Twoflower
17.07.14,17:28
Mam odpracovane tri roky. Planoval som zacat s podnikanim a tak som podal vypoved - vypovedna lehota mi konci koncom mesiaca. Necakane komplikacie na strane spolocnikov sposobili odsunutie zaciatku podnikania na zaciatok buduceho roku.
Ma forma vypovede (vypoved odo mna/od zamestnavatela, dohoda...) dosah na vysku a trvanie podpory?
Mozem pocas poberania podpory brigadovat, ake su tam obmedzenia?
Ake formy prijmu socialna poistovna zohladnuje?
Ak si budem pocas poberania podpory dobrovolne platit poistenie v nezamestnanosti, bude sa mi toto obdobie neskor zapocitavat?
Oplati sa mi na pol roka hladat pracu? - Podpora + brigada = ??% prijmu a vsetok cas mozem venovat priprave na podnikanie, navysa vraj existuju nejake podpory pre zacinajucich podnikatelov/zivnostnikov.

Prveho v mesiaci sa zaregistrujem na UP ale az desiateho mi pride vyplata za jul, nevyradia ma za tento prijem z evidencie?
Katy a R
17.07.14,15:39
pre dávku v nezamestnanosti nie je dôležité, ako skončí PP.
dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti sa samostatne platiť nedá (len ako balík) a ak budeš mať PP - povinné poistenie v nezamestnanosti zo zamestnania - tak vôbec nie .
limity príjmu poznáš;) .. http://www.porada.sk/224615-vyradenie-z-evidencie-uradu-prace-post2412457.html#post2412457
Dotácie na začatie SZČ existujú - treba sa na svojom UPSVaR, ke´d sa pôjdeš evidovať.
Inak, pri evidencii u nás dajú aj písomné info (práva a povinnosti)