jersseyke
17.07.14,11:14
Ahojte.Potrebovala by som súrne poradiť ako je to s vystavením faktúry, keď:
sme slovenska sročka mesačný platca DPH, a ideme vystaviť faktúru maďarskej firme, ktorá má pridelené HU, čiže len maďarske ič, a ide o zemní práce pre maďarskú firmu ale služba-zemné práce sa poskytli na uzemí Slovenska.

Faktúru vystavujem s DPH? A podávam aj suhrnný výkaz?
Mám v tom totálny chaos :-(

Ďakujem za rady
Chrusťa
17.07.14,10:21
Maďarskej firme požičiate stroje? V takom prípade ide o prenájom hnuteľnej veci a uplatňuje zákl. pravidlo §15/1 fakturuješ bez DPH, kde je príjemca usadený
jersseyke
17.07.14,10:42
nje nie stroje..naše stroje aj s ľudmi išli na pozemok na Slovensku a vykonali zemné práce...zatiaľ som zistila že mám faktúrovať s DPH, pretože ide o dodanie služby na SR, a tým pádom nerobím ani súhrnný výkaz...len si nie som istá
tictac7
17.07.14,10:52
Maďarskej firme požičiate stroje? V takom prípade ide o prenájom hnuteľnej veci a uplatňuje zákl. pravidlo §15/1 fakturuješ bez DPH, kde je príjemca usadený
0
jersseyke (Dnes 12:42) nje nie stroje..naše stroje aj s ľudmi išli na pozemok na Slovensku a vykonali zemné práce...zatiaľ som zistila že mám faktúrovať s DPH, pretože ide o dodanie služby na SR, a tým pádom nerobím ani súhrnný výkaz...len si nie som istá
--------------------------------------------------
tak ako? Čo bude predmetom fakturácie - zemné práce alebo požičanie strojov? To sú predsa dve diametrálne odlišné veci. Oprav si, prosím, otázku
Chrusťa
17.07.14,11:02
presne ako vraví tictac7 musíš upresniť otázku, lebo potom bude každá služba pod iným §. Ak zemné práce tak §16 a ak len požičanie strojov tak §15.
jersseyke
17.07.14,14:56
zemné práce...