty alebo tvoji rodičia sa odôvodnene považovali za vlastníkov aspoň 10 rokov, pototm by si mal na súde šancu.