stuko
15.04.06,19:51
vidím, že termín ročného zúčtovania sa nám blíži, máte niekto už aspoň vzory jednotlivých tlačív ?

na porade som našiel len jeden typ, ale viem, že budú pre každý typ poistencov rôzne.

ja som však zvedavý ako sa vymotám v ročnom zúčtovaní s týmto

od 01- 12 /2005 som pracoval na DoBPŠ
od 11/2005 - som SZCO
od 08-12/2005 som zároveň bol zamestnaný na kratší pracovný čas
a okrem toho som ešte študentom :)

priatelia, to bude zábava, keď to budem vypisovať :)
Jozef Mihál
15.04.06,18:06
Tlačivá sú na webe min.zdravotníctva:

http://www.health.gov.sk/

Vo Vašom prípade to bude ozaj zaujímavé, vidím to na tlačivo typ X s listom XA za zamestnanie a listom XB za SZČO.

Poteším Vás informáciou, že vo Vašom prípade nebudete nič platiť z dohody,

a ak Váš vym.základ zo zamestnania a z podnikania SZČO za september až december je v súčte do 13000 Sk, tak nebudete nič platiť ani z toho, len z príjmu zo zamestnania za 8/2005.
stuko
15.04.06,18:11
no prijem zo zamestnania mi bol riadne odvodovo vysporiadany, takze hadam tam prekvapenia nehrozia :)

Co sa tyka SZCO, tak som tam mal len prijmy vo vyske cca 9000 Sk za cele obdobie, preddavky som neplatil, kedzo ako zamestnanec som nemusel takze to potom asi klasicky vypocitam ako 9000/2,14 * 14 %, ze ?

Este by som mal na Vas jednu otazko. Ako SZCO, som mal autorske prace, ktore su za 12/2005, ale samozrejme boli zaplatene az 01/2006.
Do danoveho priznania som tento prijem logicky uz nezaradoval, lebo peniaze prisli az 01/2006 takze by to malo byt asi sucastou prijmov, ktore sa budu danovo vysporiadavat v roku 2007.

plati to iste aj pri rocnom zuctovani ? Dakujem
Jozef Mihál
15.04.06,18:21
Áno, tie príjmy ako autor sú zaujímavé až pre rok 2006.
Viera123
15.04.06,18:29
Tlačivá sú na webe min.zdravotníctva:

http://www.health.gov.sk/

Vo Vašom prípade to bude ozaj zaujímavé, vidím to na tlačivo typ X s listom XA za zamestnanie a listom XB za SZČO.

Poteším Vás informáciou, že vo Vašom prípade nebudete nič platiť z dohody,

a ak Váš vym.základ zo zamestnania a z podnikania SZČO za september až december je v súčte do 13000 Sk, tak nebudete nič platiť ani z toho, len z príjmu zo zamestnania za 8/2005.
Pán Mihál, nedajú sa tie tlačivá nejako označiť? Je ich tam celá kopa a neviem, ktoré treba stiahnuť. Som zamestnaná a popri tom akoby SZČO podnikam. Ďakujem!:)
Jana Motyčková
15.04.06,19:24
Pán Mihál, nedajú sa tie tlačivá nejako označiť? Je ich tam celá kopa a neviem, ktoré treba stiahnuť. Som zamestnaná a popri tom akoby SZČO podnikam. Ďakujem!:)
Nie som síce p.Mihál, ale s tým označovaním budú asi menšie problémy (dlhé popisy, ktoré tlačivo je pre koho), ale možno niečo vymyslia. Ak nie ste dôchodkyňa, študentka, poberateľa RP v čase od 1.9 do 31.12 a nemali ste počas roku zmenu sadzby poistného (ZPS), tak použijete typ S s listami SA (pre zamestnanie) a SB (pre SZČO). Ak to na začiatku predchádzajúcej vety neplatí, použijete tlačivo X s listami XA a XB.
SILVIA54
25.04.06,12:08
Ahojte, chcem sa opýtať na zamestnanca ktorý pracoval do konca augusta v zahraničí na hlavný pracovný pomer a od septembra pracuje tu tiež na hlavný pracovný pomer a nemal od septembra do decembra kolísavé príjmy. On nemusí podávať ročné zúčtovanie však?
Jana Motyčková
25.04.06,14:33
Ahojte, chcem sa opýtať na zamestnanca ktorý pracoval do konca augusta v zahraničí na hlavný pracovný pomer a od septembra pracuje tu tiež na hlavný pracovný pomer a nemal od septembra do decembra kolísavé príjmy. On nemusí podávať ročné zúčtovanie však?
Akpríjmy od septembar boli stále, v každom mesiaci nižšie ako 43095 Sk, nemusí podať RZP. Ak ale príjmy bol stále vyššie ako 43095, RZP podať musí.
Marína
26.04.06,11:51
Je to tak, ako s ročným zúčtovaním dane. Nepožiada? Podá si sám. Myslím, že asi nik zo zamestnancov ani len netuší, že niečo také ako je RZP existuje. Netvrdím, že im o tom nemáš nič povedať, ale Tvoja povinnosť to nie je. Možno to tak urobia tí, ktorí sa budú chcieť vyhnúť spracovaniu RZP zamestnancov.
Barbara
27.04.06,06:09
Je to tak, ako s ročným zúčtovaním dane. Nepožiada? Podá si sám. Myslím, že asi nik zo zamestnancov ani len netuší, že niečo také ako je RZP existuje. Netvrdím, že im o tom nemáš nič povedať, ale Tvoja povinnosť to nie je. Možno to tak urobia tí, ktorí sa budú chcieť vyhnúť spracovaniu RZP zamestnancov.


