Gabriel Líška
19.07.14,09:08
Chcel by som zistiť či je taká možnosť aby som mal živnosť na opravu a obnovu starých pomníkov,mám skúsenosti lebo som pracoval u kamenára ale sám sa kamenárom nemožem stať lebo nemám kamenárske vzdelanie mám stavebnú priemyslovku a nemám ani 10 rokov praxe čo sú podmienky a existuje kamenarsky kurz ale to nechcem............zameriaval by som sa čiste len na obnovu hrobov z umelého kamena ,čistenie od machu,zlatenie a striebrenie písmen......žiadna výroba nových častí i ked aj to by som vedel
Economic
19.07.14,18:01
Opracovanie kovu jednoduchým spôsobom
Maliarske, natieračské, sklenárske a tapetovacie práce
Čistiace a upratovacie služby

jedine ak by si to chcel robiť prostredníctvom uvedených... Maľovanie písmen, čistenie kmeňa napríklad takto by si to fakturoval,. Iné ma nenapadá.
akina
20.07.14,05:30
Na údržbu, čistenie, opravu náhrobných pomníkov musíte mať remeselnú živnosť kamenárstvo. Jedine paletovanie prírodného kameňa je voľnou živnosťou. Máte dve možnosti, buď pri ohlásení živnosti predložiť doklady o odbornej spôsobilosti náhradným spôsobom podľa § 22 živ. zákona, ale podnikať cez zodpovedného zástupcu, ale toho musíte mať v pracovnom pomere. Ako preukázať odbor.spôsobilosť náhradným spôsobom vám poradia na živ. úrade, ak predložíte všetky doklady o praxi, ktoré máte.Pokiaľ budú postačovať, môžte dostať živ. oprávnenie bez zodpoved.zástupcu.