bosos
19.07.14,13:27
Dobry den.Kedze som sa dostal na Urad prace,podarilo sa mi u kamarata vybavit tento rok pracu na Dohodu o prac.cinnosti.K 30.6.sme to ukoncili,ale teraz mu prislo predvolanie na kontrolu zo Soc.poistovne za mesiac maj a jun,ohladom mojho zamestnavania.Nie je problem doniest zmluvu o praci na dohodu,ani mesacne vykazy ci vypisy z uctov,kedze vsetky odvody su nacas vyplatene.Ale pozaduju aj vyplatne listiny ci rekapitulacie vyplatnych listin.Viete mi s tym poradit???Ten zamestnavatel je obycajny zivnostnik,bol som jeho prvy a jediny zamestnanec a nakoniec sa poistovna na takychto ludi ide vyvrsit.Takisto Vas poprosim co treba napisat na druhu stranu Mzdoveho listu v kolonke Priemerny zarobok.Od januara som kazdy mesiac zarobil 144 Eur,tak si myslime ze taky by mal byt aj priemerny zarobok v oboch kvartaloch.Je to tak?Dakujem za odpovede.
Anik
19.07.14,11:54
neboj podľa mňa ho vybrali náhodou teraz sú veľmi aktívny a chvália sa tým. Robia veľmi veľa kontrol, alebo na výkazoch boli chyby, ktoré ich upozornili, že nie je niečo v poriadku. Takto na diaľku sa ťažko radí , ale bežná skúsenosť ak si teraz natoľko dôveroval, že si to robil sám tak nech zájde za nejakou účtovníčkou a nech sa poradí ešte lepšie nech jej dá všetko pripraviť, aby všetko sedelo. Tá rekapitulácia výplatnej listiny (ak si bol len 1 zamestnanec) sa dá kúpiť v obchodoch s tlačivami pod názvom zúčtovacia výplatná listiny Myslím, že budú chcieť doložiť aj dochádzku. Ak si zarobil 144€ každý mesiac tak áno.

mala som na mysli toto
truch
19.07.14,12:28
požadujú to pri každej kontrole, netreba sa trápiť, je to bežná rutina :) tých 144 € je v poriadku :) nejak sa vrece rozsypalo s kontrolami, hľadajú sa peniažky :(
bosos
19.07.14,13:08
Boli sme v obhodoch,ale o tom tlacive ani nechyrovali.Dali nam tlacivo vyplatny list,ale ked na to pozeram tak to by mal mat asi zamestnanec ako vyplatnu pasku,ci nie?Na vrchu toho tlaciva je vydavkovy pokladnicny doklad,kde by som ako zamestnanec mal podpisat prijatie vyplaty.Ale ved ja som ju nedostal na ruku,ale na ucet.Mame to aj tak vypisat???
bosos
19.07.14,13:14
Ani si neviem predstavit ze dostane pokutu.To potom sa fakt ludom oplati robit nacierno.Uvidime.Este sa chcem spytat o Mzdovom liste,ci treba vypisat nieco na prvej strane v strede v kolonke- Spolu-.Co sme sa zatial pytali,tak to mame nechat prazdne a v kolonke Celkom € sme uviedli cistu mzdu.
A este nevieme ci mame napisat aj ze si uplatnujem danovy bonus.Pretoze ja som ho dostal,ale az po podani Danoveho priznania za cely rok naraz.Nemalo to s vyplacanim mzdy z dohody nic spolocne.
Anik
19.07.14,13:38
skus oskenovať bez mena iba tú tabuľkovú časť keď môžeš a prilož
bosos
19.07.14,13:44
Aku tabulkovu cast?Coho?Preco bez mena?
Anik
19.07.14,13:48
ja myslím ten mzdový ako ho máte zatiaľ vypísaný doplnila som Ti aj do príspevku
bosos
19.07.14,18:43
Dakujem,to doplnime.Ale to tlacivo je asi vzdy len na jeden mesiac a tak nechapem preco je tam pod tym tolko riadkov.???Ved mi to vychadza tak,ze dany mesiac vyplnime hned v prvom riadku.
Anik
19.07.14,20:25
no áno ono sa predpokladá, že je tam viac zamestnancov to znamená u Vás to budeš mať v prvom riadku ako výplatu a dole to bude rekapitulácia za daný mesiac.
Predpokladám, že program na mzdy nemáte tak by som odporúčala práve toto tlačivo na tú rekapituláciu výplatnej listiny
bosos
20.07.14,07:17
Dakujem Ti,uz som o dost mudrejsi.Do toho tlaciva sa pisu asi len moje financie alebo aj tie co posiela za mna zamestnavatel?A ake tlacivo by si odporucila na vyplatnu listinu?Alebo toto bude stacit?
Anik
20.07.14,18:35
toto stačí aj ako výplatná listina aj ako rekapitulácia miezd
bosos
21.07.14,07:23
Vdaka.