Moniqu
14.07.14,20:51
VRATENIE 2X VYMAZANEHO ZADANIA !!!!!!

Môj dom stojí na pozemku, ktorý patrí vodohospodárskej výstavbe, pozemok je však podmytý vodou a preto mi vlhne celá stena na dome. Chcem sa opýtať či môžem požadovať náhradu škody, ktorú mi v podstate spôsobuje pozemok, ktorý nie je v mojom vlastníctve a vlastník zatiaľ nespravil žiadne úpravy pozemku, aby zabránil prípadným škodám.
alaya1
14.07.14,19:06
Mozes, ale ci uspejes je na rozhodnuti sudu.
Moniqu
14.07.14,20:03
áno, ale chcela som vedieť či to vôbec môžem dávať na súd...a na koho sa mám obrátiť so žiadosťou alebo ako sa to rieši?
Anik
14.07.14,20:13
tú stavbu máš na cudzom pozemku skolaudovanú?
BXLmiami
15.07.14,05:59
Vodohospodárska výstavba nie je štát,alebo sa mýlim?
BXLmiami
15.07.14,06:00
Na právnika.
Chobot
15.07.14,06:39
Trochu nechápem tú logiku - opatrenia na ochranu stavby by mal predsa urobiť majiteľ stavby - odizolovať základy a nosné steny a nie majiteľ pozemku. čo by podľa teba mal spraviť majiteľ pozemku, aby ti nevlhol dom? AKo má odstrániť spodnú vodu?

A keď bol dom stavaný, nevedelo sa o tom, že je tam spodná voda? Prečo to nebolo postavené na nejakých pilotoch?

Podľa môjho osobného a laického názory je malá šanca na úspech v súdnom spore. To ale nepoznám všetky okolnosti, takže ak máš pádne a relevantné dôkazy a si presvedčená o svojej pravde, tak je na tebe, či sa do súdneho sporu pustíš. Na tvojom mieste by som sa ale určite poradil s právnikom (ktorý bude mať na vec nestranný názor), či je vôbec nejaká šanca na úspech.
Peggynka
15.07.14,06:40
Platíš nájom? To podmývanie je nový stav? Upozornila si majiteľa písomne na problém? Dom si kúpila alebo postavila na cudzom pozemku?
Peggynka
15.07.14,06:41
Je to štátny podnik.
clen
15.07.14,07:18
ak ti tam schvalne pušťajú vodu, tak by to dalo logiku, ak tam však voda bola už v čase výstavby tak nemáš nárok
Moniqu
15.07.14,14:20
ale ja som si nevyberala ten pozemok, to cela dedina bola postavena na pozemkoch kde je spodna voda
Moniqu
15.07.14,14:21
ano mam
Moniqu
15.07.14,14:24
dom bol postaveny na pozemku vodohospodarskej vystavby namiesto stareho domu v Mojšovej Lúčke, a doteraz nam nikto pozemky nevyplatil ani nepreviedol, ktore sme mali pod starym domom
a pisomne som este neupozornovala, je to novy stav, a najom - ak myslis energie tak ano, lebo dom je v mojom vlastnictve
Peggynka
15.07.14,14:58
Myslela som nájom za pozemok.
Peggynka
16.07.14,08:08
Prečo si to vymazala?
misoft
16.07.14,08:12
Šak klasika, nie? Odpoveď nie je podľa gusta zadávateľa, tak vymaže - vymazávač poradový.....
Chobot
16.07.14,08:40
Moniqu - toto sa na porade nerobí. Príspevky sa nemažú, aj keď odpovede nie sú také, aké si očakávala. Aj tak je to zbytočné, pretože príspevky som ti obnovil.

A pre istotu pridávam sem pôvodné zadanie, aby si ho nemohla znovu vymazať:

"Môj dom stojí na pozemku, ktorý patrí vodohospodárskej výstavbe, pozemok je však podmytý vodou a preto mi vlhne celá stena na dome. Chcem sa opýtať či môžem požadovať náhradu škody, ktorú mi v podstate spôsobuje pozemok, ktorý nie je v mojom vlastníctve a vlastník zatiaľ nespravil žiadne úpravy pozemku, aby zabránil prípadným škodám."
Chobot
16.07.14,08:40
Už som to vrátil späť...
arizona
16.07.14,10:11
ZNOVU VYMAZALA!!!
Moniqu
20.07.14,06:27
tak uz to nie je aktualne a to akoze preco nemozem vymazat uplne svoju otazku? to co je za system???
kopretinka
20.07.14,06:34
a kde si videla,že sa vymazávajú otázky? na akom fóre???
Moniqu
20.07.14,09:55
tak to asi citas len tuto jedinu stranku alebo co, ale na mnohych forach sa daju otazky bezne vymazat, pripadne zrusit ucet, tu ani taku moznost nevidim, neviem kto to navrhoval, ale asi nie velmi inteligentna persona
Chobot
20.07.14,12:10
Pozri - zadáš otázku. Ľudia sa snažia ti poradiť, tak pridávajú príspevky a radia. Ty sa potom rozhodneš vymazať zadanie a príspevky ostatných vyzerajú, ako keby boli pozbierané z rôznych tém. Často odpoveď bez otázky ani nedáva zmysel.

Navyše otázka a jej zodpovedanie môže v budúcnosti pomôcť niekomu inému, kto bude mať rovnaký alebo podobný problém a nemusí otázku znovu zadávať.

A v neposlednom rade je to neúcta voči tým, čo ti prispeli a dali si tú námahu a poradili.

Takže ak chceš byť na porade, tak sa prispôsob podmienkam, ktoré sú nastavené a neurážaj tvorcu porady len preto, lebo TY si nemôžeš zmazať príspevok. Raz keď niekde niečo napíšeš, tak to platí a stoj si za tým.
arizona
20.07.14,12:25
Moniqu, daj prosim ta link,aspon na 2-3 stranky, kde si mozes vymazavat zadane temy a zasahovat do fungovania nieciej stranky. Ja som sa s tym este nikdy nestretla...rada by som to videla,ako to vyzera...
Moniqu
22.07.14,08:06
samozrejme pan chobot...lebo ty ,,uzasne ochotni" ludia mi tu poradili tak akurat velke trt...a pochybujem ze by to niekomu druhemu pomohlo....myslim konkretne tato otazka a myslim konkretne ,,radoby" odpovede na nu....a ziaden link sem davat nebudem lebo nejdem sirit reklamu na stranky ktore funguju aj bez toho....na tejto,,sitnej" stranke
Chobot
22.07.14,08:37
Si "múdra" ako rádio.... Nikto ťa tu nedrží. Slušne som ti vysvetlil princípy porady.

A aj rady si dostala. Ak niekde napíšeš príspevok, musíš predsa rátať s tým, že reakcie môžu byť rôzne. Poznám veľa fór, kde sú reakcie ešte ostrejšie a vulgárnejšie.

Akú radu si očakávala. V téme je dosť aj rád k veci. Aj odpovede na tvoju otázku - aká otázka, taká odpoveď.

Ale je to tvoje rozhodnutie, ak sa už sem neprihlásiš.