meggitajga
18.07.14,02:49
220870
18.07.14,01:49
Kam ste chceli letieť?
lujza.j
18.07.14,03:21
Komu?
buchač
18.07.14,04:38
....ešte aspoň tri témy založ ...

http://www.porada.sk/t247497-podvody.html
meggitajga
18.07.14,05:04
Na email ,ze sme dedici 18400 000,eur
bodliak
18.07.14,05:05
Toto je porada, nie fejsbúk.
meggitajga
18.07.14,05:07
Buchac ...Prepacte ,ze som to tu dvakrat zadala
meggitajga
18.07.14,05:07
Potrebujem poradit, ci mam ist na policiu
meggitajga
18.07.14,05:09
Poradit, nedala som mu peniaze prenotara 1500 eur ale poslala som mu nejake moje identifikacne udaje
arizona
18.07.14,05:12
Potrebujem piradit
Tak si naskor nastuduj niektore potrebne veci :
http://www.porada.sk/t217751-navod-a-tipy-na-pracu-s-novou-poradou.html#post2362687
http://www.porada.sk/t217751-navod-a-tipy-na-pracu-s-novou-poradou.html

http://www.porada.sk/t241041-poprosim-uprav-si-nazov-otazky-aby-vystihoval-jej-podstatu.html#post2534252

DAJ SI PROSIM TA TU NAMAHU A PRECITAJ SI PRILOZENE LINKY...
Lebo tato tvoja tema posobi dost neseriozne,akoby ju pisalo zo srandy male decko. Takze aj odpovede budu tomu zodpovedat.
Na "rozumne" zadanu temu dostanes skor seriozne rady
ivka70
18.07.14,05:12
Co za udaje si mu dala k dispozicii?
buchač
18.07.14,05:12
Na email ,ze sme dedici 18400 000,eur

...hehehe....ale to predsa nie je podvod ....

Tomu sa vraví lakomstvo , nenažranosť ...češi vravia , že hamoun ...

Kua , mailom oznámiť , že som zdedil 18 melónov ?
Takéto sa dáva inakším spôsobom , keď už .


Doporučujem zopakovať si pozretie filmu " Kurvahošigutentag "....;) :D :D :D
evuš
18.07.14,05:13
Prepáč, ale píšeš hrozne nezrozumiteľne.... napíš, čo si komu poslala a prečo .... nevieme Ti inak poradiť...
meggitajga
18.07.14,05:14
Hned som si zistila na internete ,ze zasa je tu hra zNigerie ako vytiahnut peniaze z ludi....ALE uznavam kopie pasu a OP bydlisko,telefon,rod.cislo som mu nemusela davat ,ale bolnaozaj super pripraveny a presvedcivo posobil dokonca je evidovqny ako zamestnanec banky
bodliak
18.07.14,05:18
Hahaha, dalšia Nigéria.
meggitajga
18.07.14,05:22
Je uplne jedno ake pribuzenske vztahy sme mali so zosnulou osobou,poznali sme ho a nepredpokladali sme ,ze obchodoval so zlatom a kedze uz 2 roky necitam kazdu blbost na internete ano priznavam naleteli sme internetovemu podvodnikovi,pise sa mi tazko,lebo som len na mobile.Potrebujem ,len vediet ci je mozne zneuzit nejako prefotene doklady a udaje co som mu poslala dakujem?
meggitajga
18.07.14,05:23
Na internete som nasls o Nigerii nam pisali a volali Acckra Ghauna
meggitajga
18.07.14,05:26
A kedze niesme na facceboku ,rada by som si precitala idpovede,nie vulgarne posmesky.
evuš
18.07.14,05:28
Samozrejme, že môže zneužiť Tvoje osobné údaje.... RČ máme každý jedinečné....
bodliak
18.07.14,05:31
lujza.j
18.07.14,05:35
...vzdy sa dobre bavim...este stale sa najdu onií....co maju hned zatemnenie mysle...v takychto pripadoch...:D
kopretinka
18.07.14,05:41
Je uplne jedno ake pribuzenske vztahy sme mali so zosnulou osobou,poznali sme ho a koho ste poznali??? :eek:nepredpokladali sme ,ze obchodoval so zlatom a kedze uz 2 roky to je na internete už 10rokovnecitam kazdu blbost na internete ano priznavam naleteli sme internetovemu podvodnikovi,pise sa mi tazko,lebo som len na mobile.Potrebujem ,len vediet ci je mozne zneuzit nejako prefotene doklady a udaje co som mu poslala dakujem?

