alex314
19.07.14,15:23
Dobrý deň!
Ja som občan Ukrajiny. Vybavujem si živnosť, a už mám osvedčenie o živnostenskom oprávnení. Označenie: podník zahraničnej osoby.
Podal som všetke potrebné doklady do obchodného registra, a môj navrh na zapis udajov do OR odmietli, lebo nesplňajú tieto podmienky:
Navrhovateľ k návrhu nepriložil osvedčenie o zápise zahraničnej osoby do obchodného registra alebo inej evidencie, ktoré obsahuje číslo zápisu, ak právo štátu, ktorým sa zahraničná osoba spravuje, ustanovuje povinnosť zápisu zahraničnej osoby do obchodného registra alebo inej evidencie, alebo písomné vyhlásenie zahraničnej osoby, že právo štátu, ktorým sa spravuje, neustanovuje povinnosť zápisu zahraničnej osoby do obchodného registra alebo inej evidencie.
Myslim si, že v navrhu do obchodného registra urobil som chybu. Na strane 22 prílohy 15 v mieste "Register (iná evidencia), v ktorom je zahraničná fyzická osoba zapisaná" napisal som Živnostensky register. Lebo som si myslel, že to sa tyka Živnostenského úradu na Slovensko. Potom som dozvediel, že toto uvadzam iba v pripade, že zahranicka fyzicka osoba zapisana na územi Ukrajiny. Ale nie som podnikateľ na územy Ukrajiny.
Tak čo musím robiť v takom prípade, vytlačit čestne výhlasenie, že právo štátu, ktorým sa spravujem, neustanovuje povinnosť zápisu zahraničnej osoby do obchodného registra alebo inej evidencie. Alebo opraviť návrh do OR, a vymazať chybnu časť, a ako to možem urobit?
Vopred ďakujem všetcím za odpoveď.
Economic
19.07.14,17:52
1. V prípade, že ako podnikateľ v domovskej krajine nepodnikáš, robíš také špeciálne čestné vyhlásenie.
2. opraviť návrh a to o tom živnostenskom tam nedávať
alex314
19.07.14,19:57
Ďakujem, ale ak môžem opraviť ten návrh, ak on je v obchodnom registre?
Economic
20.07.14,06:41
buď celým novým, alebo doložením opravenej tej jednej strany