lagunax
19.07.14,07:51
kopretinka
19.07.14,05:58
a čo ako ?! google zrušili?
buchač
19.07.14,06:08
...šak si fajči na balkóne ...

Alebo nech slečna neprevádzkuje fajčenie pod bránou ...nech ide so zákazníkom do pivnice ...;)
arizona
19.07.14,06:47
a čo ako ?! google zrušili?
...sak mu vygoogli nejaky zakon, ktory zakazuje fajcit pred branou , nie?
Mozno existuje aj nejaky, co zakazuje aj za branou fajcit :-O
lagunax
20.07.14,05:13
:-)) zial, nenasla som:-)
lagunax
20.07.14,05:26
a ci najdes ty je otazne. ale vsak skusit mozes a daj vediet ze co nato google:-) uz vopred ti dakujem:-)
buchač
20.07.14,05:32
a ci najdes ty je otazne. ale vsak skusit mozes a daj vediet ze co nato google:-) uz vopred ti dakujem:-)

Si nepochopila iróniu ?????
Proste taký zákon neexistuje !!!

...a kto vlastne fajčí pod bránou ?
Mládež a či nejaký starý ???
Ide akože dym do priestorov Tvojho bytu ? Alebo prečo sa interesuješ ?

Mládež predsa porieš raz dva . Bonzneš rodičom a máš pokoj .
Starému povedz na rozum a vymaľované .
Fajčia večer , v neskorších hodinách ? Zavolaj policajtov , že niekto robí bordel a ruší nočný pokoj .


....alebo oblej studenou vodou ...jak nás jedna pani onehdá ráčila ...;) :D :D :D
Peggynka
20.07.14,05:48
Pod bránou a na balkóne...Je to to isté (obťažuje to),tak sa pozri tu:
https://www.google.sk/?gws_rd=cr,ssl&ei=YmDLU837KcG6ygO74ICYAw#q=faj%C4%8Denie+na+balk% C3%B3ne
buchač
20.07.14,06:19
Pod bránou a na balkóne...Je to to isté (obťažuje to),tak sa pozri tu:
https://www.google.sk/?gws_rd=cr,ssl&ei=YmDLU837KcG6ygO74ICYAw#q=faj%C4%8Denie+na+balk% C3%B3ne

Oponujem !

Balkon je súčasťou bytového domu .

Niekde pod bránou je niečo iné .
Záleží od okolností .... čo je to vlastne pod bránou ???
Peggynka
20.07.14,06:33
Pod bránou a na balkóne...Je to to isté (obťažuje to),tak sa pozri tu:
https://www.google.sk/?gws_rd=cr,ssl&ei=YmDLU837KcG6ygO74ICYAw#q=faj%C4%8Denie+na+balk% C3%B3ne

Oponujem !

Balkon je súčasťou bytového domu .

Niekde pod bránou je niečo iné .
Záleží od okolností .... čo je to vlastne pod bránou ???
Jasné,len výsledok je rovnaký,dym to nerozlišuje...
buchač
20.07.14,06:40
Pod bránou a na balkóne...Je to to isté (obťažuje to),tak sa pozri tu:
https://www.google.sk/?gws_rd=cr,ssl&ei=YmDLU837KcG6ygO74ICYAw#q=faj%C4%8Denie+na+balk% C3%B3ne

Oponujem !

Balkon je súčasťou bytového domu .

Niekde pod bránou je niečo iné .
Záleží od okolností .... čo je to vlastne pod bránou ???
Jasné,len výsledok je rovnaký,dym to nerozlišuje...

Vezmi , že sa dvaja zastavia na chodníku - verejnom .
Proste sa len stretnú a začnú debatovať ... pri zapálenej cigaretke ....pod oknami nejakého baráku . Takýchto domov s oknami rovno na ulicu je v starších lokalitách plno .
Zákon sa neporušuje a majitelia bytov musia dýchať ten dym ...šak aj výfukové plyny .

Ak je to " pod bránou " v tých panelákoch - králikárne ?
Nuž to je iná káva ...tzv. priestupková .
Porieši najbližšie oddelenie Mestskej polície .
lagunax
20.07.14,06:40
balkon som ani nespomenula. fajcia dospeli ktori mi zneprijemnuju moje byvanie cigaretym dymom priamo nad oknami mojho bytu ktory mam nad vstupom do nasho obyt, domu t.j. nad vchodovou branou. nepomaha nic! ziadna diskusia proste netaktnost ignoracia. ale nasla som isty diskusny portal co sa tyka tohto problemu ze tak som sa ta prihlasila a snad sa tam dozviem nieco viac ze co s tym ...
arizona
20.07.14,06:40
a ci najdes ty je otazne. ale vsak skusit mozes a daj vediet ze co nato google:-) uz vopred ti dakujem:-)
To ale musis napisat konkretnejsie,aky mas problem a co chces vyriesit. Lebo z tvojho prispevku sa to neda vediet, takze tazko radit...
buchač
20.07.14,06:49
cigaretym dymom priamo nad oknami mojho bytu ktory mam nad vstupom do nasho obyt, domu t.j. nad vchodovou branou.

