microhyd
16.07.14,14:50
Ahojte, neviete mi niekto poradit?
Neviem preco, ale vcera okolo piatej mi zacalo po kliknuti enter so zadanou podmienkou vyhadzovat dialogove okno, ZADANY VZOREC OBSAHUJE CHYBU,,,

Normalne vsetko slapalo, podmienky pisat viem, chybu v podmienke urcite nemam, ale pise ze ano...
Skusil som to na gmail v tabulkach, tam vsetko slape ako , ale v PC mi excel robi neplechu.
Skusil som ho aj preinstalovat... NIC sa nezmenilo...

Pre priklad podmienka uplne jednoducha
=IF(D10<1;"BAD")
Toto mi vyhodi hlasenie o chybnom vzorci, ale ak to dam do gmail tabulky, normalne to ide.

Proste behom jednej minuty mi to prestaslo brat podmienky...

Uz som z toho zufaly :(

Ak mi bude vediet niekto poradit, budem velmi vdacny za kazdy napadm skusim vsetko, pretoze som strateny...

Dakujem velmi pekne kazdemu kto sa vyjadri, zelam Vam pekny den.
ivka70
16.07.14,13:03
priloz subor .... aspon s 1-2 riadkami s chybou ....
microhyd
16.07.14,13:13
Dakujem ti za ohlas, musel som to napisat na forum, aby som nato po 24 hodinach prisiel :D
Neviem z akeho dovodu, ale zrazu to chce namiesto znaku ";" uz len "," cize miesto bodkociarky mi zrazu excel akceptuje len ciarku...
Prisiel som nato uplnou nahodou, v podstate zlym klikom...
Cize v priklad ktory som sem dal
IF(D10<1;"BAD")
Staci zamenit za
IF(D10<1,"BAD")
Silne kafe na mna, zvlast ked som si isty, ze som v jazykovych nastaveniach a ani nikde inde nic neprestavoval... Neviem co je to za vtip, ale dufam ze premna nemaju prichystany microsoft nejaky dalsi vtip, lebo stat 24 hodin kvoli zmene znamienka je na mna skutocne vela.

Ivka, dakujem este raz, uz sa tym nemusis zaoberat, fungujem :)

Ahoj
sthruska
17.07.14,06:30
Ono to písanie "," a ";" závisí od toho, kde to píšeš! Neviem to presne, ale jedno sa používa v riadku a druhé vo VBA či v makre. A týchto situácií je viac.
microhyd
17.07.14,12:17
Dakujem aj za tvoju odpoved :)

Mozno mas pravdu, to neviem, aj ked sa mi zda ze to bolo vo VBA rovnako.
No moj problem bolo skor to, ze okolo roka uz zapisujem podmienky, viem ich pisat a pisal som ich ";"...
A predvcerom okolo piatej poobede to zrazu prestalo fungovat ...
(cely cas pisem o zapisani podmienky do bunky v liste, VBA neprepisujem kym to nieje velmi nutne)

To je ako keby mi niekto k jedlu priniesol namiesto pribora cinske palicky a tvrdil mi , ze je to pribor...
Tak sa to stalo mne, fungovala mi len ";" a zrazu mi zacala fungovat len "," a ta "," sa zrazu tvari ako ";"