annaki
16.07.14,10:37
Dobrý den, mám takýto problém. Moja polovicka robi v rakusku. Ideme brat hypoteku a do banky potrebuju z rakuska potvrdenie o prijme na tlacivo banky. Uctovnicke sme teda zaslali potrebne dokumenty na potvrdenie, s tym ze po opeciatkovani to nascanovane posle spat mailom (polovicka je teraz PN a nemoze to riesit osobne). Na treti den nam konecne dojde odpoved od uctovnicky, ze to bez suhlasu sefa (odcestovany v Amerike) nemoze potvrdit....
Je to vôbec môžné? Ak zamestnanec uplatnuje svoje pravo pri ziadosti o "trivialne" potvrdenie, nie je zamestnávateľ povinny vystavit ho? Ako môže firma marit svojmu zamestnancovi jeho osobny zivot takymto sposobom??? Zalohu mame uz zaplatenu a nebola mala a ziadost o uver si vyzaduje jedno tlacivo, jednu peciatku na to tlacivo a mozno 10 minut prace uctovnika... Má poslať svojmu zamestnávateľovi dodatočne písomnú žiadosť alebo to riesit sudnou cestou? Je to podla Vas porusenie zakonika prace? Som zhrozená z takýchto firiem..., ked si uvedomim, ze vsetko je to hlavne o ludoch... Dakujem za rady
Mila123
16.07.14,08:48
2x som si prečítala tvoj príspevok a poviem ti musíš byť zúfalá, keď chlebodarcu za nevyplnené tlačivo chceš hnať na súd.......nebudem viac komentovať, pretože by som ťa urazila, možno i ublížila
annaki
16.07.14,09:56
Dakujem za odpoved, ale otazka znela: je to porusenie rakuskeho zakonnika prace, ked zamestnavatel odmietne vydat potvrdenie o prijme? Na toto neviem odpoved (len viem, ze u nas je takato situacia porusenim zakonnika prace, v tomto pripade zamestnanec ma pravo a zamestnavatel povinnost).
Zuzanka_ba
16.07.14,21:17
viem že som mimo témy, ale kde to nájdem v našom ZP? /pre info, potvrdenia poskytujem na počkanie, resp. obratom, aj bez paragrafu/
inak, odporučila by som sa opýtať na nejakom rakúskom fóre, neviem či zrovna na porade fungujú osoby s prehľadom v Arbeitsverfassungsgesetz