marian porada
18.07.14,21:07
Chobot
18.07.14,19:12
Nie. Alebo aj áno.

Záleží od toho, či tehotenstvo je niečím ohrozené. Ak nie, ide o rovnaké tehotenstvo ako každé iné.

Ale nemyslím, že by bol problém, ak bude chcieť ísť na rizikové. Dnes, ako vidím, lekári hneď pošlú na rizikové, ak keď o rizikové tehotenstvo neide. Manželka bola s obomi deťmi v práci až do doby, kedy nastúpila na riadnu materskú. Dnešné mladé mamičky nebudú robiť, radšej sa hodia na rizikové hneď ako zistia, že sú tehotné.
kopretinka
18.07.14,19:28
hm,ak im zamestnávateľ nevie prideliť vyhovujúcu prácu...čo majú robiť?
arizona
18.07.14,19:32
A preco by nemala mat? To, ze bola na umelom oplodneni na veci nic nemeni,ak si to bude jej zdrav.stav vyzadovat...
jelalim
18.07.14,19:34
Je to problem zamestnavatela. Moze ta nechat doma, ale musi Ti davat plat
Darina1234
18.07.14,19:35
pokial viem tehotenstvo nie je choroba, ak je vsetko v poriadku teda podla lekara, tak nie je dovod na rizikove tehotenstvo, ak ma manzelka pocit, ze sa neciti pracovat / zalezi od prace / tak ma plny narok na PN, ja som tiez bola na PN, lebo som cakala dieta po 10 - tich rokoch - prve a myslela som si ze je to tak lepsie pre mna, pri druhom, uz som to nepotrebovala
Katy a R
18.07.14,20:16
A mňa by zaujímalo - že čo to je .. "nárok na rizikové tehotenstvo":confused::eek: čo máš na mysli? tehotenstvo je buď rizikové, alebo nie .. ale nárok ?
Peggynka
19.07.14,04:49
Zle si sa vyjadril ( "nárok"),ale chápem,čo sa pýtaš.Či je tehotenstvo tvojej manželky rizikové,posúdi jej gynekológ; okrem zdravotných rizík aj to,čo v zamestnaní robí (napr. v sklade,kde dvíha ťažké predmety...):
http://www.supermamicka.sk/rizikova-gravidita-a-praceneschopnost-pocas-tehotenstva/
bubkoch
19.07.14,08:44
rizikovost tehotenstva nijako nesuvisi so sposobom oplodnenia
a nieco ako "narok" na rizikove tehotenstvo neexistuje

dopl. LOL, vidim ze niekoho odpoved riadne vytaca, asi mu velmi pečie slnko na gebuľu :D :cool: :D
terezamaria
19.07.14,09:37
Marián určite sa nemusíš obávať, pokiaľ máte skúseného gynekológa, ktorý určite správne určí, či je tehotenstvo rizikové a to mám za to, že v 36 rokoch a po umelom oplodnení to rizikové tehotenstvo bude, tak PN-ku vypíše, aby sa dieťatko v pohode vynosilo a porodilo. Držím palce.
Katy a R
19.07.14,09:54
Zrejme ti ide skôr o DPN ? (si len typujem)
Ak aj tehotenstvo nie je rizikové - lekár môže pacientku uznať DPN ..
Samozrejme, že je veľký predpoklad, že v tom veku môže ísť o rizikové tehotenstvo - ale to tiež automaticky neznamená, že jej vypíše DPN ;) sú predsa zamestnania, kde sú vhodné podmienky - ak samozrejme nebude musieť ležať celý čas v špitáli s vyloženými nohami