money
15.04.06,20:24
Caute poradaci,chcel by som sa vas opytat na vas nazor. Mal som kontrolu na DPH a vytkli mi nespravne zaevidovanu vystavenu FA do EU v danovom priznani, za co mi nasledne vyrubili aj pokutu. Moja otazka znie: mam podat dodatocne DP a opravit ju do spravneho obdobia? alebo to mam povazovat za vybavene a nezaoberat sa tym.
Jarino
15.04.06,18:43
Vyhodili ti tú faktúru z nesprávneho obdobia? V tom prípade podaj dodatočné DP.
KEJKA
16.04.06,07:42
Môžeš podať dodatočné DP, ak tá faktúra patrí do iného obdobia, ale ktoré NEKONTROLOVALI.
money
16.04.06,09:02
jedna sa o moju vystavenu FA do EU, bude tam asi ten problem ze mi kontrolovali 2 obdobia/september,oktober/ a ta FA bola v oktobri a patrila do septembra, mal by som podat dodatocne alebo tym ze mi vyrubili pokutu nechat to uz tak
KEJKA
16.04.06,09:09
ja viem tak, že za obdobie, ktoré je kontrolované, už sa nedá podať DP dodatočne. Vyrubili ti len pokutu alebo dodatočú daňovú povinnosť? Lebo to je rozdiel. Ak ide o pokutu, tak ti dodatočné DP nepomôže. Ak ti však upravili daňovú povinnosť za jeden mesiac, ale nie za druhý mesiac - kde to bolo v tvoj prospech, tak dodatočné podaj...... to si už mal namietať pri kontrole.
Ja si skôr myslím, že o DPH tu nejde.... že ťa len pokutovali za nesprávne vystavenie fa. Pozri sana platobný výmer, za čo to je a upresni.
money
16.04.06,09:33
je to tak ako hovoris, ta pokuta je za chybu nepenazneho charakteru, mne to dodatocne DP nebude co sa danovej povinnosti tyka nic riesit lebo je to moja vystavena FA oslobodena podla §43 ZDPH, mne len ide o to ci tym ze mi dali pokutu je ta chyba akokeby vyriesena alebo ju mam opravit spravnim zaevidovanim do obdobia ktoreho sa tyka
KEJKA
16.04.06,09:40
aha,... tak podavať už nemusáš nič. Ani opravovať.. ale môžeš si to preevidovať sám pre seba.
money
16.04.06,09:58
vdaka Lida,potesil si ma,a ako to myslis preevidovat? tomu akosi nechapem
KEJKA
16.04.06,17:51
preevidovať.... to ako si naznačil, že vystavenú faktúru zaeviduješ do správneho obdobia... lenže by si zrejme musel opraviť dátumy, takže to nechaj tak. druhý raz ťa za to nepotrestajú. A druhý raz tú istú chybu nespravíš.
ucetni_fantozzi
13.12.06,12:10
aby som nezakladal novu temu, pridam svoju otazku do tejto, hadam trosku podobnej.

Pri podani priznania k DPH danovnik usudil, ze DPH na vstupe nemoze byt uplatnena vzhladom na jeho vtedajsiu cinnost (tzn. ziadnu). DPH sme preto uviedli na vstupe, avsak bez odpocitania. Myslite, ze po prehodnoteni argumentov je mozne tuto DPH dodatocnym priznanim odpocitat? Tzn. priznanie bude take, ako bolo, len DPH sa uvedie v odpocitani a vysledok bude nadm.odpocet (resp. danovy preplatok)?
Orsz
13.12.06,12:26
aby som nezakladal novu temu, pridam svoju otazku do tejto, hadam trosku podobnej.

Pri podani priznania k DPH danovnik usudil, ze DPH na vstupe nemoze byt uplatnena vzhladom na jeho vtedajsiu cinnost (tzn. ziadnu). DPH sme preto uviedli na vstupe, avsak bez odpocitania. Myslite, ze po prehodnoteni argumentov je mozne tuto DPH dodatocnym priznanim odpocitat? Tzn. priznanie bude take, ako bolo, len DPH sa uvedie v odpocitani a vysledok bude nadm.odpocet (resp. danovy preplatok)?

Áno, je to možné. Treba vedieť povedať prečo ste tak učinili, ak by to prišli skontrolovať. Ale inak v tom problém nevidím.