Matt Maco Hill
16.07.14,17:24
VRATENIE VYMAZANEHO TEXTU :
Dobrý deň prajem, chcem sa opýtať, pracoval som v Priemyselnom Parku v Kechnec i pri Košiciach... v jednej firme.... mám podozrenie že niekto z firmy rozposlal E-mailom oznamenie okolitým firmám v priemyselnom parku s výzvou ak by som sa tam uchádzal o zamestnanie ABY ma nevzali !!! Lebo som si tam hľadal pracu a odmietli ma prijať ! Len nemám dôkaz o mojom tvrdení , ako by sa toto dalo vyriešiť ? Ide o to že mohlo dôjsť k pošpineniu mojho mena ! Ďakujem s pozdravom Martin.
misoft
16.07.14,19:09
Máš podozrenie! Máš dôkaz? Nevyriešiš bez dôkazu nič!
jslancik
17.07.14,03:29
"Odmietli ma prijať!" ?

"Matt", to, že ťa odmietli prijať, nemusí nijak súvisieť s "pošpinením"... Je štandardný postup, že si potenciálny zamestnávateľ zisťuje referencie na uchádzača o zamestnanie. Poslal si im životopis, a oni si obvolajú predošlých zamestnávateľov. Preto treba aj pri ukončení PP pamätať na zadné vrátka. Poslať nadriadeného do teplých krajín či počas výpovednej lehoty nič nerobiť sa môže ešte dlho nevyplácať...
Peggynka
17.07.14,04:31
Pozri sa na to takto;ak by si požiadal po ukončení PP o pracovný posudok od zamestnávateľa,mal by si tam referencie o sebe a mohol by si konfrontovať predchádzajúceho zamestnávateľa s tým,čo tam o tebe uviedol.Ak ho nemáš,nuž....Spravidla každý by mal o sebe vedieť,aký je pracovník a nie je múdre zabuchnúť za sebou dvere.Ja si nemyslím,žeby zamestnávatelia mali čas na intrigy okolo tvojej osoby a muselo by to byť niečo veľmi podstatné,aby ťa riešili.Takéto veci sa ťažko dokazujú a vždy je to náročné na tvoje zdravie a peňaženku.Skôr som sa stretla s tým,že zamestnávateľ dá lepší posudok,aby sa problémového zamestnanca zbavil čím skôr dohodou:
https://www.pp.sk/6609/Pracovne-posudky-a-referencie_A-PAM31127.aspx
Chobot
17.07.14,06:47
MYslím, že máš príliš bujú fantáziu. Existuje nejaký dôvod, prečo by to tvoj bývalý zamestnávateľ robil (napr. si v robote niečo ukradol či spreneveril väčšiu sumu peňazí)? Lebo ak nie, tak neverím, že by si niekto dal tú námahu také niečo urobiť (a najmä vyhľadávať si mailové adresy firiem!!!) a riskoval nejaké konzekvencie z toho. Najmä ak nemáš žiadny dôkaz a sú to len tvoje domnienky.

Jednoducho ťa nevzali, nebol si navhodnejším kandidátom a hotovo.

