Trefashop
18.07.14,09:58
Dobrý deň,
je možné zaradiť takýto stroj do podnikania? Jednalo by sa o drvič na PET fľaše ktorý by som vedel vyrobiť podstatne nižšie ako by som ho vedel kúpiť. Alebo potrebujem mať vo firme nahlásený vývoj strojov a následne ho až vyrobiť? Tiitul z vysokej školy na zostrojenie mať nemusím, či áno? Som mechanik elektronik, mám platnú vyhlášku bude to stačiť?
Mohol by som ho zaradiť do podnikania aj v prípade že by som ho vyrobil skôr ako by som si tú s.r.o. založil? že by som ho zbúchal "na kolene" ale mal b som všetku potrebnú dokumentáciu, len by som ho dal potom schváliť kvôli bezpečnosti.
Ďakujem každému za dobrú radu
evuš
18.07.14,08:10
Vlastnoručne vyrobený stroj môžeš zaradiť do podnikania, ako obstaranie HM vlastnou činnosťou..... Na akú činnosť máš vystavený ŽL ??? Čím sa firma zaoberá ??
Trefashop
18.07.14,08:21
chcem si založiť s.r.o. recyklovanie nekovového odpadu a zvyškov, kde by som drvil PET fľaše a predával ďalej tú drvinu. Mohol by som ho zaradiť do podnikania aj v prípade že by som ho vyrobil skôr ako by som si tú s.r.o. založil? že by som ho zbúchal "na kolene" ale mal b som všetku potrebnú dokumentáciu, len by som ho dal potom schváliť kvôli bezpečnosti.