Silvia123
17.07.14,10:48
Prosím Vás vie mi niekto poradiť existuje nejaká organizácia-nadácia, ktorá pomáha preplatiť chorým aspoň časť nákladov na oxygenátor? Ide o onkologického pacienta -rakovina pľúc, odstránený pľúcny lalok, prekonaná embólia, teraz voda na pľúcach, lekári sa vyjadrili, že kyslík potrebuje, ale bohužial poisťovňa ho nepreplatí, pretože onkologický pacienti naň nárok nemajú..., jednoducho pre poisťovnu je už takýto pacient nerentabilný! :(
Chobot
17.07.14,09:20
Na zakúpenie je to dosť drahá vec, stojí to vyše 1000 EUr. Zvyčajne si to ľudia požičiavajú. Existujú firmy, ktoré to požičiavajú, my sme to napr. mali z firmy LindeGas, ktorá má organizačnú zložku v Kostolišti. Tam sa ale za to niečo platilo, ale nepamätám si, koľko to bolo, len viem, že to nebolo tak horibilné, aby to človek z domáceho rozpočtu neutiahol. Svokre na to tiež nedostávala príspevok od nikohol

Možno nejaké nadácie aj prispievajú, ale to si musíš ty vybaviť sama. Nikto ti autoamaticky na to neprispeje.



Opravujem, bola to organizačná zložka (dcérska firma) spoločnosti Linde a volá sa Aries94, s.r.o, sídlo má v Ba na Odborárskej:


http://www.aries94.sk/


Títo požičiavajú kyslíkové koncentrátory.
Silvia123
17.07.14,15:06
Ďakujem za informáciu, idem pozrieť koľko to stojí, nie je to pre mňa, ale z rodiny a momentálne má jeden zapožičaný, ale platiť 50 eur mesačne je dosť, zvlášť, keď je často v nemocnici a v podstate ho potom doma neužíva, ale platiť ho musí. To, že na to nikto automaticky neprispeje mi je jasné, preto som položila túto otázku, aby som zistila či niekto podobný problém riešil a nemá skúsenosť! 50 eur možno nie je horibilná suma, ale platiť to z čistočného invalidného (plný ešte nepriznali, ale to tiež nie je bohviečo) + lieky + cestovné, je jasné, že sama by nemala šance! PS: špinavosť je v tom, že platila odvody a keď ochorela aby si platila sama, prečo astmatik na to nárok má a onkologický pacient, ktorému lekári priznajú, že ho nutne potrebuje nárok nemá? Nie je to fér!
Indeed
17.07.14,15:47
Su dobre skusenosti s firmou JOMA-SEPO

www.sepo.sk

robia aj s technickymi plynmi a plnia všetky druhy plynov teda aj O2 do tlakovych fliaš.

teda vlastne firma MAKOMA

www.makoma.sk
Silvia123
17.07.14,21:14
ďakujem moc, preverím si každý tip a snáď nájdem čo najlepšiu variantu.
Indeed
19.07.14,10:39
lebo to nie je len tak , kyslik do tlakovej fľaše ti nenaplní hocikto....