Život ide ďalej....
Ferdosondo
17.07.14,08:59
No možno máš len pocit, že by bolo prirodzené, keby by to niekto urobil, vzhľadom na Tvoje doterajšie pôsobenie v bývalej firme.
jslancik
17.07.14,09:39
Mame tu dalsieho psychologa? :)
Ferdosondo
17.07.14,09:57
Konečne to niekto odhalil :)
willma
17.07.14,10:22
hmmm rozmýšľam teraz aké som musela mať pocity ja, keď som si nedokázala nájsť prácu v odbore skoro dva roky:(, predchádzalo tomu samozrejme rozviazanie PP "dohodou" nevyplatenie mzdy za dva mesiace a podanie trestného oznámenia na bývalého zamestnávateľa z toho dôvodu. Tiež mi behali po rozume rôzne myšlienky. Hlavne keď po mojom pohovore u potencionálneho zamestnávateľa a neprijatí, sa znovu objavil inzerát na rovnakú pracovnú pozíciu. Už je to obdobie za mnou našťastie.
Chobot
17.07.14,10:32
No určite tvoj pôvodný zamestnávateľ rozoslal mail na všetky firmy v meste, okrese aj v okolitých okresoch, aby ťa neprijali do pracovného pomeru.... to nevieš?
:D :D
misoft
17.07.14,10:40
....a možno po celej republike, po celej Európe.....;) :D
willma
17.07.14,11:35
na jedného zabudol a tam teraz robím a som spokojná :D, ale fakt je, že som veru v tom čase počítala so všetkým a s odstupom času, keď som sa dozvedela ďalšie skutočnosti, by som veru kategorické nie nepovedala :(
Taynee
17.07.14,11:42
Nemyslim, ze by niekto z tvojej prechadzajucej firmy rozposielal e-maily na HR oddelenia ostatnych a to ani keby si pracoval na vyssej pozicii. Pracoval si v MM a mas teraz problem s uplatnenim? Napriklad zamestnanci z GFT maju horsiu moznost uplatnit sa v inych firmach, obzvlast v MM
Peggynka
17.07.14,12:12
Najčastejšia sa tak stane,keď ukážeš,že si lepšia ako tvoj priamy nadriadený (nie najvyšší) a ten cíti ohrozenie svojej pozície,tak sa o to postará,aby ťa prepustili...
willma
17.07.14,14:26
hmmm, to bol majiteľ :D, aké ohrozenie, ale predstava fajná :D
Matt Maco Hill
18.07.14,10:34
Až taký neslušný nie som aby som niekoho posielal do teplých krajin, či sa už jednalo o bývalých kolegov a tobôž nie managera
Matt Maco Hill
18.07.14,10:40
predpokladam že poznáš daný priemyselný park ,že tak píšeš, ale čert nikdy nevie či by dana firma alebo nejaký človek z tej firmy by toto mohol urobyt !
Indeed
19.07.14,10:49
V Europe je tolko strojarskych firiem v každom druhom meste.... že by som sa vykašlal na nejaky Kechnec....
Indeed
19.07.14,11:47
..a kde si robil ?? v KUENZ ?? bo Igorko B. je pošahaný...
Matt Maco Hill
19.07.14,17:38
V Magneti Marelli som robil 9 mesiacov, 6 dní v Týždni! a 1 deň voľno za 460€ mesačne :-(
Taynee
20.07.14,07:50
Ok, pracoval si v MM a kde ta teraz odmietli? Swep alebo Crown? Mali inzerovanu ponuku volneho pracovneho miesta? Ak nie, tak nevyziadane zivotopisy koncia v databaze a budu ta kontaktovat, ked budu mat volne miesto a budes vyhovovat poziadavkam. Ak mas problem s uplatnenim v Kechneci, nechces skusit Kosice? Automotive spolocnosti je tam dost a to nehovorim len o U-shine/Valeo...
lujza.j
21.07.14,08:59
Halooo chlapec tu sa nemaze?!
jslancik
21.07.14,09:16
to bol hypotetický príklad. ľudia sú rôzni. Aj slušný človek, keď sa rozčúli, tak povie kadečo:)
kopretinka
21.07.14,09:34
už nevymaže :D
Dobrý deň prajem, chcem sa opýtať, pracoval som v Priemyselnom Parku v Kechnec i pri Košiciach... v jednej firme.... mám podozrenie že niekto z firmy rozposlal E-mailom oznamenie okolitým firmám v priemyselnom parku s výzvou ak by som sa tam uchádzal o zamestnanie ABY ma nevzali !!! Lebo som si tam hľadal pracu a odmietli ma prijať ! Len nemám dôkaz o mojom tvrdení , ako by sa toto dalo vyriešiť ? Ide o to že mohlo dôjsť k pošpineniu mojho mena ! Ďakujem s pozdravom Martin.
Matt Maco Hill
30.07.14,14:39
ok chapem
misoft
30.07.14,14:46
A čo by z toho daná firma mala? Väčšie objednávky, menšie dane, menej daňových kontrol, alebo čo?
Nechcem urážať, ale toto vyzerá na paranoju....
Taynee
24.08.14,19:17
Urobil si v MM nieco, co ti bude v buducnosti prekazkou v zamestnani v Kechneci? Moze o tebe nadriadeny podat zlu referenciu? Ale jedno mi ver, nikto si spravidla od MM v Kechneci referencie nepyta... kamaratia sa tam ine firmy, ale MM medzi ne nepatri.