Myslel som si , že dym stúpa smerom hore ...
Ale asi vo vašom dome platia iné fyzikálne zákony .
Peggynka
20.07.14,06:51
balkon som ani nespomenula. fajcia dospeli ktori mi zneprijemnuju moje byvanie cigaretym dymom priamo nad oknami mojho bytu ktory mam nad vstupom do nasho obyt, domu t.j. nad vchodovou branou. nepomaha nic! ziadna diskusia proste netaktnost ignoracia. ale nasla som isty diskusny portal co sa tyka tohto problemu ze tak som sa ta prihlasila a snad sa tam dozviem nieco viac ze co s tym ...
Však v tých linkoch to riešia (čo som pridala),kukni tu:
http://www.e-pravo.sk/questions/view/701/staznosti-susedov-v-bytovom-dome
lagunax
20.07.14,06:56
napisala som vyssie, ze nad branou byvam, takze je nad slnko jasne, ze dym stupa nahor, ale zaroven sa rozplyva i i na vsetky svetove strany, ovsem ak nefuka vietor.
lagunax
20.07.14,06:57
upresnenie: byvam na 1. posch.
buchač
20.07.14,07:13
upresnenie: byvam na 1. posch.


Takže upresním aj ja .


Ty si tak naivná , si myslíš , že ak by aj nejaký zákon bol v platnosti , že by si niečo zmohla ???
Nebuď bláhová ... iné zákony sa porušujú a ľudia - jednotlivci ich porušujú .
Napríklad aj ten zákon o zákaze fajčenia na zástavkách MHD ...fajčiarov do bludu medzi čakajúcimi ( aj deti ) , dymu a špakov plno ...
alaya1
20.07.14,07:20
napisala som vyssie, ze nad branou byvam, takze je nad slnko jasne, ze dym stupa nahor, ale zaroven sa rozplyva i i na vsetky svetove strany, ovsem ak nefuka vietor.
Ja nebyvam nad branou, ale suseda o poschodie nizsie na balkone fajci v kuse. Mam toho smradu plny byt a co narobim? Ved tymto sa nikto nikde zaoberat nebude.
lujza.j
20.07.14,07:37
ježíííš....sú veci s ktorými sa treba pri bývaní v paneláku zmieriť....a sú veci na ktoré zákon nie je a vela krát ked je...tak aj tak je na "dve veci".....moj chlap fajčí na WC...ako by si mu to zakázala keby som bývala pod tebou....moje decko fajčí v svojej izbe....tento stav sa mi tiež nepáči a čo mám robiť....sú veci...ktoré neovplyvním a nebudem na ne plytvať energiu!!!...tiež susedia fajčia po balkonoch....a mne to lezie do spálne a čo teraz...?!nič.....možno raz v RD mi susedov cigaretový smrad nepolezie do baráku....
vetraj zo strany kde nie je brána.....
kopretinka
20.07.14,07:45
ježíííš....sú veci s ktorými sa treba pri bývaní v paneláku zmieriť....a sú veci na ktoré zákon nie je a vela krát ked je...tak aj tak je na "dve veci".....moj chlap fajčí na WC...ako by si mu to zakázala keby som bývala pod tebou....moje decko fajčí v svojej izbe....tento stav sa mi tiež nepáči a čo mám robiť....sú veci...ktoré neovplyvním a nebudem na ne plytvať energiu!!!...tiež susedia fajčia po balkonoch....a mne to lezie do spálne a čo teraz...?!nič.....možno raz v RD mi susedov cigaretový smrad nepolezie do baráku....
vetraj zo strany kde nie je brána.....
a keď nemá okno na inej strane?? ako napr.ja? tiež som si kedysi užila....cudzí ľudia stávali pod mojím oknom,debatovali,fajčili,hulákali....najradšej v sobotu nadránom,keď išli z krčmy...proti smradu len zavrieť okno,proti hluku nič som nezmohla.....až neskôr,keď sa sb prisťahoval,tak riešil.....boli časy,keď mi sedávali rovno pred bytom...celé noci....bola som z toho na nervy....:(
lujza.j
20.07.14,08:33
ježíííš....sú veci s ktorými sa treba pri bývaní v paneláku zmieriť....a sú veci na ktoré zákon nie je a vela krát ked je...tak aj tak je na "dve veci".....moj chlap fajčí na WC...ako by si mu to zakázala keby som bývala pod tebou....moje decko fajčí v svojej izbe....tento stav sa mi tiež nepáči a čo mám robiť....sú veci...ktoré neovplyvním a nebudem na ne plytvať energiu!!!...tiež susedia fajčia po balkonoch....a mne to lezie do spálne a čo teraz...?!nič.....možno raz v RD mi susedov cigaretový smrad nepolezie do baráku....
vetraj zo strany kde nie je brána.....
a keď nemá okno na inej strane?? ako napr.ja? tiež som si kedysi užila....cudzí ľudia stávali pod mojím oknom,debatovali,fajčili,hulákali....najradšej v sobotu nadránom,keď išli z krčmy...proti smradu len zavrieť okno,proti hluku nič som nezmohla.....až neskôr,keď sa sb prisťahoval,tak riešil.....boli časy,keď mi sedávali rovno pred bytom...celé noci....bola som z toho na nervy....:(
ja netvrdím, že to nie je na nervy...bývala som aj horšie... možno ako popisuje....vyvýšené prízemie....z mojej strany strechy garáži...čiže som z okna mohla vyskočiť na "terasu"...kde sa dostal kde kto... ked chcel......a čumel ti do bytu......čiže nehrozilo v lete dokorán okno otvorené....vetračka + z velkého okna odmontovaná klučka...aby si niekto /zlodej, úchyl/ neotvoril velké okno cez vetračku.....takže asi tak...iné okno som tiež do druhej strany nemala.....