tris
15.07.14,13:56
Boli by ste rozvedena s dietatom o ktore otec prejavil zaujem pisomne, ale nestyka sa s nim. Odrazu dostanete od otca dietata cez e-mail pozvanku na daku akciu, kde ziada, aby bol i jeho syn budto vo vasej pritomnosti, alebo aby ste ho v ten den uvolnili. Prejde urcity cas a posle pozvanku este raz. Nahodou sa s nim v ten den stretnete a on vam odkaze, ze tam nebude, resp. sanca ze bude tak 50/50. Dolezita info ( predtym ho 2x chcel vidiet, ale raz bol chory a druhykrat s nim boli starki na vylete ). Čo robit v takomto pripade? O co mu ide?
Chobot
15.07.14,12:35
Dieťa má koľko rokov?
Mila123
15.07.14,13:29
o čo mu ide? nie je jeho otec?????prečo mu upieraš styk s dieťaťom???
Chobot
15.07.14,14:10
TO som sa chcel aj ja spýtať od tris - prečo bráni otcovi, aby sa stýkal s dieťaťom. Veď keď ho chce zobraťč na nejakú akciu, tak nech si ho otec o nejakej dohodnutej hodine zoberie a potom o dohodnutom čase prinesie späť. Čo sa bojí, že malého otec predá?
tris
15.07.14,16:57
Absolutne mu neupieram s dietatom styk, praveze ho moze kedykolvek vidiet. Staci sa len dohodnut. Problem je vsak ten, ze odkedy nas rozviedli, ani raz ho neprisiel pozriet. Opytal sa ako sa ma a tym to haslo. Raz ho chcel vidiet, no mal vysoke horucky a druhykrat sa pytal v ten isty den, ked uz bol na vylete. Odvtedy mal plno moznosti na opatovne stretnutie, no neriesil to. Teraz nas pozval a odrazu mi vravi, ze tam ani nebude. Mam podozrenie, ze nieco chysta. Preto sa pytam.
Mila123
15.07.14,17:00
koľko má syn rokov?
Katy a R
15.07.14,17:01
o čo mu ide ? - No ja by som sa ho jednoducho na to opýtala!
A možno si vstúpil do svedomia - a chce sa naozaj viac venovať synovi.
A ak má nekalé úmysly ? - zistíš rýchlo
alaya1
15.07.14,18:10
Pri styku dietata s otcom by si sa mala riadit rozsudkom sudu a svojim usudkom, co je pre dieta najvhodnejsie.
Dav
15.07.14,18:39
Na akciu by som išla s dieťaťom. A zhruba do veku 15 rokov veku dieťaťa by som ho na stretnutia s otcom nepúšťala samé. Hlavne, ak správanie otca dáva tušiť, že niečo hodlá urobiť. Napr. odísť s dieťaťom dlhodobo do zahraničia . Alebo trávi čas v krčmách, alebo dakde, kde to pre dieťa nie je zrovna najvhodnejšie. U "normálneho" rozchodu alebo rozvodu, ak je otec zodpovedný rodič a prostredie, v ktorom trávi čas s dieťaťom, nie je nevhodné, starí rodičia či ďalšia partnerka sú v pohode a dieťa sa tam cíti dobre, by som mu dala dieťa kedykoľvek.
willma
15.07.14,18:49
cica nehnevaj sa, ak je to tak ako u nás, že "otec" nevidel decko od jeho dvoch rokov a slečna už bude mať 13 a zrazu by prejavil záujem, tiež by som bola ale set sakra podozrievavá :)