samo22
17.07.14,15:29
cauko. Potrebujem poradit sediackym rozumom s §93 zakonnika prace. ked robim rozvrh zmien a chcem dodrzat odpocinok, ako na to? Paragraf mam nacitany, aj mu rozumiem, lenze je to iba o tom, ze ako by to malo byt, ale realne, ako to dodrzat?
Jedna sa o predajne potravin, kde je otvorene kazdy den, vratane vikendov a pracuje sa na de zmeny.
ods.1 tohto paragrafu nedodrzime, lebo zamestnanec robi kazdy druhy vikend...cize nic
ods 2- poskytnut 2 dni v tyzdni- to by sa aj dalo, ale kedze robia jedna parta rano a jedna poobede, tak by som musel vsetkym dat volno, co nevykryjem...
ods 3 opät neviem splnit, sice uz len 24 hodin + do 8.mesiacov, ale zas neviem dat vsetkym nedelu volnu... to este skor ods 2 je schodnejsi
ods 4- aby mal volno 35 hodin a to bud cast v sobotu, alebo cast v pondelok, ale nedela urcite... opat nezrealizovatelne

ods 5- ten sa mi pozdava najviac v tejto situacii, lebo ked zamestnanec robi kazdy druhy vikend, tak jeden vikend pokryjem volnom v nedelu a mal by som mu do dvoch tyzdnov dat este volno za predchadzajuci tyzden a teda to ma tu sobotu... cize je to v poriadku?
MOze zamestnanec robit 12 dni po sebe a potom dostane volno hned sobota a nedela?

Mozem si vybrat, ktory odstavec uplatnim, alebo to je viazane na to, ze AK-TAK? Nieze si zvolim ods 5 a inspektorat prace mi povie, ze som to teoreticky vedel aj podla ods.2 a teda som to urobil zle....

Je nejake zlate pravidlo, ktorym by to vyslo? Dostal som typy, ze 5 dni robi a 2 dni volna + 4dni robi a 1 den volna. Dalsi mi dal typ, ze 6 dni robi a 2 dni volna... vraj to sadne, ale nejde to tak- to pouzivaju velke retazce, ale tam je viac zamestnancov a hlavne asi maju zmenu, ktora ma volno, resp. milion brigadnikov.

Tiez som uvazoval nad alternativou, ze zamestnanec skonci v piatok po 2 tyzdnoch o 13:00 a volno ma az do pondelka na poobednu zmenu najskor o 11:00 a tak odsiahne 70 hodin volna a teda splnim od 4 preciznejsie?

Prosim poradte nejaky trik, ako to robit lahko, bez toho, aby som to musel nejak velmo prekombinovavat