v texte
kopretinka
18.07.14,05:43
Hned som si zistila na internete ,ze zasa je tu hra zNigerie ako vytiahnut peniaze z ludi....ALE uznavam kopie pasu a OP bydlisko,telefon,rod.cislo som mu nemusela davat jezuskomária,ale bolnaozaj super pripraveny a presvedcivo posobil to si s ním bola v osobnom kontakte?? dokonca je evidovqny ako zamestnanec banky a to si ako zistila?

v texte
BlackRoses
18.07.14,05:44
A ja chudák nikdy nič nezdedím :)
kopretinka
18.07.14,05:48
A ja chudák nikdy nič nezdedím :)
ja som toho už zdedila :D:D:D:D:D podelím sa,chceš?
BlackRoses
18.07.14,06:09
A ja chudák nikdy nič nezdedím :)
ja som toho už zdedila :D:D:D:D:D podelím sa,chceš?

Jééj budem aj ja milionár :)
lubko6394
18.07.14,06:23
A ja chudák nikdy nič nezdedím :)
ja som toho už zdedila :D:D:D:D:D podelím sa,chceš?

Jééj budem aj ja milionár :)
Asi nebudeš. Ja som zatiaľ zdedil paradentózu a cukrovku - rád sa podelím a aj daroval by som komusi
misoft
18.07.14,09:00
Na email ,ze sme dedici 18 400 000,eur
Óóóó - božská prostoto..... .....
Otázka: miggitajga - to už máš viac ako 70 rokov a chytá ťa senilita? Pretože o týchto podvodoch sa už hovorilo pred X rokmi.... no chamtivosť je silná zbraň.... tak sa nečuduj.....

Na internete som nasls o Nigerii nam pisali a volali Acckra Ghauna
...a ďalej si nehľadala? Len to, že 18 400 000 si zdedila? Ešte raz

Poradit, nedala som mu peniaze prenotara 1500 eur ale poslala som mu nejake moje identifikacne udaje
Čo poradiť? MODLI SA, aby tie tvoje údaje sa neobjavili niekde inde v inom podvode.....

A kedze niesme na facceboku ,rada by som si precitala idpovede,nie vulgarne posmesky.
Pretože nie sme na FB - odpovede máš primerané tvojmu (nelogickému a hlúpemu) postupu. Na FB by ťa zvozili ešte viac a vedel by to celý svet, (nehnevaj sa, ale musím napísať) aká si hlúpa!
buchač
18.07.14,10:11
A kedze niesme na facceboku ,rada by som si precitala idpovede,nie vulgarne posmesky.

meggitajga
:D :D :D :D :D :D :D
ostatní
;)
lapejko
18.07.14,16:46
nerehocte sa, ja som pred šiestimi rokmi kvôli nadstavbe kúpil počítač, internet a ako úplný začiatočník naletel na mail z Republiky Benini, že som zdedil 18000000 dolárov...tešil som sa ako malý /blázon/ ale počítal som iba s pomernou čiastkou, keďže som to z opatrnosti chcel rozdeliť medzi všetkých priamych príbuzných, dokonca som mu telefonoval, učil som sa vtedy anglicky, tak som si trúfal, ale dotyčný vedel jazyk menej ako ja...tak som to za pár dní rozdýchal...ale žiadne údaje som mu neposielal, tiež som si myslel, že príde niečo písomne...
kopretinka
18.07.14,17:00
ehhhhmmmmm.......a po kom akože si to zdedil? :eek: strýko z ameriky?
Excise Duty
18.07.14,17:11
Radosť vládnuť tomuto národu...
buchač
18.07.14,17:31
nerehocte sa, ja som pred šiestimi rokmi kvôli nadstavbe kúpil počítač, internet a ako úplný začiatočník naletel na mail z Republiky Benini, že som zdedil 18000000 dolárov...tešil som sa ako malý /blázon/ ale počítal som iba s pomernou čiastkou, keďže som to z opatrnosti chcel rozdeliť medzi všetkých priamych príbuzných, dokonca som mu telefonoval, učil som sa vtedy anglicky, tak som si trúfal, ale dotyčný vedel jazyk menej ako ja...tak som to za pár dní rozdýchal...ale žiadne údaje som mu neposielal, tiež som si myslel, že príde niečo písomne...

