peternarias
14.07.14,18:34
Zdravim vsetkych odbornikov, dnes som kupil pozemok, je to orna poda mimo zastavaneho uzemia v meste Michalovce,. Mozem na to nateraz postavit garaz do 25m2, samozrejme predtym ohlasit stavbu, alebo to musim prv dostat do intravilanu?

druha vec, mozem hned ziadat o zmenu na zastavane uzemie, aj ked projekt bude mozno tak o rok dva?
arizona
14.07.14,16:40
V prvom rade potrebujes ziskat stavebne povolenie a zaroven ornu podu vynat z extravilanu.
Ta vynimka "do 25m2" bez SP plati,ak sa jedna o doplnkovu stavbu / k nejakej hlavnej stavbe/,nie na samostatnu stavbu
peternarias
14.07.14,16:44
to znamena, ze nemozem ohlasit pripravnu stavbu, kym nemam ostatne veci?
command
14.07.14,17:09
Samozrejme ze nemozes prva vec co musis urobit je vynat ornu podu len v extravilane je to tazko niekde dovolia niekde nie potom ked to budes mat musis poziadat o SP je jedno do kolko m2 to je ked tam este nic nestoji musi byt SP ohlasenie nebude stacit.
peternarias
14.07.14,18:16
v uzemnom plane je to urcene na vystavbu, len ma prekvapuje, ze si nemozem uz teraz zacat stavat garaz, aby som mal kam dat veci pri stavani,.. ale na betonove patky tam mozem postavit aspon pristresok? kde by som nasiel nejake podmienky, co tam vlastne mozem postavit-polozit?
command
14.07.14,18:25
No asi ani ten pristresok nakolko ten sa tiez ohlasuje ako drobna stavba, tam jedine polozit tu plechovu garaz tie sa daju presuvat cize ta by nemala vadit inak na OU alebo SU by ti povedali viacej lebo kolko krat je to aj zavisle od uradnikov.
arizona
14.07.14,18:36
Zdravim vsetkych odbornikov, dnes som kupil pozemok, je to orna poda mimo zastavaneho uzemia v meste Michalovce,. Mozem na to nateraz postavit garaz do 25m2, samozrejme predtym ohlasit stavbu, alebo to musim prv dostat do intravilanu?

druha vec, mozem hned ziadat o zmenu na zastavane uzemie, aj ked projekt bude mozno tak o rok dva?
To si kupil ako ornu podu, ci ako stav. pozemok? Predava to obec, ci si to kupil sukromne?
peternarias
14.07.14,18:44
kupil som ornu podu v meste, ale mimo zastavaneho uzemia, na vyjadreni mesta je z uzemneho planu: pozemok urceny na priemyselne stavby- stavebnictvo, vyroba,....... zatial by som si chcel postavit garaz-sklad, lebo peniaze na dalsie budovy tak skoro nebudu a ja platim za garaz v meste,. zbytocne, ked uz mam pozemok,... uradnici mi nepovedia, ze mozes postavit to a to, tak a tak, preto potrebujem za nimi ist s riesenim, ktore mi uz len schvalia,... hm,,,..
z.u.z.u.1988
23.07.14,05:05
Ak je tvoj pozemok kklasifikovaný ako poľnohospodárska pôda - orná pôda a v katastri nehnutelnosti je pod registrom C-KN, tak tvoj prvy krok ma viest na pozemkovy urad, kde musis poziadat o odnatie polnohospodárskej pôdy. Okrem vyplnenej žiadosti budes potrebovat:
(všetky v origináloch (alebo overené kópie):
1. Geometrický plán so zameraním zastavanej a spevnenej plochy – 2x originál, + technické podklady podľa usmernenia ÚGKK č. 1790/2007 (prípadne kópiu z katastrálnej mapy ak sa jedná o celú parcelu - originál)
2. Výpis z listu vlastníctva – originál (alebo iný doklad o vlastníctve)
3. Vyjadrenie vlastníka pozemku (ak žiadateľ nie je zároveň vlastníkom pozemku)
4. Vyjadrenie užívateľa pozemku
5. Právoplatné územné rozhodnutie alebo potvrdenie stavebného úradu o zlúčení stavebného a územného konania
6. Potvrdenie o BPEJ (bonitovanej pôdno-ekologickej jednotke)
7. Projektová dokumentácia
8. Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy s návrhom na jej hospodárne využitie
9. Súhlas podľa § 13 až § 15 zák. č. 220/2004 Z. z., prípadne prehlásenie obce/mesta pri zábere poľnohospodárskej pôdy do 1000 m2
10. Vyjadrenie Hydromeliorácii, š. p., Vrakunská 29, 825 63 Bratislava, k trvalému odňatiu poľnohospodárskej pôdy
11. Výpočet odvodu pre celý rozsah odňatia
12. Kolková známka v hodnote 33 eur
S rozhodnutim potom na stavebny urad...
bodliak
23.07.14,05:55
Terminológia:
čítam tu: " vyňať z extravilánu", potom "poziadat o odnatie polnohospodárskej pôdy".

A tak ma napadlo, že používať cudzie slová je niekedy priveľké rizoto.
z.u.z.u.1988
23.07.14,06:05
no ,,vyňat z extravilanu" je veľmi zle použité slovne spojenie: pôda sa bude v extravilane aj nadalej nachádzat, len sa zmení druh pozemku: (napr. z ornej pôdy na zastavanú plochu a nádvoria)...