Jozef H.
17.07.14,10:43
Zdravim. Sme rozhodntuý kupiť pozemok na ktorý sme dostali lukratívnu ponuku, ktorej nechápe vela ludi ktorý sa tam už buduju v tejto časti. Pridal som aj prilohu.

Ako vydíte uzemný plan je zapísaný do katastra a na buduci rok sa tam ma ťahať aj cesta, teda ak odkúpenie pozemovkov na nu prebehne podla plánu. Aspon tak nam to starosta nasluboval, nakolko idu voľby. Tie zelene šipky na satelitnej mape su pomyselná cesta ktorá tam bude po odkupení pozemkov začiatkom buduceho roka ak nebudu problemy velke.
Cesta je v prvom obrazku na katastralnej mape zakreslená a popri nej aj vedu elektrické stlpy VSE.

Napadaju vas nejaké možné problemy, ktore by mi mohli vzniknut pri budovaní RD?
Na satelitnej mape vidíte, že pozemok je v strede este ničoho, aj ked tam už paru domov od cesty je postavených a pomaly to sem tam pribuda. Dokonca začali stavať aj na pravo dole aj ked tam nemajú realne pristupovu cestu a je tam len cesta vyspypaná strkom /nechapem ako dostali povolenie/
Vdaka vopred za rady, nápady a návrhy.
Prosím vyjadrite sa k možným problem aj pri prehlasovaní pody na stavebný pozemok a či by ste to vy kupili.
Tabulka obce končí kde je ta horná červená šípka ale začiatok obce vyznačený nie je. Su tam len VITAJTE tabule v dolnej časti...
buchač
17.07.14,09:15
Môj názor - pohľad .

Právnické kydy neriešim ... ale v príspevku máš plno podmieňujúcich výrazov ..

Predpokladám , že starosta je SMERák . To znamená , že je FICOvec .
Ergo ..." Sľuby sa sľubujú , blázni sa radujú " ...
Ak si blázon , tak do toho choď .
Ale čo v prípade , ak sa tá orná pôda nepreklasifikuje na stavebný pozemok ?
Nasadíš zemáááky ???
Jozef H.
17.07.14,09:25
no smerak samozrejme. Pozemky su rozparcelovane a zaujem o výstavbu je nakolko je tam potiahnutá aj elektrina a ako vravím riešia sa akurat cesty. Ver tomu, že ked tam potiahnu asfalt, tak si babky prepočítaju kolko pýtať za pozemok a že neopýtaju 20 eur za štvorak ale 50 ako inde v danej obci.
No prave to že idem do rizika jedineho a to je to, že niekto začne vymyslať s odkupnou cenou a tým padom cesta bude v nedohladne a to je problem prave. Lenže cena za ktoru to dostavam sa neodmieta. Osobne som so starostom rozpraval volal predomnou s pravnikom obce o riešení zmluv ktore sa pripravuju na tie odkupenia, tak neviem teraz skutočne...
Jozef H.
17.07.14,09:26
o tie pozemky sa zaujímaju aj realitky ponukali starostke peniaze za odkupenie vsetkych pozemkov a že cestu vyriešia tiež že zoženu dotácie z EU atd... tak hadam to lokalita zla nie je
clen
17.07.14,09:44
územný plán sa nezapisuje do katastra, odporúčam naštudovať tieto veci:
http://opozemkoch.sk/pojmy/index.php?ic=78
http://opozemkoch.sk/index.php?ic=54
Jozef H.
17.07.14,09:59
ZAS SOM o niečo mudreší :)
PS: ak je takto rozkreslená katastrálna mapa, bude jednoduchšie prepísať podu na stavebný pozemok? Teda bude to reálnejšie a rýchlejšie?
Stavebný pozemok dostane zelenu len ked tam bude cesta asfaltova, alebo aj spevnena? dakujem
Ferdosondo
17.07.14,10:06
može byť aj spevnená. Územný plán nájdeš na obci. Zvykne byť aj na nete - pogugli. Pozri doňho a ak je tvoj pozemok v lokalite, ktorá je určená na výstavbu rodinných domov, tak sa nemáš čoho báť.
Jozef H.
17.07.14,10:09
ano je, ako vravím už sa rieši cesta a pozemky su rozparcelvoane a zapisane v Katastralnej mape. Je tam už aj potiahnutá elektrická funkčná sieť. Rieši sa už len cesta aby sa mohla na druhy rok ak to pojde podla planu budovať. tak stale vaham či do toho isť
lubko6394
17.07.14,10:22
Nerád by som Ti kazil radosť, ale ak niečo vyzerá ako veľmi výhodné a ja by som na tom mohol zarobiť mi zase tak pravdepodobné nepripadá. Však prečo by si mal mať šťastie a zisk Ty a nie niekto iný ?
Nepredpokladám napríklad že starosta, ktorý vie o zámeroch obce a sám ich ovplyvňuje by nepoznal majiteľov pozemkov a nevedel o ich zámere ich predať. Prečo by to nekúpil on a nezarobil na tom ?
Druhá vec je predávajúci. Veď ak je zámer obce taký jasný tak by to musel byť úplný hlupák ak by predával pod cenu.
Všetci chcú moje dobro a ja nie som ochotný im ho dať.
buchač
17.07.14,10:38
...a starosta je SMERák ....;) :D :D :D
misoft
17.07.14,10:45
...a ešte k tomu tá "výhodná cena"....... "lukratívna ponuka" - júúúúúj, veď to smrdí na sto honov.....
Jozef H.
17.07.14,18:13
pretože pani ktorá to predáva s nikým okrem nás nejednala, nikto jej nevolal a starostu v láske nemá. Povedala, že bud to predá rodine za rozumnu cenu alebo to necha ležať. Starosta ma svoje kšefty a bol aj prekvapený že to riešim ja a že ten pozemok to predáva pani nám.
Jozef H.
17.07.14,18:14
každá ponuka má svoje + a - takže aj toto nemá všetko len plus. o minusoch viem len ja a nie su závažneho charakteru
lubko6394
17.07.14,18:48
Však aj ja sa divím. Dúfam, že sa nebudeš diviť ani Ty. Veľa šťastia.