SERVIS
15.07.14,08:54
Ahojte, nie som si istá ako účtovať v prípade, ak sme registrovaní pre DPH podľa §7 a prijali sme službu a nie tovar. Faktúra prišla bez DPH ale nie som si istá či je to správne, nakoľko je to služba a v §7 sa píše o tovare. A ešte jednu otázočku: ak si mám aj samozdaniť, tak do ktorého riadku výkazu DPH mám dať nákup materiálu a nákup služby? Tovar by som dala do 7,8. Ďakujem za rady.
a_je_to
17.07.14,07:32
Však si pozri ten § 7a do konca. Ak vieš, že príjmeš službu z EU, musíš sa registrovať podľa § 7a, ale ... v § 7a/2 na konci máš, že ... žiadosť nepodávaš, ak si registrovaná podľa § 7. Lebo už máš pre samozdanenie pridelené svoje IČ DPH ...stačí ? Áno, samozdanenie tovaru do riadku 7+8. Službu ... tam sú dve ... ale ... Prvé ... že či je to služba podľa § 16 = r. 9+10, alebo podľa § 15 = r. 11+12. Druhé ale ... ak sa tá služba viaže k nadobudnutiu toho tovaru /nakládka, doprava, špedícia a pod./ tak ju pripočítaš k tomu nadobudnutému tovaru a samozdaníš spolu s ním v r. 7+8 ako obstarávacie náklady k tomu tovaru.
SERVIS
17.07.14,08:37
Ďakujem, medzičasom som si to naštudovala, ale teraz som aj nadobudla istou..dík ešte raz