Magma
15.07.14,11:06
Na zahraničnej pracovnej ceste boli poskytnuté bezplatné raňajky v rámci ubytovacích služieb a tiež obed počas mítingu, čo je zrejmé z pozvánky. Zamestnanec tvrdí, že bezplatné stravovanie nevyužil, pretože má alergiu na niektoré potraviny. Ako postupovať v takomto prípade pri vyúčtovaní zahraničnej pracovnej cesty? Stačí vyhlásenie zamestnanca že tieto služby nevyužil?
Tweety
15.07.14,09:30
A má lekársky posudok? Ak nie, neuznala by som mu to, že to nevyužil.
avalik
15.07.14,10:10
Ak ma alergiu tak to vedel uz pred cestou, mal sa informovat vopred a pripadne si objednat stravu podla svojich obmedzeni od usporiadatela este pred cestou - ak bolo stravovanie formou svedskych stolov, podla mna je vzdy mozne si vybrat jedlo, ktore vyhovuje mojim zdravotnym obmedzeniam.

V zakone je sice
(8) Zamestnávateľ stravné nekráti spôsobom ustanoveným v odsekoch 6 a 7, ak zamestnanec nemohol využiť zabezpečené jedlo alebo poskytnuté raňajky z dôvodov, ktoré nezavinil.
ale toto sa podla mna v tomto pripade neda pouzit.
Magma
15.07.14,10:11
zatiaľ len zisťujem, či sa niekto s týmto stretol
Chobot
15.07.14,10:11
To, že má alergiu tvrdí len on, alebo má na to bumážku od gastrolekára alebo alergológa? Ak to tvrdí len on, tak by som mu to neuznal. Je to jeho vec. Ak má doklad, tak ten obed by som uznal. Raňajky asi nie, lebo na raňajky neverím, že by si niečo z ponuky nevybral.

Skôr si myslím, že ide o Olda Šetrného, ktorému ide o peniaze - stravné.