Laci ...ale Ty si ( nezabi ma ) rusnačisko ...;) :D :D :D :D
Peggynka
18.07.14,17:34
Radosť vládnuť tomuto národu...
Nuž,keď sa zamyslíš nad logikou niektorých ľudí..."vyzeral tak dôveryhodne..." Šla som do kolien...mohol by sa živiť podvodmi človek,ktorý NEVYZERÁ dôveryhodne? Tsss...
lapejko
18.07.14,17:39
Ďuri, ja mám poľské korene, ale rusnáka kolegu, navštívime Ťa a poriešime národnostnú otázku:cool:...myslím si, že každý sa dostane do po prvýkrát do miernej hypnózy ak sa mu toto stane...ale to nič, čo nás nezabije to nás posilní, že :D
buchač
18.07.14,17:46
nerehocte sa, ja som pred šiestimi rokmi kvôli nadstavbe kúpil počítač, internet a ako úplný začiatočník naletel na mail z Republiky Benini, že som zdedil 18000000 dolárov...tešil som sa ako malý /blázon/ ale počítal som iba s pomernou čiastkou, keďže som to z opatrnosti chcel rozdeliť medzi všetkých priamych príbuzných, dokonca som mu telefonoval, učil som sa vtedy anglicky, tak som si trúfal, ale dotyčný vedel jazyk menej ako ja...tak som to za pár dní rozdýchal...ale žiadne údaje som mu neposielal, tiež som si myslel, že príde niečo písomne...

Ďuri, ja mám poľské korene, ale rusnáka kolegu, navštívime Ťa a poriešime národnostnú otázku:cool:...myslím si, že každý sa dostane do po prvýkrát do miernej hypnózy ak sa mu toto stane...ale to nič, čo nás nezabije to nás posilní, že :D

Korene nechajme stranou .

Kua , ale kde sa podel zdravý rozum , keď na takéto niečo jeden skočí ?
Veď to nie je o udici s háčikom a aj navijákom ...to ten dotyčný zhtne aj ten fasa rybársky čln ...pomaly jak Titanic .
Peggynka
18.07.14,17:48
Ďuri, ja mám poľské korene, ale rusnáka kolegu, navštívime Ťa a poriešime národnostnú otázku:cool:...myslím si, že každý sa dostane do po prvýkrát do miernej hypnózy ak sa mu toto stane...ale to nič, čo nás nezabije to nás posilní, že :D
:eek: poriešite alebo vyriešite? :)
pavol54
18.07.14,17:54
Tak som potom miliardár lebo mne takéto spamy chodia denne aspoň päť, ani ich neotváram a potom že nejaké babičky sa nechajú opinkať aj za 500,- pracovníkovi poisťovne či prezidentovmu poslovi.
buchač
18.07.14,17:55
:eek: poriešite alebo vyriešite? :)

Ja mám v trubke a Laci ako odborník má v rúre ....;) :D
Peggynka
18.07.14,17:56
Ja ale na druhej strane chápem toto:
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/mail-kvuli-kteremu-muzete-prijit-o-tisice-vydesil-cesko-zneuzil-i-server-ministerstva.html
Zblbnutý český národ (niektorí majú kopu pôžičiek a už sa im to vymklo z rúk),nemajú prehľad; čo,kde a koľko-zaplatia.Podvodníci vsadili na malé sumy a tak im to vychádza.
misoft
18.07.14,19:03
Pridám sa k sľubne rozvinutej debate.
Ľudia, keď uvidia v mejli takú sumu, hneď premýšľajú, čo s ňou urobia, ako si budú žiť a pod. Ale už vôbec nezačnú logicky uvažovať a premýšľať.
A) Zdedil som? A od koho? Mám nejakého príbuzného tam kdesi v Tramtárii?
B) Prečo to prišlo elektronickou poštou a nie oficiálnou, úradnou poštou?
C) Prečo pýta odo mňa všetky údaje, keď by ich mal - pretože ma našiel - mať?
D) Prečo pýta nejaké poplatky za niečo, čo som ešte nedostal?
E) A prečo to ide cez X bánk?

A pri e-mailoch z banky: banky nepoužívajú nikdy otvorené e-maily - veria len overeným písomnostiam na hlavičkových papieroch. Okrem toho - správy sa teraz dajú preposlať cez i-banking v správach v tvojom prístupe cez zabezpečenú linku (mne Prima takto oznamuje, že je požiadavka na SIPO od Pošty spolu s údajmi pre SIPO - a to si viem overiť na SIPO lístku, ktorý dostávam do schránky). A keď si nie je istý - kua - šak zavolám.....

I ja som dostal 3 takéto oné...... 1x z USA - vraj bratanec zomrel - ale žiadneho tam nemám, 1x GB - vzdialený príbuzný môjho otca - ale ten žije a jeho živých i skonaných príbuzných poznám....
1x z Nigérie - ten som rovno vymazal...

Treba používať to šedé v tej guľatej časti tela na gágore....
kopretinka
18.07.14,19:11
no ja keď som niečo takéto prvý krát dostala,tak som sa rehotala :D
misoft
18.07.14,19:14
no ja keď som niečo takéto prvý krát dostala,tak som sa rehotala :D
:D - no a ešte dačo - som registrovaný i na FDB.CZ a tiež som tam dostal podobnú SS - nejaký oný, z čierneho kontinentu..... tak som poslal avízo administrátorom stránky - ďakovali do neba - bo nielen ja som to mal, ale ešte ďalších 50 členov...... klasický SPAM odrbávač....
(Inak - i tam som pod svojim nickom - neprispievam veľa, ale len vtedy, ak treba - a mám tam "filmotéku" - zoznam filmov, ktoré mám doma.....uvidíš to množstvo - http://www.fdb.cz/clen/13531-misoft.html)
arizona
18.07.14,19:36
nerehocte sa, ja som pred šiestimi rokmi kvôli nadstavbe kúpil počítač, internet a ako úplný začiatočník naletel na mail z Republiky Benini, že som zdedil 18000000 dolárov...tešil som sa ako malý /blázon/ ale počítal som iba s pomernou čiastkou, keďže som to z opatrnosti chcel rozdeliť medzi všetkých priamych príbuzných, dokonca som mu telefonoval, učil som sa vtedy anglicky, tak som si trúfal, ale dotyčný vedel jazyk menej ako ja...tak som to za pár dní rozdýchal...ale žiadne údaje som mu neposielal, tiež som si myslel, že príde niečo písomne...
Boze, tomuto neveriiiiiiim !To by bol normalne namet pre filmovu komediu :-P
misoft
18.07.14,19:40
V každom prípade - dúfame len, že tie poslané údaje nádejnej milionárky sa neobrátia proti nej - aby ona musela niekomu cálovať 18 melónov....
Gabhus
19.07.14,02:15
Pardon, ono to nechodí len mailom. Ja som dostala asi pred dvoma rokmi list na "hlavičkovom" papieri od voovy z Iraku, že jej manžel zomrel vo vojne, ona zdedila - tiež tak okolo 200 miliónov - a prianím jej manžela bolo investovať tie prašule na Slovensku. A tá baba s ručníkom na hlave si vybrala práve mňa, že založíme podnik spolu. Ako na mňa prišla:confused: neodpovedala som, asi som urobila strašnú chybu či?:D:D:D
Gabhus
19.07.14,02:16
Pardon, od vdovy , nie od voovy;)
misoft
19.07.14,10:16
Pardon, ono to nechodí len mailom. Ja som dostala asi pred dvoma rokmi list na "hlavičkovom" papieri od voovy z Iraku, že jej manžel zomrel vo vojne, ona zdedila - tiež tak okolo 200 miliónov - a prianím jej manžela bolo investovať tie prašule na Slovensku. A tá baba s ručníkom na hlave si vybrala práve mňa, že založíme podnik spolu. Ako na mňa prišla:confused: neodpovedala som, asi som urobila strašnú chybu či?:D:D:D
No hej - Gabi - obrovskú chybu :D - 200 melónov, možno nejaké to ropné pole, Leviu bránu z Babylónu by si vlastnila .......;)

P.S. Blbosť jak mraky.... ten list ..... akurát nejaký exnutý Iráčan o Slovensku vedel....keď oni ani sami nevedia, ku komu patria....