Mirec 777
16.07.14,19:20
No prajem dobrý deň . Volám sa Miro a mám taký menší problém :O Teda pre mňa trochu väčší . Pred 7 mesiacmi som tu dával jednu otázku , ktorá sa týkala môjho ráčkovania . Rozhodol som sa navštíviť logopedičku , ktorá ma začala to R učiť , teda dala mi podklady a učil som sa ho sám . Dennodenná drina celé 4 mesiace . Po štyroch mesiacoch mi povedala že moje R sa napravilo v 80% slov. A že zvyšných 20 % sa ešte doučím :D Avšak kedže som práve v tej dobe ako 19 ročný končil strednú školu a nastúpil hned do roboty tak na cvičenie neostal čas akosi , teda občas sa tomu venujem ale nie tak ako kedysi ... a teraz ked som vám ozrejmil aspoň trošku môj príbeh tak by som mohol prejsť na tú časť v ktorej dúfam že mi pomôžete :) Začalo sa to už veľmi dávno .. približne pred 6 rokmi :O Kvôli môjmu račkovaniu sa vo mne niečo zlomilo .. povedal som si že bude pre mňa lepšie prestať používať slová kde sa nachádza písmeno R .. Možno práve preto lebo niekoľko tupých ľudí odsudzuje iných kvôli im nedostatkom .. :) Roky plynule dalej a ja som to R nepoužíval pokiaľ to nebolo moc nevyhnutne :D proste som si na to tak zvykol .. teraz si asi hovorite že ako by to vypadalo kebyže somnou komunikujete ... ale čudovali by ste sa ale bol som veľmi komunikatívny aj bez slov v ktorých je R :O posuňme sa zas o kúsok daľej kedy som sa prvý raz stretol s marihuanou . Teraz by ma asi hodne ludí odsudzovalo :) ale ja vám poviem jedno , marihuana mi vo veľkej miere pomohla .. vo viacerých smeroch :) A práve pri opojení touto prospešnou latkou ma napadlo že čo tak niečo pre seba urobiť a zajisť si do tej logopedičky ... lebo práve to že neviem R ma veľmi ale veľmi štvalo :/ tak som tam nakoniec aj šiel ako som písal .. :D A teraz ta najhlavnejšia informácia , ja to R viem ale len ked si ho hovorím sám pre seba , niekedy aj pri rozhovore s inými ludmi .. ale proste ked sa s niekym rozpravam tak sa musím prekonať až to poviem ... a snažím sa to povedať čisto až si nikto nič nevšimne a práve v tej chvíli ho poviem niekedy dosť divne :/ teda aspoň ja mam pocit že je to zle povedané ... :/ :) ..... Ak ste sa s čítanim dostali až tu tak vám chcem podakovať a ak sa nájde niekto ochotný tak by som chcel poprosiť aj o nejakú radu . Dakujem ešte raz :)
buchač
16.07.14,17:30
Tá najhlavnejšia informácia .
Marihuana ( cabanis ) má určitý vplyv na odstránenie nejakých ťažkostí v oblasti zdravia , ale tie ťažkosti neprajem nikomu a ráčkovanie medzi tie ťažkosti teda ja určite nerátam ...
Že niekde je povolená ...???
Holt , to je o niečom inom .

...a k otázke " Dokáže človek čo si zaumieni ? "
Nuž predsa záleží predsa aj od okolností .
Len aby si si raz nemusel zaumieniť , že už nebudeš fajčiť marišku a viac sa do Centra pre drogovo závislých už nevrátiš ...
arizona
16.07.14,17:40
Ohladom odnaucenia od rackovania si uz rady dostal davnejsie.
Co teraz potrebujes, ake rady? Nejako som prehladla v tvojom prispevku.

Alebo potrebujes "odobrenie" od Poradakov, ze sa mas dalej osprostovat drogami,aby sa ti lepsie R vyslovovalo ? Ci...???
lujza.j
16.07.14,17:42
http://www.porada.sk/t227531-da-sa-odnaucit-rackovaniu.html

No prajem dobrý deň . Volám sa Miro a mám taký menší problém :O Teda pre mňa trochu väčší . Pred 7 mesiacmi som tu dával jednu otázku , ktorá sa týkala môjho ráčkovania . Rozhodol som sa navštíviť logopedičku , ktorá ma začala to R učiť , teda dala mi podklady a učil som sa ho sám . Dennodenná drina celé 4 mesiace . Po štyroch mesiacoch mi povedala že moje R sa napravilo v 80% slov. A že zvyšných 20 % sa ešte doučím Avšak kedže som práve v tej dobe ako 19 ročný končil strednú školu a nastúpil hned do roboty tak na cvičenie neostal čas akosi , teda občas sa tomu venujem ale nie tak ako kedysi ... a teraz ked som vám ozrejmil aspoň trošku môj príbeh tak by som mohol prejsť na tú časť v ktorej dúfam že mi pomôžete Začalo sa to už veľmi dávno .. približne pred 6 rokmi :O Kvôli môjmu račkovaniu sa vo mne niečo zlomilo .. povedal som si že bude pre mňa lepšie prestať používať slová kde sa nachádza písmeno R .. Možno práve preto lebo niekoľko tupých ľudí odsudzuje iných kvôli im nedostatkom .. Roky plynule dalej a ja som to R nepoužíval pokiaľ to nebolo moc nevyhnutne proste som si na to tak zvykol .. teraz si asi hovorite že ako by to vypadalo kebyže somnou komunikujete ... ale čudovali by ste sa ale bol som veľmi komunikatívny aj bez slov v ktorých je R :O posuňme sa zas o kúsok daľej kedy som sa prvý raz stretol s marihuanou . Teraz by ma asi hodne ludí odsudzovalo ale ja vám poviem jedno , marihuana mi vo veľkej miere pomohla .. vo viacerých smeroch A práve pri opojení touto prospešnou latkou ma napadlo že čo tak niečo pre seba urobiť a zajisť si do tej logopedičky ... lebo práve to že neviem R ma veľmi ale veľmi štvalo :/ tak som tam nakoniec aj šiel ako som písal .. A teraz ta najhlavnejšia informácia , ja to R viem ale len ked si ho hovorím sám pre seba , niekedy aj pri rozhovore s inými ludmi .. ale proste ked sa s niekym rozpravam tak sa musím prekonať až to poviem ... a snažím sa to povedať čisto až si nikto nič nevšimne a práve v tej chvíli ho poviem niekedy dosť divne :/ teda aspoň ja mam pocit že je to zle povedané ... :/ ..... Ak ste sa s čítanim dostali až tu tak vám chcem podakovať a ak sa nájde niekto ochotný tak by som chcel poprosiť aj o nejakú radu . Dakujem ešte raz
Mirec 777
16.07.14,17:54
čakal som podobný príspevok od ludi co o tom vedia tak velké h*vno :) aby som uviedol veci na pravu mieru tak marihuanu si dam možno 4 krat mesacne , viac nie .. len ked chcem porozmýšlať ..takze centrum drogovo zavyslich u mna nehrozi a teraz ta najhlavnejšia informacia , prave pri pouzití tejto drogy , teda ak sa to da drogou nazvať , mi to R ide lepsie :)
Mirec 777
16.07.14,17:55
hore mate odpoved na vasu otazku :)
lujza.j
16.07.14,17:58
nie môže ešte piť:D...som mala kolegu...ked povedal krokodíl..."už ho mal":D
arizona
16.07.14,17:59
To slovicko h*vno, je asi tvoje oblubene, co? To sa fajn vyslovuje .-)
evuš
16.07.14,18:01
Mirec, si blbec ??? Závislosťou na niečom sa R určite nenaučíš..s dcérou som kvôli R chodila logopedičke 4 roky - bez úspechu...šla do školy a tam ju Pani Učiteľka naučila na krúžku za pol roka... S R nemá odvtedy žiadny problém ;-)
Mirec 777
16.07.14,18:02
ano pouzivam ho často :)
Mirec 777
16.07.14,18:10
považujete za zavislost nieco co si date 4 krat za mesiac .. takze dajme tomu ak si 4 krat mesacne vypijete len tak doma pohar vina tak ludia vas budu nazyvat zavislim ? tejto logike moc nechapem .. a je rozdiel zacat sa ucit r v 7 a v 19 rokoch :) a ak ste pozorne citali tak som pisal ze to R viem ze mi to povedala aj logopedicka .. len mam problem vyslovit ho pekne ked s niekym komunikujem , niektory ludia si to ani nevsimnu ale ja to pocujem ze to R je povedane tak na 75 % :) a je to preto tak lebo som bol 6 rokov z toho zakomplexovany tak to preto a nie preto lebo sa 4 krat do mesiace zhulim .. ak aj potomto mojom komentare budete tvrdit ze to ma na mna zly vplyv tak ste asi nic nepochopili
lujza.j
16.07.14,18:12
kukni do zrkadla tam je h.vno :---
Mirec 777
16.07.14,18:14
nie kazdy vidi v zrkadle to čo ty :D :D :D
Peggynka
16.07.14,18:20
Podľa mňa si sa veľmi zameral na to,aby si to vyslovil správne...a vtedy máš problém.Máš to v hlave usadené ako najpodstatnejšiu vec...a to nie je najpodstatnejšie v tvojom živote.Prestaň sa tak sledovať a uvidíš,že ti to pôjde ľahšie.Môj názor... (aj skúsenosť).
buchač
16.07.14,18:21
Mirečku

Tu nejde o to , že či viem o TOM ( marihuana , prípadne iné látky ) veľké " H "...
Povedzme , že to , čo som už onehdá užil , mi úplne stačilo a aj stačí .

Tu ide aj o trochu niečo iné .
Experimentovanie a či propagácia ( povedzme , že aj nabádanie a navádzanie na užívanie ) drog je v našich končinách ešte stále v rozpore zo zákonom .

...a teraz to najhlavnejšie .

Zákon č. 300/2005 Trestný zákon v znení zákona č. 650/2005 Z. z.

1. Trestný čin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi (§ 171 až 173)

§ 171

1 Kto neoprávnene prechováva pre vlastnú potrebu omamnú látku, psychotropnú látku, jed alebo prekurzor, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
2 Odňatím slobody až na päť rokov sa páchateľ potrestá, ak neoprávnene prechováva pre vlastnú potrebu omamnú látku, psychotropnú látku, jed alebo prekurzor vo väčšom rozsahu.
Mirec 777
16.07.14,18:22
Dakujem pekne za radu :) konečne neaka rada od osoby ktora vie o čom je reč a ktora ma chape :) poprosim viac takychto komentarov , nie ako predosle od ludi ktore radsej sudia ako pomahaju :)
alaya1
16.07.14,18:26
Pamatam si tvoje story s rackovanim, myslim, ze som aj do tej temy prispela. Tento tvoj aktualny prispevok je dost chaoticky napisany, myslienkovito nesurody a popretrhany.
Co sa tyka rackovania, mal si postupovat podla rad logopedicky a cvicit. Inak, ako pravidelnym precvicovanim sa nespravnej vyslovnosti spoluhlasky nezbavis a v niektorych pripadoch nie je "vyliecenie" mozne na 100%, iba sa priblizuje k dokonalemu vysloveniu pismena.tzv. naucene "r".
Casti prispevku o pouzivani drogy som celkom neporozumela.
Myslel si tym to, ze pri poziti drogy vyslovujes tu spoluhlasku spravne? Lebo uvadzas len, ze ti pomohla vo viacerych smeroch. Nespecifikujes.
Predpokladam, ze po jej poziti si sa zbavil blokov a zabran, ktore si si roky vypestoval vzhladom k negativnym ohlasom tvojho okolia k tvojmu handicapu.
Ver jmi, ze ziadna droga nie je nastrojom k vyrieseniu tvojho problemu, nakolko rackovanie bez precvicovania neodstranis, ak mas bloky , pripadne az socialnu fobiu, obrat sa na klinickeho psychologa, ktory je erudovany a vyskoleny roznymi terapeiutickymi procesmi a technikami eliminovat tieto javy tvojej osobnosti.
Zelam ti, aby si sa vydal na tu spravnu cestu.
Jarka 1
16.07.14,18:27
Začni tam, kde si bol na začiatku. Vynechával si slová bez r, začni ich používať čo najviac a nevyhýbaj sa im. Získaš tak istotu a cvik. Naopak, tej mariške by si sa mal začať vyhýbať, ako tomu r na začiatku. Uvedomuješ si, že ti spôsobuje uvoľnenie a vtedy nemáš taký problém s vyslovovaním r. Takže nejaký vplyv na teba predsa len má. Pýtaš sa, či človek dokáže, čo si zaumieni. V tvojom prípade áno, ak si zaumieniš, že to r dotiahneš do úplného konca a sekneš s tou mariškou.

A čo sa týka tvojho slovníka, tak s takým tu radšej viac o radu nežiadaj. Tie tvoje reakcie sú fakt, ako keby si bol zhulený. Píšeš, že vieme o tom veľké h..., ale prospelo by ti, keby si radšej aj ty o tom vedel veľké h... Radu som ti dala a na slušnom správaní musíš popracovať tiež sám.
Mirec 777
16.07.14,18:28
a planujes ma udat ? :D :D mozno tebe to co si uzil staci alebo ti to dalo neaku zlu skusenost .. ale viem kazdy je iny a nemozem za to ze ked to nemalo dobry vplyv na teba nemusi aj na mna :) poviem ti to takto .. pred 2 rokmi suchy ako šparatko , po prvom zhuleni som si povedal ze musim nieco zo sebou urobit .. presli dva roky a ja mam o 20 kil viacej , z toho 15 kil svalstva
buchač
16.07.14,18:33
Síce si nepochopil , hlavne prvý odstavec príspevku , ale nevadí ...

To drúhé , na čo narážam je tiež niečo iné .
Ide o to , že Tebe možno pomáha . Ale net je široké pole pôsobnosti a Poradu nečítajú iba registrovaní ...
Niekto prečíta , zvolí zlý postup a má problém !!!

