veronikaveronika
15.07.14,09:21
Dobrý deň. Dnes sme dostali s babkou list , ze neuznali opatrovatelsky prispevok, nakolko zaradili ju do skupini IV. Uz mesiace som s nou doma,lebo má problemi s platnickami a nechcu ju operaovat lebo je nad 80rokov a má problemi so srdieckom.tak musí byt niekto stale doma, aby sa o nu staral.podla UPSVaR to nieje vazne, ani ju neprisli pozriet. Dá sa este raz podat ziadost?
sosak
15.07.14,07:51
Pozri si túto prílohu, podľa ktorej sa posudzuje : http://www.upsvar.sk/buxus/docs//SSVaR/tlaciva/priloha_c.3_zakona_c._448-2008.pdf
Napíš odvolanie, že nesúhlasíš zo zaradením do skupiny IV. Dolož lek. správy: ortopéd ( platničky ), kardiológ, internistu ( ťažkosti s chôdzou ). Stupeň odkázanosti si vypočítaj podľa prílohy.
veronikaveronika
15.07.14,08:11
dakujem. tak skusim odvolat ale to zname ze to ide na sud? lebo babku nechce sa mi tahat nikam
Chobot
15.07.14,08:16
Neviem o tom, že by sa opatrovateľský príspevok dal dosiahnuť súdnou cestou. Jedine UPSVaR je kompetentný rozhodnúť o pridelení OP.

Dá sa odvolať, aj znovu podať žiadosť, ak nastali nejaké zmeny v zdravotnom stave. Treba riadne doložiť všetky lekárske správy.

Posudkový lekár nechodí za opatrovanou osobou osobne (ani pozrieť ani vyšetriť). On má dostať k dispozícii všetky relevantné lekárske správy, na základe ktorých rozhodne.
veronikaveronika
15.07.14,08:37
dakujem
alaya1
15.07.14,08:40
Opatrovatelsky prispevok nie je narokovatelna davka. Ak s rozhodnutim nesuhlasis, mozes podat odvolanie voci rozhodnutiu posudkoveho lekara UPSVaR prostrednictvom prislusneho UPSVaR nadriadenemu organu statnej spravy.
veronikaveronika
15.07.14,09:35
tak urcite este nieco vymyslime, pôjdeme zase k lekarovi alebo ja neviem, sak uz mesiace som s nou doma, nemala som ziadny prijem, a nadalej potrebuje pomoc a len tak nemôzem zostat s nou doma, z coho budeme zit? tak dufam neako to vyriesime.dakujem za pomoc
Katy a R
15.07.14,09:49
v prvom rade si pozri tú prílohu zákona 448 - podľa ktorej sa posudzuje odkázanosť ( stupne)
No a keď sa budeš odvolávať - tak treba ozaj dobre zdôvodniť odkázanosť - že teda IV stupeň nie! Oni si možno vyžiadajú ďalšiu dokumentáciu od odb. lekára - pozor na termíny.

môžeš aj znovu podať - napr že došlo k zhoršeniu zdravotného stavu.
Z počutia ozaj mám dojem, že na prvýkrát zamietajú všetko (samozrejme o uznaných sa toľko nehovorí).
kamarátke tiež zamietli - aj opakovane dala - ale už nakoniec nebolo treba:mee: