kapo219
16.07.14,08:49
Dobrý deň,

pred časom som absolvoval štátnu skúšku (Bc). Išiel som sa teda zaevidovať na úrad práce. Medzi tým mi prišiel potvrdenie že ma zobrali na druhý stupeň štúdia, ale na základe toho papiera ma nechceli odhlásiť z úradu práce, musím absolvovať zápis ktorý je až v sebtembri. Teraz ma zaujíma ak na brigáde zarobím viac ako je tých 148 € koľko budem platiť odvodov do zdravotnej a sociálnej poisťovni???

Ďakujem
evuš
16.07.14,07:04
ZP = 4% z HM
SP = 9,4% z HM

pri pravidelnom príjme.......
Katy a R
16.07.14,07:53
asi myslel, že koľko doplatiť ako samoplatiteľ ?
Katy a R
16.07.14,07:58
myslím, že nemusíš nič riešiť - keď budeš mať potvrdenie o návšteve školy - tak doložíš aj v zdravotnej poisťovni.

keby si nebol študent, tak by si musel doplatiť za zdravotné poistenie tie dni, keď si nebrigádoval (alikvotnu čiastku z min VZ) . Celý mesačný predpis zdravotného poistenia je 56,35 eur.
ja by som na tvojom mieste na UPSVaR ani nešla ;)
evuš
16.07.14,08:05
..aha...čudujem sa mu, že šiel na úrad...
kapo219
16.07.14,08:34
to znamená že nemusím nič platiť a keď budem mať potvrdenie o návšteve školy tak ho tam pôjdem zaniesť a bude to v poriadku???..... Alebo rovno napíšem do mojej zdravotnej poisťovne nech mi dajú nejaké info?? ...Viem teraz by som tam už nešiel, ale bolo mi povedané že tam musím ísť tak som išiel :)
Katy a R
16.07.14,10:15
keď si študent - platiteľom zdravotného poistenia je štát - poriešiš to v septembri potvrdením.
odvody zo zamestnania (brigáda) rieši zamestnávateľ. Ak chceš - môžeš ísť aj teraz do ZP - ale načo? (a dokonca ešte ani žiadny zárobok nemáš?;))