Capisci ???
lujza.j
16.07.14,18:38
si mohol aspoň niečo iné ...ked si chcel byť strašne vtipný....ale nie je čím:---
nikto ťa nemusí udávať ked sa fízli z protidrogového doma nudia...čítajú si rôzne fóra a zrovna takýchto degešov ako si ty:---
alaya1
16.07.14,18:39
lujza :)
buchač
16.07.14,18:43
alaya

Neusmevkuj sa ...

Toto je stará známa skutočnosť . Určité zložky polície jednoznačne sledujú a lustrujú poniektoré fóra ...

Zbraňove ( napríklad ) určite ...!!!
alaya1
16.07.14,18:46
Buchy, ved ja viem, ze je to tak. Moj usmev si si vylozil opacne. Usmievam sa nad tym, ako si tu niektori myslia, ze ked maju len nick, su uplne anonymni a mozu tu pisat o drogovani a pod. ved tu uz bola taka tema, kde sa obhajovala mariska. myslim, ze prispevky zahadne zmizli.
Mirec 777
16.07.14,18:47
ano tak pojdeme spolu na basy :O pretoze si sa tu aj ty zmienil o tvojej skusenosti s drogami
evuš
16.07.14,18:49
Možno som nepochopila, ale nikdy v živote som nebola zhúlená .... 4 x za mesiac nie je veľa - Veď to je každý týždeň, či ani rátať už asi neviem :-P
Mirec 777
16.07.14,18:52
ano vaša matematika je dobre :) ale nejdem sa dalej k tomu vyjadrovat , nech si kazdy mysli o tom co chce .. mne to pomohlo velmi vela a s cloveka ktory bol zo vsetkeho zakompexovany tak sa stal clovek ambiciozny !
buchač
16.07.14,18:58
Mirečku ...

To už ani čítať nevieš ???

CITUJEM :
" ano tak pojdeme spolu na basy :O pretoze si sa tu aj ty zmienil o tvojej skusenosti s drogami . "


CITUJEM sám seba :

" Tu nejde o to , že či viem o TOM ( marihuana , prípadne iné látky ) veľké " H "...
Povedzme , že to , čo som už onehdá užil , mi úplne stačilo a aj stačí . "

ODPOVEDÁM :

Nie sú drogy ako drogy . Ja vravím o látkach a Ty o drogách .
To je , ako keby sme sa bavili o Trabante a BMW .
Kua veľký rozdiel ...
Ing. Ľubomír Janoška
17.07.14,05:18
považujete za zavislost nieco co si date 4 krat za mesiac

1/ Áno, každý, kto nie je závislý, to považuje za závislosť.
2/ Závislák môže vyriešiť svoj problém, iba keď si svoju závislosť prizná,
3/ Vyriešiť problém = zvládať záťaž bez barličiek.
kopretinka
17.07.14,06:22
a akú radu vôbec chceš? k akému problému? máme ti schváliť marihuanu? lebo to je to,čo tu obhajuješ.to je tvoj problém.
evuš
17.07.14,06:30
Kopretinka, to nám chcel dať recept na : "mne to pomohlo velmi vela a s cloveka ktory bol zo vsetkeho zakompexovany tak sa stal clovek ambiciozny ! "
taiko
17.07.14,06:36
1. Ja si myslim, ze ziadnu extra radu nepotrebujes.
2. Clovek v kazdom pripade moze dosiahnut co si zaumienil.
3. Toho, kto si z Teba robi srandu kvoli rackovaniu, treba polutovat, lebo za svoje spravanie schovava svoju vlastmnu obrovsku traumu, ktora je mozno omnoho vacsia ako tvoje rackovanie.
4. S tou marihuanou opatrne
5. navstiv opat logopedicku a daj to cele doporiadku raz a navzdy
6. nesnaz sa hovorit cisto, to Ta len znervozni a aj tak to povies zle. Podla mna sa to cvicenim zlepsi a napravi, aj bez toho aby si sa tym trapil. (ved uz sa tak aj z 80% stalo, ci? :) )
7. Nuz a na zaver. Na rackovanie sa vykalsi (vid bod 6) a sustred sa na svoju pracu, zaluby, na nieco v com si dobry
kopretinka
17.07.14,07:02
veď ja viem,že on odporúča marišku.......
viktorviktor
17.07.14,10:48
jasne, že dokážeš a hlavne ty pri svojej cieľavedomosti, skúšaš aj nemožné aj o čom vieš, že je málo dobré a vzďaľuje ťa od vytúženej méty, ľudia majú iné starosti ako sa zaujímať o tvoju výslovnosť, skús si nájsť ďalšieho koníčka, nové prostredie a vykašľať sa na to ako sa počuješ, keď budeš hovoriť ďalej urobí ti to dobre a ostatní budú mať tvoje r na háčku, dospelí nie sú deti