gabca888
16.07.14,12:40
Dobrý deň, táto diskusia je trochu "staršia", chcela by som sa teraz aktuálne spýtať:
Vyberali sme z banky forinty (na výpise bol prepočet na €, tie som zaúčtovala na 261ku), ktoré sme následne vložili do pokladne (ako sme boli usmernení, prepočítaným kurzom z NBS z predchádzajúceho dňa) - a tu mi tým pádom na 261ke vzniká kurzový rozdiel. Viac € sme vybrali z banky ako vložili do pokladne. Boli sme usmernení nesprávne a malo sa to vložiť do pokladne takým kurzom ako sme vybrali z banky, alebo usmernenie bolo správne a musím zaúčtovať kurz.rozdiel. Tu asi pôjde o stratu, že?
Vopred ďakujem za odpoveď.
Tweety
16.07.14,11:57
Žiaden KR, peniaze vložíš kurzom akým si ich nakúpila.
evuš
16.07.14,12:22
Súhlasím s Tweety..... na konci roka prepočítaš zostatok v pokladni kurzom k 31.12.
Chrusťa
16.07.14,12:25
pozri si §24 zákona o účtovníctve
3) Na ocenenie prírastku cudzej meny nakúpenej za menu euro, okrem ocenenia podľa odseku 4, sa použije kurz, za ktorý bola táto cudzia mena nakúpená, alebo referenčný kurz v deň uzavretia obchodu. Na ocenenie prírastku cudzej meny v mene euro nakúpenej za inú cudziu menu, okrem ocenenia podľa odseku 4, sa použije hodnota inej cudzej meny v eurách alebo sa na ocenenie prírastku cudzej meny v eurách použije referenčný kurz v deň uzavretia obchodu
metóda oceňovania by mala byť upravená v internej smrenici
gabca888
21.07.14,13:42
veľmi pekne Vám - všetkým trom - ďakujem za odpoveď