mareko
18.07.14,13:59
Pekné popoludnie milí poraďáci. Snáď patrí táto otázka do zdravia, nie pre revitalizáciu ale pre to, že sa jedná o choré oči. Chcem sa opýtať, či nemáte dakto vedomosti o tom, či sa dajú dáko prebrúsiť (alebo niečo podobné) poškriabané okuliarové sklíčka a to za dáku prijateľnú cenu a nie len za cenu nových. Nakoľko mám multifokálne cylindrické sklá s antireflexnou a samozafarbovacou úpravou, čo je finančne náročné. Neviem, ako je možné, no sú poškriabané tak, ako keby som s nimi rajbala po štrkovisku :(. Vďaka - každá rada drahá :)
alaya1
18.07.14,12:06
Mala som ten isty problem s okuliarmi na citanie. Cele lave sklicko, akoby so "smirgelpapierom". Bola som v optike a povedali mi, ze len vymenit, ze je to potiahnute nejakou foliou,, a ze je opotrebovane. Neviem, ci je to pravda, alebo len chceli viac zarobit. Mne to vymenili. Tiez to nebolo lacne.
mareko
18.07.14,12:15
Díky, veď presne o to ide. Človek nevie, či chcú iba zarobiť alebo je to fakt. Dočítala som sa v rôznych diskusiách, že trocha pomôže vyčistiť zubnou pastou...no neviem, neviem. Chovám sa k nim ako v bavlnke...U mňa je tá cena cca 500 € :(. Zvažujem operáciu očí, to by sa mi vrátilo za štyri výmeny, no bojím sa
kopretinka
18.07.14,12:17
brýle stoja 500,operácia 1000........ak si mladá,daj si operovať....
alaya1
18.07.14,12:22
mareko, laserova korekcia zraku nie vzdy vyriesi problem na 100%- niektori nosia nadalej okuliare, ale s nizsou korekciou. neboli to,, mnohi z okolia to maju, ale po zakroku je to par dni neprijemne.
Peggynka
18.07.14,12:23
Obišla by viacej Optík (v každej sa dozvieš niečo nové) a podľa ponuky sa rozhodni.Čo používaš na čistenie? Horúca voda a vlhké utierky (špeciálne určené na to!) poškodzujú sklá.Ja som si zničila okuliare na čítanie v rýchliku-spadli mi a oproti sediaca mi ich chcela posunúť nohou po podlahe.Ako keby som prešla šmirgľom po nich.
terezamaria
18.07.14,13:22
Určite sa to nedá zrenovovať, keď že je tam tá antireflexná vrstva a ešte k tomu aj samozafarbovacia vrstva. Teraz vraj už nejaká firma to robí celkom inak a dá sa to potom do budúcna aj máličko prebrúsiť. Bola som sa pýtať u známeho optikára v Partizánskom, ten mi to takto povedal.
mareko
18.07.14,16:15
Tak presne, mokré utierky na okuliare :(.
mareko
18.07.14,16:19
Operácia jedného oka (v mojom prípade) je cca 1250 €. Mladá už nie som, no mám spolužiakov, ktorí to absolvovali a sú veľmi spokojní. Jeden dokonca okuliare vôbec nepotrebuje a ten druhý znížil dioptrie o cca 7.
Robia to u nás v MT a aj v ŽA. V MT majú údajne
najmodernejšiu techniku, operovali tu aj M. Kramára.
Peggynka
18.07.14,16:24