imanol
19.07.14,19:52
dobrý deň.chcel by som poprosiť o radu zomrela mi babka pohreb je v pondelok o 14 hodine moja pracovná doba je od 8hodine do pol 5atej musím si zobrat dovolenku alebo priepustku ak si zoberiem priepustku uzná my ju zamestnávateľ a ak áno započíta sa my do priepustiek myslím tých 7dni co mam nárok do roka alebo nie samozrejme budem asi potrebovať papier od pohrebného ústavu dik
Peggynka
19.07.14,18:00
http://karierainfo.zoznam.sk/cl/100514/1353808/Ma-zamestnanec-narok-na-platene-volno-na-pohreb-
Pokiaľ nevybavuješ pohreb,malo by im stačiť aj parte (dátum pohrebu); opýtaj sa.
Zuzanka_ba
21.07.14,11:49
Voľno na pohreb nijak nesúvisí so 7 dňami na ktoré máš nárok na návštevu lekára, tieto dni sa nesčítavajú. Spýtaj sa zamestnávateľa aké potvrdenie mu bude stačiť.
§ 141
Dôležité osobné prekážky v práci
(2) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:
d) úmrtie rodinného príslušníka
3. pracovné voľno s náhradou mzdy na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň, na účasť na pohrebe prarodiča alebo vnuka zamestnanca, alebo prarodiča jeho manžela, alebo inej osoby, ktorá síce nepatrí k uvedeným príbuzným, ale žila so zamestnancom v čase úmrtia v domácnosti, a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,