sylwanqa
15.07.14,09:12
Ahojte poraďáci :)

V prvom rade sa ospravedlňujeme, že je to dlhšie. Ale aby sme to v celku dobre vysvetlili, tak radšej takto:

Chcela by som sa informovať resp. opýtať, ak známej zamietli hypo. v určitej banke, za ako dlho by jej mali vrátiť doklady-podklady t.j. znalecký posudok s CD, výpisy z účtov z inej banky, ktoré žiadali a mnoho ďalšie, ktoré boli pre nich potrebné? Ide o to, že má nehnuteľnosť, ktorú si zálohovala finančne a automaticky ako jej zavolali z tejto banky, že ju zamietli, tak sa nevzdala a začala riešiť druhú banku. Len že práve ide o to, že žiadajú samozrejme od nej znalecké posudky 2ks s CD, ktoré ona fakticky nemá a zadržiava jej ich predošlá banka z neznámeho dôvodu. Vyvoláva každý druhý deň, ale bezúspešne. Pracovník v banke, keď jej z oznámil, že ju zamietli, povedal, že tieto papiere - jej podklady- zasielajú z Bratislavy zvyčajne ešte v ten deň, keď zamietnu hypo. Prešiel týždeň a pol, doklady nikde, v banke sa vyhovárajú (nakoľko im oznámila, že potrebuje súrne keď že rieši inú banku) a či práve preto aby jej "uškodili" tak zdržiavajú? Alebo prečo?

Ďalšia vec je tá, že na nehnuteľnosti jej padá ten týždeň rezervácia a s ňou aj záloha. V tejto druhej banke jej povedali, nech ide za znalcom a pýta si kópiu CD. Len že to stojí ďalšie peniaze. A to všetko pre nejakého schválovateľa z Bratislavy, ktorý nie je ochotný alebo ako to nazvať, aby poslal jednu obálku? Majú na to nejakú lehotu? Alebo kľudne si môže zadržiavať aj pol rok? rok? znalecké posudky??? Čo má robiť? Ak jej prepadne záloha, tak len kvôli tejto banke, nakoľko už týždeň a pol mohla byť v druhej banke na "schvalovaní".

Čo robiť? Ako by ste sa zachovali? Banky si môžu niečo také dovoliť? Prosím, poraďte.
Chobot
15.07.14,07:55
A bolo dohodnuté (alebo je to v obchodných podmienkach), že ak zamietnu úver, tak vrátia doklady? Lebo môže sa stať, že banka dokumenty archivuje a nevracia žiadateľovi.

Zase máte ponaučenie, že nedávať originály, ktoré máte len v jednej verzii. Vždy urobiť overenú kópiu a tú dať banke. Alebo si vyžiadať viac originálov.

A znalecký posudok sa bežne vyhotovuje vo viacerých origináloch, znalec nedáva iba jedno paré (ja som mal na byt 3 orignály). A nemáte ani kópiu CD???? Však to je prvé, čo by som urobil - skopíroval CD do PC.
sylwanqa
15.07.14,09:13
No dostala 3ks znaleckého a jedno CD. Nenapadlo ju skopírovať CD. Nečakala, že budú také opletačky. Čo sa týka znaleckého, pýtala tá banka 2ks s CD a jeden jej ostal. K druhému sa vie dostať, nakoľko ostal na pobočke ale ten tretí s CD je v Blave a dôležité je CD. No nič, tak asi nezmôže nič, záloha za byt prepadne a znaleckého s potrebnými dokladmi už sa nedočká :( ......... Aj tak ďakujeme :)
Chobot
15.07.14,10:12
A znalec, ktorý robil posudok, nemôže urobiť ešte jednu kópiu CD? On to určite bude mať uložené.