Ďakujem Ti pekne :p
teraz analyzujem ako si písala s modrým, /lebo mi to nejde/ takže vidím, že najprv máš QUOTE=Marína/ a to je v tých nejakých znakoch/ potom je FONT=Comic Sans MS / potom je COLOR=DarkSlateBlue bez uvodzoviek a ja to prečo mám s uvodzovkami??? a ešte na konci príspevku je zase / COLORznak /FONT/QUOTE
najprv treba kliknúť na to Ačko a potom treba začať písať?? dobre to chcem robiť???
Barbara
27.04.06,07:49
Právje vyšlo v Zbierke dlho očakávaný zákon tadyhle
http://www.zbierka.sk/get.asp?rr=06&zz=06-z239
Marína
27.04.06,10:58
teraz analyzujem ako si písala s modrým, /lebo mi to nejde/ takže vidím, že najprv máš QUOTE=Marína/ a to je v tých nejakých znakoch/ potom je FONT=Comic Sans MS / potom je COLOR=DarkSlateBlue bez uvodzoviek a ja to prečo mám s uvodzovkami??? a ešte na konci príspevku je zase / COLORznak /FONT/QUOTE
najprv treba kliknúť na to Ačko a potom treba začať písať?? dobre to chcem robiť???
mimotemy Vysvetlila som Ti to cez SS.
inulka
27.04.06,11:49
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či zamestnávateľ, ktorý zamestnáva ľudí od septembra minulého roka a príjem zamestnancov nepresiahol ani v jednom mesiaci 43 095,- Sk bude musieť robiť ročné zúčtovanie poistného.
Ako je to so zamestnankyňou, ktorá bola od januára do septemra na rodičovskej dovolenke, poberala rodičovský príspevok a od 1. 10. 2006 je zamestnaná. Rodičovský sa do poistného nezapočíta? Díky
alušik
27.04.06,11:58
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či zamestnávateľ, ktorý zamestnáva ľudí od septembra minulého roka a príjem zamestnancov nepresiahol ani v jednom mesiaci 43 095,- Sk bude musieť robiť ročné zúčtovanie poistného.
Ako je to so zamestnankyňou, ktorá bola od januára do septemra na rodičovskej dovolenke, poberala rodičovský príspevok a od 1. 10. 2006 je zamestnaná. Rodičovský sa do poistného nezapočíta? Díky

Nie, nebudete musieť robiť ročné zúčtovania poistného. Rodičovský príspevok nemá nič spoločné s príjmom v ročnom zúčtovaní poistného.;) Ročné zúčtovanie nemusíte robiť ani za tú pani, ak jej príjem nepresiahol v žiadnom mesiaci 43095. Ona bola predsa zamestnancom aj počas poberania rodičovského príspevku...
cifa
01.12.09,07:29
Áno, tie príjmy ako autor sú zaujímavé až pre rok 2006.

mám podobnú otázku:

ak faktúru za december 2009 vystavím 4.1.2010 a bude zaplatená 16.1.2010 nemám si ju zarátať do zdaniteľných príjmov roku 2009 ale až v roku 2010?

pochopil som to správne?:confused:

pekne ďakujem
Marína
01.12.09,08:18
Správne si to pochopil.:) Ak by si aj faktúru vystavil 31. 12. 2009, až do jej uhradenia by to bola stále len pohľadávka.
cifa
01.12.09,18:57
Správne si to pochopil.:) Ak by si aj faktúru vystavil 31. 12. 2009, až do jej uhradenia by to bola stále len pohľadávka.

vdaka Marína,
budem spokojnejšie spať po podaní DP :D