Milada Bartošová
17.07.14,17:03
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať: Slovenská firma platca DPH na Slovensku bude dodávateľ prác na stavbe nehnuteľnosti v Rakúsku. Majiteľ je Slovák nepodnikateľ, ktorý si tam stavia dom. Aké povinnosti má Slovenská firma, aby mohla tieto práce v Rakúsku vykonať a ako to bude potom faktúrovať. Musí sa prihlásiť v Rakúsku na platcu DPH, alebo len stačí tlačivo zo sociálky, preložené živnostenské listy a zmluva o dielo? Treba to niekam nahlasovať? Ďakujem vopred za radu.
Jarka 1
17.07.14,15:08
Dodávateľ zo SR sa musí zaregistrovať v AT - dodá službu na nehnuteľnosti § 16
Milada Bartošová
17.07.14,15:16
ďakujem za rýchlu odpoveď, no mám v tom trochu chaos, práce bude faktúrovať dodávateľ Slovákovi - nepodnikateľovi na Slovensku, tak nerozumiem prečo sa má registrovať za platcu DPH v AT, to bude potom fakturovať Slovák Slovákovi bez DPH?
Jarka 1
17.07.14,15:35
DPH sa priznáva /a platí/ v štáte dodávky, aj keď fa bude pre Slováka. Služba bude poskytnutá na území AT.
levia3
26.08.14,06:57
Ano, aj ja si myslim, že by sa mal registrovať v AT. Mojmu klientovi ale vraj povedali, že sa nemusí registrovať v AT aj nejaké vyjadrenie mu vraj dali, zatiaľ mi ho nepriniesol. Vám sa podarilo registrovať v AT?
4484MG
20.04.15,20:37
Prosím dievčatá poradte mi kde sa treba a na akom tlačive registrovať pre DPH vRAKúSKU. Ja Slovenská firma neplatca DPH fakturujem práce na nehnuteľnosti v Rakúsku, Rakúskej spoločnosti platcovi DPH.
juzek691
21.04.15,05:16
kto mu dal vyjadrenie? kto mu povedal?